Uszlachetniacze do diesla- pytanie

patryk_wawa
Posty: 115
Rejestracja: 18 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa

Uszlachetniacze do diesla- pytanie

Post autor: patryk_wawa »

Witam,

Najsilniejsze mrozy się kończą, ale mam pytanie dotyczące posiadaczy diesli.
Stoję przed dylematem czy przy dużych mrozach -30 itd. stosować uszlachetniacze do paliwa?
Według wg opisu zapobiegają wydzielaniu się parafin i cięższych węglowodorów.
Wszystko brzmi prawdziwie, ale czy ma to sens?
W silne mrozy tankuję Diesel Gold na Statoil (piszą, że można stosować do -40) i nie wiem, czy wydawać kolejne pieniądze na uszlachetniacze.
Może ktoś ma wiedzę z branży paliwowej i podpowie, czy to wszystko to tylko marketing czy nie.
j4r3k
Posty: 92
Rejestracja: 2 lis 2011, o 19:57
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Śląsk

Re: Uszlachetniacze do diesla- pytanie

Post autor: j4r3k »

Ja tam im nie ufam :) Poza tym butelka Diesel Skydd kosztuje ok. 20zł i starcza na 10 tankowań do pełna przy baku 50-60l, także koszt znikomy. Skydd ma za zadanie tylko zapobiec wydzielaniu się parafiny przy niskich temperaturach - nie jest to jakiś uszlachetniacz co to podnosi moc i inne bajki.
Awatar użytkownika
przemqo
Posty: 78
Rejestracja: 5 lip 2011, o 23:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Przemek
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Uszlachetniacze do diesla- pytanie

Post autor: przemqo »

Ja słyszałem, że do nowych wtryskiwaczy nie powinno się stosować żadnych uszlachetniaczy, Tylko zimowe paliwko.
Awatar użytkownika
macki111
Posty: 171
Rejestracja: 17 cze 2010, o 19:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Maciek
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Uszlachetniacze do diesla- pytanie

Post autor: macki111 »

Do łącze się do wątku trochę nie w temat, muszę się pochwalic, że dziś wróciłem z urlopu, autko stało równy miesiąc (mam nie ogrzewany garaż), cyk i chodzi, u mnie od razu banan i ukłon w stronę kierownicy :) . Już byłem ciekaw czy aku nie padło po takiej przerwie i mrozach, ale jest ok. Tankuję BP Ultimate diesel.
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uszlachetniacze do diesla- pytanie

Post autor: Nematode »

Ja gdybym miał nowego diesla to bałbym się lać jakieś "uszlachetniacze" ze względu na DPF. Wydaje mi się, że wystarczy lać verve czy jakieś tam lepsze diesle i problemu być nie powinno.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Uszlachetniacze do diesla- pytanie

Post autor: Misiek Fisiek »

Przecież zimowe paliwo już ma uszlachetniacze i to dodawane przez ludzi, którzy mają pojęcie co jest dobre i bezpieczne. Dodawanie jeszcze czegoś nie ma wg mnie sensu.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Uszlachetniacze do diesla- pytanie

Post autor: Matt »

w zeszłym roku zamarzło mi paliwo ze stacji BP. Zatankowałem diesel ultimate, a zamarzło przy -16. Auto stało tylko przez noc
rafkus
Posty: 103
Rejestracja: 28 lip 2010, o 21:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Rafal
Lokalizacja: Anglia

Re: Uszlachetniacze do diesla- pytanie

Post autor: rafkus »

Odkad zaczalem stosowac ten plyn regeneracje dpf-a mam coraz rzadziej : http://forte-nwe.pl/?page=Preparat+DPF+ ... rator.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Maja rowniez dodatki do paliw,ktore rowniez stosuje.Nie zaszkodzi a moze pomoc.
klon11
Posty: 16
Rejestracja: 12 lip 2011, o 20:24
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Zgierz

Re: Uszlachetniacze do diesla- pytanie

Post autor: klon11 »

Z informacji zawartych w książce gwarancyjnej wynika , że producent zabrania dolewania czegokolwiek do ON . Ja tankuję V-power Diesel i nie miałem dotychczas żadnych kłopotów . Myślę , że problemy z odpalaniem zimą dotyczą w większości przypadków aut starszych i wiąża się z ogólnym stanem technicznym pojazdów .
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Uszlachetniacze do diesla- pytanie

Post autor: Zaj007 »

Cóż, temat jest złożony. Zależy co masz na myśli mówiąc uszlachetniacz. Wszelakie magiczne środki podnoszące moc bym sobie odpuścił, środki niby czyszczące wtryskiwacze też, (opinia na ich temat jest niejednoznaczna) zwłaszcza jak lejesz paliwa prenium.
Zastanawiałbym się nad depresatorem. Paliwa, które są na naszych stacjach z reguły wytrzymują do -20, więc przy większych mrozach może krystalizować się parafina. Ale ponieważ lejesz Diesla Gold nie widzę problemu.
Co do ewentualnych usterek układu wtryskowego bym nie przesadzał. Depresatroa można przecież dolać tylko na okres dużych mrozów. Potem wystarczy zwykłe paliwo zimowe.
Z resztą czytałem gdzieś, że te paliwa do dużych mrozów też nie działają zbyt korzystnie na układ zasilania...
Obrazek
ODPOWIEDZ