Problem z lampa

lukikuki
Posty: 8
Rejestracja: 9 paź 2011, o 18:35
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: lukasz
Lokalizacja: sanok

Problem z lampa

Post autor: lukikuki »

Witam dzisiaj byłem na badaniu technicznym i wyszedł problem z prawym reflektorem (xenon), mianowicie pan diagnosta nie mogł ustawic lampy to znaczy krecac nie mogł ustawic załamania swiatła oraz lampa swieci za wysoko, stwierdził ze nie działaja te pokretla ktore ustawiaja przysłony i troche widac jakby soczewka była lekko przekrzywiona.Moje pytanie jest takie czy mozna samemu rozebrac lampe i sprawdzic co sie tam stało i probowac samemu naprawiac czy jest wogole jakas mozliwosc tam sie dostania, czy raczej rozgladac sie za nowym reflektorem.
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Problem z lampa

Post autor: Piterko »

U mnie np parowala jedna lampa. Chcialem to rozebrac czyli zdjac ten plastikowy "klosz" od reszty i powiem ci zabawa gruba... i wkoncu nie dalem rady bo tego kleju czy tam uszczelniacza nawalone od serca. Po prostu jak na domowe warunki nie do rozebrania. Ale dalem nowy klej dookola i juz nie paruje u mnie jesli o to chodzi. A jesli chodzi o twoja sprawe to slabo to widze. "klosz" jest mocno wpuszczony w obudowe i klej jest jajkby z dwoch stron scianki tego klosza i na cieplo i probowalem nozykiem ten klej wydziabac to normalnie nie da sie. Masakra totalna i musialem odpuscic. Szacun dla tego kto to rozebral ! O ile w ogole da sie to zrobic heheh. Ja mam akurat bez xenonu ale pewnie tak samo to wyglada.
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
lukikuki
Posty: 8
Rejestracja: 9 paź 2011, o 18:35
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: lukasz
Lokalizacja: sanok

Re: Problem z lampa

Post autor: lukikuki »

Czyli szukac raczej uzywanej lampy, czy moze regeneracja by co dała?
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Problem z lampa

Post autor: Piterko »

Nie wiem na czym polega regeneracja. Ale ja osobiscie za drugim razem wybralbym nowa lampe a raczej kpl. Bo pozniej jedna bedzie biala a druga zolta ze starosci. Wydatek wiekszy ale wydaje mi sie ze bardziej oplacalny. No chyba ze jakis serwis Ci to zrobi na swoja odpowiedzialnosc ze bedzie to dzialac jak nalezy
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
kocur
Posty: 62
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 16:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: grzesiek
Lokalizacja: bartoszyce/gdańsk

Re: Problem z lampa

Post autor: kocur »

jeżeli ktoś ma pożółkłe klosze lamp lub jest tam jakiś osad to polecam pastę do zębów i szczoteczkę. może dziwnie brzmi ale efekt jest bardzo pozytywny. jak się nie mylę to nawet na you tube jest pokazane jak to czyścić i jaki jest efekt
Czasami na drodze spotyka sie szalenców, pedzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić
Awatar użytkownika
DonVip
Posty: 57
Rejestracja: 16 lut 2012, o 20:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)
Imię: Kuba
Lokalizacja: GA

Re: Problem z lampa

Post autor: DonVip »

w gdansku gosciu regeneruje lampy - zasniedziale klosze (nie polecam polerowania niczym bo i tak 2 - 4 miesiace i spowrotem wychodzi)wymienia soczewki wszystko do ksenona (zwykle lampy tez)
mialem w audi A6 pourywane zaczepy od regulacji i wszystko razem dwie lampy wyszlo 550zl
wiec jak bedzie Cie to interesowac to znajde namiary
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Problem z lampa

Post autor: eX »

jak na kartuskiej to też polecam.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
DonVip
Posty: 57
Rejestracja: 16 lut 2012, o 20:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)
Imię: Kuba
Lokalizacja: GA

Re: Problem z lampa

Post autor: DonVip »

lukikuki
Posty: 8
Rejestracja: 9 paź 2011, o 18:35
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: lukasz
Lokalizacja: sanok

Re: Problem z lampa

Post autor: lukikuki »

Dzieki za link jutro dzwonie do nich i przedstawie temat ,czyli rozumiem ze da sie to naprawic.
Awatar użytkownika
DonVip
Posty: 57
Rejestracja: 16 lut 2012, o 20:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)
Imię: Kuba
Lokalizacja: GA

Re: Problem z lampa

Post autor: DonVip »

jezeli to lampa to na 200% zrobia
gargamel00
Posty: 8
Rejestracja: 29 sty 2012, o 20:29
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problem z lampa

Post autor: gargamel00 »

Witam
Dziś byłem u machera co regeneruje lampy powiedział że moje w skali 1-10 świecą na 2, i tu wierze w to co mówi bo w nocy jest straszna lipa :cry: pytam jaka cena... 600zł z 2 sztuki troszkę się zdziwiłem że aż tyle. Gościa wynalazłem na forum avensisa jest z Otwocka. Zna ktoś może innego w rejonie Warszawy - południowa strona?!
ODPOWIEDZ