Wałek rozrzadu

lukikuki
Posty: 8
Rejestracja: 9 paź 2011, o 18:35
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: lukasz
Lokalizacja: sanok

Wałek rozrzadu

Post autor: lukikuki »

Witam dzisiaj sie dowiedziałem ze to szarpnie i dziwne stukanie spowodowane jest wytartym wałkiem rozrzadu, moje pytanie jest takie co nalezało by wymienic?czy sam wałek czy cos jeszcze i czy glowice tez trzeba demontowac?
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Wałek rozrzadu

Post autor: Piterko »

http://www.google.pl/imgres?q=1.9tdi+aw ... 47&bih=688" onclick="window.open(this.href);return false;


Na przykladzie passata to plastiki + pokrywa zaworow idzie wypad i jest dostep ale cos mi sie obilo o uszy ze jak sie zmienia rozrzad w passacie to trzeba czolowke zdjac zeby miec troche miejsca. Ale glowicy nie trzeba zrzucac. Mowimy caly czas o AWX z tym ze w skodzie moze byc troche wiecej miejsca. No i jak walek wywalasz to pasek zdejmujesz takze moze byc dylemat. Mam nadzieje ze chociaz troche pomoglem.
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
lukikuki
Posty: 8
Rejestracja: 9 paź 2011, o 18:35
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: lukasz
Lokalizacja: sanok

Re: Wałek rozrzadu

Post autor: lukikuki »

Auto stoi w warsztacie okazało sie ze do wymiany wałek panewki i wszystkie szklanki bo były przetarte i oczywiscie nowy pasek rozrzadu trzeba załozyc .Myslałem ze problem z wycierajacym sie wałkiem rozrzadu jest w 2.5 TDI ale przejrzałem inne fora grupy VW i były takie przypadki w 1.9 TDI .Mysle ze po załozeniu tego wszystkiego bedzie wszysko ok. Pozdrawiam :D
ODPOWIEDZ