zapalająca i gasnąca kontrolka "uszkodzonej żarówki"

ody_21
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2011, o 13:53
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: lubelskie

zapalająca i gasnąca kontrolka "uszkodzonej żarówki"

Post autor: ody_21 »

Witam zakładam ten wątek bo nigdzie nie mogę się doszukać podobnej usterki
Mam superba 02 1,9 AWX od pewnego czasu (chyba od początku większych przymrozków) na desce rozdzielczej zaczęła mi się palić kontrolka ; uszkodzonej żarówki', więc pojechałem do mechanika okazalo się że mam spaloną przetwornice od xenonów. Wymieniono na nowy zestaw ( nieorginalny) kontrolka na desce ciągle świeciła, ale nie zwracałem na nią uwagi. Od kiku dni w/w kontrolka gasnie a następnie się zapala no i tak na przemian po przejechaniu ok 15 km potrafi się zapalić i zgasnąć ok 10-15 razy. Nie mam zielonego pojęcia co może być przyczyną???? Może ktoś juz miał podobny przypadek.
pozdrawiam
kocur
Posty: 62
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 16:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: grzesiek
Lokalizacja: bartoszyce/gdańsk

Re: zapalająca i gasnąca kontrolka "uszkodzonej żarówki"

Post autor: kocur »

takiego przypadku nie miałem ale jedyne co mi przyszło do głowy to że gdzieś kable nie łączą. musisz sprawdzić czy w trakcie jazdy nie mryga ci któraś z lamp. tzn. nie gaśnie i zapala się. możliwe że coś nie styka i stąd taki efekt.
Czasami na drodze spotyka sie szalenców, pedzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: zapalająca i gasnąca kontrolka "uszkodzonej żarówki"

Post autor: AdamK »

Mam to samo w SII. Zapala się od jakiegoś czasu kontrolka i komp pisze, żeby sprawdzić przednie prawe światło, ale ono cały czas świeci! Jeszcze mam 2 miesiące gwarancji, więc przy następnym komunikacie jadę do ASO.
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: zapalająca i gasnąca kontrolka "uszkodzonej żarówki"

Post autor: eX »

AdamK jak ns razem zapali Ci się komunikat, sprawdź czy świeci się pozycja, miałem podobnie, najpierw padła jedna później druga (podobnie miałem z podświetleniem tablicy).
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: zapalająca i gasnąca kontrolka "uszkodzonej żarówki"

Post autor: Zaj007 »

eX ma rację. Rok temu padł mi przedni postój. Żarówka raz świeciła raz nie. Odpowiednio zapalał się komunikat. Jakiś miesiąc temu miałem to samo z drugim. W tej chwili działa normalnie. Z resztą komunikat podaje konkretnie, o które światło chodzi, o ile dobrze pamiętam.

@ody_21 Jedyne co mi przychodzi do głowy to wadliwe podłączenie kabli. Chyba, że zestaw, który kupiłeś nie działa poprawnie, lub po prostu nie jest kompatybilny.
Obrazek
ody_21
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2011, o 13:53
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: lubelskie

Re: zapalająca i gasnąca kontrolka "uszkodzonej żarówki"

Post autor: ody_21 »

sprawdziłem wszystkie żarówki no i ok. Chyba trzeba podłączyć auto do kompa może wtedy coś wyjdzie.Jeśli ktoś ma jescze jakiś pomysł, sugestię to proszę pisać.
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: zapalająca i gasnąca kontrolka "uszkodzonej żarówki"

Post autor: AdamK »

eX pisze:AdamK jak ns razem zapali Ci się komunikat, sprawdź czy świeci się pozycja, miałem podobnie, najpierw padła jedna później druga (podobnie miałem z podświetleniem tablicy).
THX. Dziś sprawdzę, lub przy następnym komunikacie, bo sprawdzałem wszystkie żarówki prócz pozycji.
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: zapalająca i gasnąca kontrolka "uszkodzonej żarówki"

Post autor: eX »

Może być tak, że komunikat się zapali, wysiądziesz i będzie wszystko ok. U mnie zauważyłem to dopiero jak po odpaleniu auta stojącego miałem możliwość sprawdzić. Okazało się, że po puknięciu w lampę pozycja zaczęła świecić (w niedługim czasie padła).
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: zapalająca i gasnąca kontrolka "uszkodzonej żarówki"

Post autor: AdamK »

Otóż na tą chwilę żaden komunikat się nie wyświetla i wszystkie żarówki, łącznie z postojem świecą. Pożyjemy zobaczymy.
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
bednarlukbb
Posty: 32
Rejestracja: 16 sie 2010, o 15:05
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: śląsk

Re: zapalająca i gasnąca kontrolka "uszkodzonej żarówki"

Post autor: bednarlukbb »

u mnie po każdej wizycie na myjni świeci się kontrolka uszkodzonej żarówki, po wyschnięciu auta wszysko jest ok.
kocur
Posty: 62
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 16:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: grzesiek
Lokalizacja: bartoszyce/gdańsk

Re: zapalająca i gasnąca kontrolka "uszkodzonej żarówki"

Post autor: kocur »

więc w SII jest inaczej bo mi nie świeci prawa pozycja i komunikat się nie wyświetla. a kiedy przepaliła mi się żarówka od mijania komunikat pojawił się
Czasami na drodze spotyka sie szalenców, pedzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić
wojciu771
Posty: 45
Rejestracja: 28 mar 2011, o 09:23
Samochód: Superb III
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 195/430
Lokalizacja: Kuj-Pom

Re: zapalająca i gasnąca kontrolka "uszkodzonej żarówki"

Post autor: wojciu771 »

Miałem podobny problem i okazało się uszkodzony jest czujnik poziomowania reflektorów, wymieniłem czujnik i po problemie. W ASO VW sam czujnik 250 zł. Czujniki masz dwa , jeden z przodu po lewej stronie , jak zdejmiesz koło bedzie go widać a drugi z tyłu na belce.
ody_21
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2011, o 13:53
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: lubelskie

Re: zapalająca i gasnąca kontrolka "uszkodzonej żarówki"

Post autor: ody_21 »

wiecie ostatnio miałem wymianę wahaczy, coś mi się wydaje że czujnik poziomowania jest przekręcany do jednego z nich. Być może coś mi mechanik 'skiepścił'. Jeszcze w tym tyg. pojadę do mechanik może coś tam wyjdzie.

A tak nawiasem może wiecie jakie złącze OBD kupić do superb 2002 1,9 130 km, bo szczerze mówiąc już mam dosyć placenia za każde podpięcie do kompa. Wydaje mi się żę odczyt błędów można samemu zrobić. Może macie jakieś propozycje bo ja słyszałem o testerze VAG. Co WY na to i ew. gdzie coś takiego można kupić???
miras
Posty: 17
Rejestracja: 23 sty 2012, o 10:37
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: 129KM/300Nm
Lokalizacja: KRK/OSW

Re: zapalająca i gasnąca kontrolka "uszkodzonej żarówki"

Post autor: miras »

A tak nawiasem może wiecie jakie złącze OBD kupić do superb 2002 1,9 130 km, bo szczerze mówiąc już mam dosyć placenia za każde podpięcie do kompa.
a posiadam VCDS 908...i śmiga mi na wszytskich autach z VAG do 2010 roku włącznie
ody_21
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2011, o 13:53
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: lubelskie

Re: zapalająca i gasnąca kontrolka "uszkodzonej żarówki"

Post autor: ody_21 »

a gdzie takie urządzonko można kupić allegro czy jakiś sklep????
ODPOWIEDZ