SII problem z webasto

Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

SII problem z webasto

Post autor: gachul »

tak cholera sobie to ustrojstwo chwaliłem, że chyba przechwaliłem...
Nie wiem co sie stało ale porobiło sie tak. Rano zapodaje grzanie z pilota i po jakis 15-20 min wsiadam do samochodu i dupa.. woda zagrzana, webasto sie wyłączyło a w aucie zimno... nie wiem co jest ale nie załącza mi wentylatora do nadmuchu. jak tylko zapale samochód to juz ciepłe powietrze z kratek pieknie leci. Ale np. jak kawałek przejade ,zgasze auto i na próbe znowu włacze to wszystko jest ok... webasto właczy dmuchawe... oczywiscie zero błędów... macie jakis pomysł???
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
bunio66
Posty: 53
Rejestracja: 12 lis 2010, o 15:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Świnoujście

Re: SII problem z webasto

Post autor: bunio66 »

Jakie zostawiasz nastawy na noc? powinieneś zostawić temp. na max i wentylator na max.
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: SII problem z webasto

Post autor: frytol »

bunio66, skąd taki pomysł? Włączy się tak jak miałeś zostawione ustawienie nadmuchu w momencie gaszenia auta. Dlatego przy pogodzie jaką mamy ostatnio przez zgaszeniem auta odpalam nadmuch na szybę.

gachul, auto masz na gwarancji więc dawaj z nim do ASO, to co opisałeś wygląda na jakąś usterkę/błąd.
Awatar użytkownika
epu
Posty: 36
Rejestracja: 22 lut 2011, o 06:18
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków

Re: SII problem z webasto

Post autor: epu »

nie do końca włączy się webasto z pozostawionymi nastawieniami nadmuchu - w moim przypadku jesli załączam je pilotem temperatura ustawia się na 22 stopnie niezależnie od ustawionej niższej temp początkowej.
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: SII problem z webasto

Post autor: frytol »

epu, próbowałeś ustawić wyższą? U mnie po ustawieniu na 24C odpala się właśnie z taką temperaturą. Jedyna różnica którą zauważyłem pomiędzy tym co się ustawi, a tym jak dmucha to słabsza siła nadmuchu, ale to zapewne ze względu na oszczędzenie aku.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: SII problem z webasto

Post autor: gachul »

no umawiam go do ASO niech sie oni martwią....
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
adeks
Posty: 32
Rejestracja: 24 sie 2011, o 08:44
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: SII problem z webasto

Post autor: adeks »

Gachul,
Od dłuższego czasu mam podobny problem. Zdarza mi się, że odpalę webasto, po jakimś czasie właczy się climatronic ale nie włączy się wentylator. Ostatnio w sobotę miałem niespodziankę. Auto stało na dworze napadał na nie śnieg, włączyłem grzanie z pilota. Po czasie zerknąłem przez szybę: climatronic się świeci i świecą diody nawiewu. Po 10 minutach patrzę: śnieg dalej na szybie - wentylatory przestały działać. Najprawdopodobniej nawet nawiewy źle się ustawiają.
Byłem w tej sprawie w ASO już trzy razy i ostatnio nawet jakieś raporty w tej sprawie wysyłali do SAP. Teraz też chcą, żeby auto zostawić na cały dzień bo chcą monitorować napięcie. ???
bunio 66 - ręcznie ustawia się nawiewy i temperaturę tylko w samochodach nie wyposażonych w climatronic.

Miałem Passata 1998 z webasto i Climatronikiem. Mam Octavię 2007 z webasto i climatronikiem i zawsze było i jest tak, że gdy się zagrzała woda w układzie (50 st. C) to załączał się climatronic z temp 22 st. C niezależnie od tego jaka była ustawiona temp. wcześniej. Nadmuchy też się kierowały tak, żeby odmrozić szybę.

frytol i epu sprawdźcie u siebie, czy wyłączając zapłon z ustawioną temp na LOW, czy po włączeniu webasta temp. ustawi się na 22 st.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: SII problem z webasto

Post autor: gachul »

Adeks to raportuj mi na bieząco co wymyśla w ASO . Ja jutro swojegoi postawie to zobaczymy
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
wisnia199
Posty: 73
Rejestracja: 24 mar 2011, o 21:06
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Re: SII problem z webasto

Post autor: wisnia199 »

Ja swoj trzymam w garazu wiec nie musze odpalac webasto ale dzis w pracy sprawdze jak jest u mnie. Odpale webasto z 40min przed koncem pracy i zobaczymy.
Seat Ibiza 1.9 SDI--->Citroen Xara 1.6--->Mitsubishi Space Star 1.9 Did--->BMW 525D--->Subaru Impreza WRX--->BMW 320D--->Skoda Superb 3.6 Platinium + Lampy led tył.
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: SII problem z webasto

Post autor: frytol »

adeks, zweryfikowałem wczoraj jeszcze raz to co pisałem o ustawianiu temp. przez zgaszeniem auta. Po ustawieniu temp. i trybu pracy nawiewów przed zgaszeniem silnika, po włączeniu Webasto z pilota nawiewy uruchamiają się tak jak zostały zostawione. Czyli jak ustawię 24C i nawiew na szybę to taki tryb pracy uruchomi się podczas zdalnego uruchomienia.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: SII problem z webasto

Post autor: gachul »

ale jak ustawisz poniżej 22 stopni to i tak po właczeniu webasta ustawi się na 22 C.
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
wisnia199
Posty: 73
Rejestracja: 24 mar 2011, o 21:06
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Re: SII problem z webasto

Post autor: wisnia199 »

U mnie niestety tez jest problem z webasto. Zalacza sie na konsoli i dmuchawy chodza ale nawet po 40 min od wlaczenia nie leci cieple powietrze i temperatura silnika nie dochodzi nawet do 50C. Jak odpale auto to obroty sa podwyzszone jak normalnie przy odpaleniu zimnego. Chyba tez musze sie udac z tym do ASO. Moze wy wiecie jaka moze byc przyczyna ze nie grzeje.
Seat Ibiza 1.9 SDI--->Citroen Xara 1.6--->Mitsubishi Space Star 1.9 Did--->BMW 525D--->Subaru Impreza WRX--->BMW 320D--->Skoda Superb 3.6 Platinium + Lampy led tył.
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Odp: SII problem z webasto

Post autor: przem00 »

Hmm ja jak jezdze po miescie to przez pierwsze 20 minut też na tym mrozie nie łapie temperatury. Na webasto przy tym mrozie moze byc problem. Ale sprawdzić nie zaszkodzi.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
adeks
Posty: 32
Rejestracja: 24 sie 2011, o 08:44
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: SII problem z webasto

Post autor: adeks »

Auto odstawione dzisiaj do ASO. Jutro poinformuję o diagnozie...
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: SII problem z webasto

Post autor: gachul »

u mnie jak na razie znacznie poważniejsze "ała".
http://superbclub.pl/viewtopic.php?f=8&t=1471" onclick="window.open(this.href);return false;
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
ODPOWIEDZ