brak wspomaganie na biegu jałowym

ody_21
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2011, o 13:53
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: lubelskie

brak wspomaganie na biegu jałowym

Post autor: ody_21 »

Witam od pewnego czasu (nastania większych mrozów) borykam się z brakiem wspomagania na biegu jałowym. Mam Superba I przy ok 800-900 obr/min praktycznie nie mozna obrócić kołem kierownicy, po zwiekszeniu obr. silnika do ok 1200 obr/min wszystko wraca do normy. W grudniu miałem regulację przekladni (podobno dociągnięto jakąś śrube regulacyjną) Pytanie czy to ma wpływ na bark wspomagania na biegu jałowym czy po prostu umiera pompa wspomagania. Jeszcze jedno po owej regulacji podczas wychodzenia z zakrętu kierownica nie bardzo chce się ustawiać do jazdy na wprost. Co myslicie na temat mojego problemu?????? Może ktoś już przerabiał podobną usterkę?????
kocur
Posty: 62
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 16:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: grzesiek
Lokalizacja: bartoszyce/gdańsk

Re: brak wspomaganie na biegu jałowym

Post autor: kocur »

ody widzę że masz chyba więcej problemów ze swoim superb niż ja :lol: ale wracając do tematu to miałem podobnie w poprzednim aucie. po naciągnięciu paska który napędza pompę wspomagania problem znikł.
Czasami na drodze spotyka sie szalenców, pedzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić
ody_21
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2011, o 13:53
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: lubelskie

Re: brak wspomaganie na biegu jałowym

Post autor: ody_21 »

szczerze mówiąc już mam dosyć tej zimy!! co dzień to nowy problem albo czs najwyższy zmienić auto wcześniej miałem vw B3 i poza wymianą płynów eksploatacyjnch nic się nie działo przez 6 lat teraz jest na zasłużonej emeryturze (jeżdzę nim sporadycznie) . No ale wracając do tematu to pasek jest wg. mnie poprawnie napięty w S1 alternator i pompa wspomagania jest na jednym pasku i napina go jakiś hydronapinacz więc nie wiem czy trzeba go dodatkowo 'naciągać' przynajmniej tak mi się wydaje. w piątek pojadę do znajomego na kanał może coś tam wypatrzę i napiszę
kocur
Posty: 62
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 16:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: grzesiek
Lokalizacja: bartoszyce/gdańsk

Re: brak wspomaganie na biegu jałowym

Post autor: kocur »

dokładnie jak mówisz. mlodszy samochód więcej problemów!!
Czasami na drodze spotyka sie szalenców, pedzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić
ODPOWIEDZ