Zużycie oleju 1.8 tsi !!

rafal
Posty: 12
Rejestracja: 9 lut 2012, o 13:04
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Zużycie oleju 1.8 tsi !!

Post autor: rafal »

Witam

Czy ktoś ma podobny problem: duże zużycie oleju. Ponad 0.5 l na 1000!!! Już w serwisie wymienili uszczelniacze zaworów i turbine. Nie pomogło! Co teraz? Do rzeki?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Zużycie oleju 1.8 tsi !!

Post autor: Sebastian_M26 »

Fatalna diagnoza ASO.
Na początek to po dobry olej np. Motul X-lite 0W-30 z normą 503.01
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zużycie oleju 1.8 tsi !!

Post autor: Nematode »

rafal pisze:Witam

Czy ktoś ma podobny problem: duże zużycie oleju. Ponad 0.5 l na 1000!!! Już w serwisie wymienili uszczelniacze zaworów i turbine. Nie pomogło! Co teraz? Do rzeki?
Zareklamuj auto i niech szukają, albo silnik wymienią. W instrukcji jest napisane, że może chyba do 0,5 L na 1000 km chlać. Jeśli więcej ci schodzi to już jest coś nie tak. Jaki masz przebieg? I jak długo auto?
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
rafal
Posty: 12
Rejestracja: 9 lut 2012, o 13:04
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zużycie oleju 1.8 tsi !!

Post autor: rafal »

Witam
Przebieg terza to 90000 tys a zużycie było od początku. Dziwne jest to że moc nie słabnie i pali ok 9 l w miescie. A olej juz byl wymieniany na inny, Ale jaki jest najlepszy?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Zużycie oleju 1.8 tsi !!

Post autor: Misiek Fisiek »

0,5 na 1000 to jeszcze spoko. Masz fajne ASO, że chcieli Ci cokolwiek wymieniać bo wg instrukcji to norma. Nowa turbinka fajna sprawa.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
rafal
Posty: 12
Rejestracja: 9 lut 2012, o 13:04
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zużycie oleju 1.8 tsi !!

Post autor: rafal »

ASO jest ok, ale problem pozostaje. Czy castrol to odpowiedni olej? Czy inny olej olej musi miec specyfikacje 504/507?
Tak szczerze, to Superb to mocno przereklamowany samochod.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Zużycie oleju 1.8 tsi !!

Post autor: chudy »

A ja widzę mało reklam Superba :P
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Zużycie oleju 1.8 tsi !!

Post autor: Sebastian_M26 »

3mm z bagnetu na 4,5tyś po Rajchu. Od początku tyle brał?
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
rafal
Posty: 12
Rejestracja: 9 lut 2012, o 13:04
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zużycie oleju 1.8 tsi !!

Post autor: rafal »

Brał od początku :roll: na jakim oleju jeździcie?
Awatar użytkownika
Mihau
Posty: 119
Rejestracja: 20 mar 2011, o 11:43
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 231@352
Lokalizacja: Syreni Gród!

Re: Zużycie oleju 1.8 tsi !!

Post autor: Mihau »

U mnie przez pierwsze 15k km zjadł 1L Castrola tego co fabryka zalała (przy 12k km ostatnia dolewka i została mi nowa litrowa butelka oleju).
Teraz 10k km od wymiany i już mi się butelka 1L Liqui Moly TopTec 4200 skończyła.
Jazda raczej dynamiczna ale zawsze czekam aż olej się nagrzeje i po jeździ studzę. Przed ruszeniem czekam aż obroty spadną.
IMO powinieneś jechać do ASO na próbę olejową. Na OCP jednej osobie wymienili silnik po takiej próbie, w drugim przypadku montujac zestaw naprawczy tloki/pierscienie/cos jeszcze.
O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT
Obrazek
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zużycie oleju 1.8 tsi !!

Post autor: Nematode »

rafal pisze:Brał od początku :roll: na jakim oleju jeździcie?
W moim odczuciu źle zrobiłeś, że od razu nie próbowałeś coś z tym zrobić, bo jeśli brał ponad pół litra na 1000 km to mogłeś reklamować. Teraz jak ma 90.000 km i nic się nie dzieje z samochodem to tylko argument dla ASO za tym, że ten typ faktycznie tak ma. Chyba, że masz gwarancję jeszcze to możesz próbować coś z tym robić. Z tego co się orientuję to z 1.8 TSI to jest tak, że jedne biorą inne nie biorą prawie wcale. U mnie też bierze olej. Może nie tak jak u ciebie, ale bierze. Przy pierwszym przeglądzie zmieniłem olej fabryczny na inny i przeszedłem na wymiany co 15k/1 rok. Zalany miałem olej 5W30, na dolewki używałem Castrola SLX 5W30, a wymieniłem niedawno na Millersa XFS 5W40 i zobaczę po roku czy jest jakaś zmiana.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
rafal
Posty: 12
Rejestracja: 9 lut 2012, o 13:04
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zużycie oleju 1.8 tsi !!

Post autor: rafal »

Ciężko pogodzic sie z takim defektem, najlepsze jest to że pare miesięcy temu auto było na hamowni u znajomych zapaleńców od rajdów i wyszło 193km!!!! a startowe do 100 poniżej 8 s- 7.8!!! Jedynie te dolewki :twisted:
Awatar użytkownika
Mihau
Posty: 119
Rejestracja: 20 mar 2011, o 11:43
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 231@352
Lokalizacja: Syreni Gród!

Re: Zużycie oleju 1.8 tsi !!

Post autor: Mihau »

IMO źle zrobiłeś, że zbagatelizowałeś problem i na początku nie uderzyłeś do ASO.
O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT
Obrazek
rafal
Posty: 12
Rejestracja: 9 lut 2012, o 13:04
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zużycie oleju 1.8 tsi !!

Post autor: rafal »

W piatek bylem w Niemczech okolice Monachium, zapalila sie kontrolka oleju- wiadomo dolewka! Jednak cos mnie podkusilo i podjechalem do serwisu Skody. Znam niemiecki, wiec nie bylo problemu z dogadaniem sie. Auto wzieli na komputer , potem na jazde. Trwalo to ok godziny, a chce przypomniec ze superbik jest po gwarancji. Diagnoza : uszkodzone zawory i cylider! Jestem juz we Wroclawie autem zastepczym a moja Skodzianka na czwartek do odbioru!!! Wszystko wymienią za darmo!!!!! Przestudiowali historie autka i ks serwisowa, wyrazili swoja opinie ( zostawie ja dla Siebie) Jedno jest pewne: W Polsce serwisy nie potrafią naprawiac!!
Tak szczerze, to kupno nowego auta to zadne ulatwienie zycia a jedynie klopoty i uwiazanie sie serwisu! Dramat. Szkoda kasy.
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Zużycie oleju 1.8 tsi !!

Post autor: jjumbo »

a gdzie kupowałeś skodę w polsce czy w niemczech
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
ODPOWIEDZ