S2 swiatla mijania

skodaman
Posty: 83
Rejestracja: 23 lut 2012, o 20:02
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: 145KM / 330Nm
Lokalizacja: Dublin

S2 swiatla mijania

Post autor: skodaman »

Od niedawna mam S2 z 2009 1.9TDI BXE i zauwazylem ze jak wkladam kluczyk i wlaczam zaplon to automatycznie zapalaja sie swiatla mijania. Dodam ze przelacznik jest ustawiony na max lew tam gdzie powinny byc swiatla wylaczone. Jak wlacze na auto ta sama sytuacja. Dopiero jak przelaczam przelacznik na postojowe to swiatla mijania gasna a pala sie same postojowe. Czy to tak ma byc czy mozna to jakos wylaczyc jesli tak to jak-mam VCDS i domyslam sie ze trzeba chyba zmienic kodowanie?
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 697
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: S2 swiatla mijania

Post autor: rowerek »

skodaman pisze:Czy to tak ma byc czy mozna to jakos wylaczyc jesli tak to jak-mam VCDS i domyslam sie ze trzeba chyba zmienic kodowanie?
W tym przypadku tak ma być. To są światła do jazdy dziennej realizowane przez światła mijania. Dopiero od MY10 (rok modelowy '10 czyli egzemplarze wyprodukowane w drugiej połowie 2009r) Superby mają światła do jazdy dziennej jako dodatkowe żarówki w światłach przeciwmgłowych.
Można to wyłączyć w MAXI-DOCIE, poprzez VCDS albo jeszcze prościej poprzez zastosowanie procedury:
Wyłączenie funkcji świateł do jazdy dziennej
– W ciągu maksymalnie 3 sekund po włączeniu zapłonu dostawić włącznik kierunkowskazów do kierownicy i jednocześnie opuścić go i przytrzymać w do-
lnym położeniu przez co najmniej 3 sekundy.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: S2 swiatla mijania

Post autor: Sebastian_M26 »

Albo przeprogramować aby dolne lampy świeciły same jako dzienne. Szkoda ksenonów na świecenie latarką pod słońce.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
skodaman
Posty: 83
Rejestracja: 23 lut 2012, o 20:02
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: 145KM / 330Nm
Lokalizacja: Dublin

Re: S2 swiatla mijania

Post autor: skodaman »

Sebastian_M26 pisze:Albo przeprogramować aby dolne lampy świeciły same jako dzienne. Szkoda ksenonów na świecenie latarką pod słońce.
A może by tak mała podpowiedź jak to zrobić VCDSem?
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: S2 swiatla mijania

Post autor: eX »

temat opisywany na forum.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
skodaman
Posty: 83
Rejestracja: 23 lut 2012, o 20:02
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: 145KM / 330Nm
Lokalizacja: Dublin

Re: S2 swiatla mijania

Post autor: skodaman »

Dzieki eX, nie wiem dlaczego przeoczylem ten watek :)
Powiedz lepiej jak teraz sprawuja sie Twoje lampki po przekodowaniu? Czy nic dziwnego nie dzieje sie z halogenami?
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: S2 swiatla mijania

Post autor: eX »

wszystko działa tak jak powinno, reflektory całe więc temperatura jest odpowiednia ;)
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
skodaman
Posty: 83
Rejestracja: 23 lut 2012, o 20:02
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: 145KM / 330Nm
Lokalizacja: Dublin

Re: S2 swiatla mijania

Post autor: skodaman »

Ok, swiatla przekodowane, wszystko dziala jak malezy. Jednak nadal nie moge wylaczyc ostrzezenia o niezapietych pasach??? Nastepna zecza ktora chcial bym jeszcze aktywowac to zamykanie i otwieranie szyb z pilota. Niestety przytrzymanie przyciusku na pilocie nie dziala. Czy ktos moze pomoc?
Pozdrawiam
Tomek_P
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2012, o 16:28
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Zielonka / Warszawa

Re: S2 swiatla mijania

Post autor: Tomek_P »

Panowie nie znalazłem na forum jak włączyć halogeny jako światła do jazdy dziennej / proszę o pomoc !!!!!!!
Qbek
Posty: 64
Rejestracja: 26 cze 2012, o 23:03
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: S2 swiatla mijania

Post autor: Qbek »

Masz na myśli światła przeciwmgielne? Jak zaczniesz na nich jeździć, będziesz łapał mandaty.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: S2 swiatla mijania

Post autor: Sebastian_M26 »

Qbek pisze:Masz na myśli światła przeciwmgielne? Jak zaczniesz na nich jeździć, będziesz łapał mandaty.
Oczywiście...
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Tomek_P
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2012, o 16:28
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Zielonka / Warszawa

Re: S2 swiatla mijania

Post autor: Tomek_P »

wcześniej jeździłem mondeo na halogenach i nigdy nie zapłaciłem i nie miałem z tym problemów.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: S2 swiatla mijania

Post autor: Big »

Co nie zmienia faktu, że jest to łamanie prawa i grozi za to mandat karny w kwocie 200 zł. Przednie swiatła pzrecimgłowe można włączyć TYLKO podczas zmniejszonej przejrzystosci powietrza, oraz na drogach oznaczonych jako kręte. Ich używanie jako świateł do jazdy dziennej NIE jest dozwolone i grozi za to mandat. Nie wspominajac już o rażeniu innych uczestników ruchu. Także zdecydowanie nie polecam tego rozwiązania. A policja powinna się za to też zabrać, bo zaczyna to być plaga na polskich drogach.
adriand
Posty: 245
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 08:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: 217 KM / 310 nm
Lokalizacja: WAW

Re: S2 swiatla mijania

Post autor: adriand »

Ale tu chodzi o sytuację gdy ustawimy je na 30-40% mocy
Przecież od roku 2010 dzienne są jako dodatkowe żaróweczki do halogenów
Jak policja ma się z odległości zorientować co to świeci jeśli będzie dość podobnie wyglądało

Ja też byłem zainteresowany włączeniem tego przez vcdsa bo mam rocznik 2008
ale odpuściłem sprawę bo potem sam bym nie mógł tego cofnąć
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: S2 swiatla mijania

Post autor: sjak »

Nie chcę być bardzo zrzędliwy, ale muszę powiedzieć, że popieram w tej dyskusji Big - a. W całej masie przepisów idiotyzmy są jednak w zdecydowanej mniejszości, a większość ich ma jakiś sens. Tak jest w tym przypadku. Światła przeciwmgłowe mają określony sposób świecenia i dla wielu kierowców jadących z przeciwka jest to uciążliwe. A dla mnie jest to po prostu lekceważenie innych kierowców - a co mam się przejmować, że coś przeszkadza innym frajerom, ważne, że ja jestem zadowolony (i oszczędziłem 400 zł co 3 lata)
adriand pisze:Ale tu chodzi o sytuację gdy ustawimy je na 30-40% mocy
To trochę lepiej, choć cały czas nie do tego służą. Wielu będą nadal oślepiać, tyle, że na 30-40%. Nie patrz na swoje postrzeganie światła i tego, co Ciebie oślepia, bo za 10, 20, 30 lat będzie zupełnie inne
adriand pisze:Jak policja ma się z odległości zorientować co to świeci jeśli będzie dość podobnie wyglądało
Ależ jestem cwany, znów ich wykiwałem :mrgreen: - jakie to nasze, polskie :mrgreen:
ODPOWIEDZ