[S2] czy można mieć swój olej

Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: [S2] czy można mieć swój olej

Post autor: eX »

powoli mam wylane na ta gwarancje, zreszta jak sprawdza czy wymieniales sam olej plus filtr, skoro ich norma przewiduje przejechanie na oleju 30tys km, a przeglad wychodzi o 3 wymiane (przy zalozeniu ze olej zmieniam co 10tys) ;)
jak wypada mi wymiana oleju na przeglad to oczywiscie to robie na przegladzie, w takim przypadku wymiana wychodzi bardzo smieszne pieniadze.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: [S2] czy można mieć swój olej

Post autor: frytol »

Zgodnie ze GVO, które obowiązuje u nas od 2004 roku możesz serwisować swoje auto poza ASO i producent czy importer nie ma prawa cofnąć Twojej gwarancji o ile serwis wykonywany jest zgodnie z ich zaleceniami. Mało tego, producent/importer muszą udostępniać warsztatom informacje dotyczące serwisowania aut swojej produkcji i udostępnić w sprzedaży dla warsztatów specjalistyczne narzędzia jeżeli takie są konieczne do serwisowania danego samochodu.

Jeżeli zaś chodzi o własne części czy płyny eksploatacyjne to tutaj serwis nie może nam odmówić wykorzystania naszych materiałów o ile są zgodne z wymogami producenta. Sprawdzone w praktyce jest to, że na serwis można pojechać z własnymi filtrami, olejami, tarczami, klockami itd. Często oszczędzając na tym sporo bo same filtry (olej, powietrze, paliwo, kabinowy) potrafią wyjść z dobrą zniżką w Intercarsie czy też przy zakupie przez Internet sporo taniej niż identyczne filtry zapakowane w inne pudełka w ASO. Problem zaczyna się w momencie kiedy coś jest nie tak z elementem, który wymieniło ASO bo wtedy gwarancja na wymieniony element to nasz problem.

http://biznes.auto-swiat.pl/artykuly,Os ... ,96,1.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak to wygląda w teorii. Wiadomo, że w praktyce kiedy będziemy serwisowali samochód poza ASO i wybuchnie nam silnik albo rozleci się skrzynia to importer będzie próbował (to też pewnie zależy od nastawienia danej firmy) zrzucić winę na warsztat serwisujący argumentując to tym, że obsługa była wykonana niezgodnie z zaleceniami.

W Niemczech serwisowanie auta poza ASO jest normalną rzeczą i nikt się tego nie czepia jeżeli jakąś naprawę trzeba wykonać w ramach gwarancji.
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S2] czy można mieć swój olej

Post autor: rafał »

mi w serwisie powiedzieli ,że nie ma problemu , aby przywozić swój olej pod warunkiem ,że będzie identyczny jak ich czuli Castrol cena w serwisie tego oleju to 300 zł na hurtowni mam za 150 czyli 150 w kieszeni
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: [S2] czy można mieć swój olej

Post autor: eX »

rafal jeszcze sie nie ciesz, bo zobaczysz ile za wymiane dolicza ;)

mi powiedzieli tylko ze ma spelniac normy 504 i 507 a marka moze byc juz dowolna
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S2] czy można mieć swój olej

Post autor: rafał »

też racja zobaczymy :)
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
ODPOWIEDZ