bardzo poważny problem z odpalaniem :(

manianabikerboy
Posty: 16
Rejestracja: 29 gru 2011, o 18:04
Samochód: Superb I
Silnik: Inny
Aktualnie: 77kw 105ps BSV
Imię: Grześ
Lokalizacja: Kielce

bardzo poważny problem z odpalaniem :(

Post autor: manianabikerboy »

witam wszystkich forumowiczów , zakupiłem piękne auto jakim jest skoda superb w kolorze białym bardzo mi się podobała i byłem na nią chory :) , a teraz troszke więcej o moim superb a więc jest to 1 generacji rocznik 2006 , silnik 1,9tdi BSV 77kw 105ps , jaki mam problem to taki ponieważ niechce odpalać na zimnym silniku wogule :( szok , byłem na komputerze , wykryło tylko przepływomoierz powietrza i jedną świece , ok wymieniłem wszystkie , samochód odpalił bez niczego , ale już po 2 dniach postoju nadal niechce odpalić , bez samostartu nieda rady , jak już odpale go na samostart bądź plaka i pochodzi minute , to potem z pierwszego pali tak jak powinno być . ale jak już silnik ostygnie to odmawia posłuszeństwa . Sprawdzałem rozrząd jest ok , sprawdziłem popmpowtryskiwacze ich zużycie jest ok , wałek rozrządu jest lekko wytarty na 4 cylindrze ale to chyba nie powinno mieć aż takich objawów , pompka paliwowa w zbiorniku podaje paliwo do filtra , czyszczony zbiornik i smok na pompce , nowy filter paliwa , filtr powietrza , olej , wykasowane wszystkie błedy na komputrze , sprawdzony wałek od pompowtryskiwaczy , i poprostu dalej rozkładam ręce niewiem co z tym fantem zrobić , jak sie go odpali to normalnie jeździ przyspiesza , wszystko jest ok , ale jak tylko silnik wystygnie to już tylko samostart bądź plak . auto ma niby przejechane 170tys ale niechce mi sie wierzyć bo jest troszke zaniedbane jak w srodku jak i na zewnatrz ale dlatego było tańsze i je kupiłem , i teraz proszę was o opinie co mam zrobić aby mi to autko odpaliło , ponoć z tego co wyczytałem na innych forach to trzeba wgrać od nowa mape do kompura. proszę was o porady
Awatar użytkownika
Stif
Posty: 20
Rejestracja: 15 gru 2011, o 21:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: mazowsze

Re: bardzo poważny problem z odpalaniem :(

Post autor: Stif »

Jeżeli już go odpalisz jakiego koloru masz spaliny. Podaje za dużo czy za mało paliwa? Stawiałbym też na czujnik temperatury, źle podaje dane i brakuje do rozruchu, ale komputer nie wskazał.?
“Gdyby Bóg lubił przedni napęd chodzilibyśmy na rękach”
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: bardzo poważny problem z odpalaniem :(

Post autor: eX »

a krecenie z tzw butem w podlodze? swiece sa dobre a sterownik swiec?
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
manianabikerboy
Posty: 16
Rejestracja: 29 gru 2011, o 18:04
Samochód: Superb I
Silnik: Inny
Aktualnie: 77kw 105ps BSV
Imię: Grześ
Lokalizacja: Kielce

Re: bardzo poważny problem z odpalaniem :(

Post autor: manianabikerboy »

właśnie byłem na komputerze 2x i wskazał mi tylko przepływówkę i jedna ze świec za pierwszym razem , a po wymianie świec tylko przepływówke , wiesz co po odpaleniu już nie zwróciłem uwagi na kolor spalin :/ , jeden kolega mi powiedział ze to może być niebieski czujnik który znajduje się przy bloku i komputer mógł go nie wykryć jako uszkodzony , a on niby steruje dawką rozruchową paliwa , a błędy jakieś tam były na radiu itp ale kolega mi powiedział , że one to nic nie znaczą poprostu po odpięciu się zapisują i tyle , kręcenie butem nic nie pomaga na zimnym , sterownik z którego wychodzą kable na świece jest dobry podaje dobre napięcie , hmmmm zajmę się tym niby niebieskim czujnikiem jutro i zobaczę efekty jeśli będę miał takowy czujnik gdzieś na warsztacie bo jak nie to dopiero po nowym roku jak sklepy będą normalnie funkcjonować , sprawdzę go i opisze czy to to czy nie .
bezduszny

Re: bardzo poważny problem z odpalaniem :(

Post autor: bezduszny »

dawki startowe paliwa są uzależnione od temperatury silnika
Awatar użytkownika
pgasper
Posty: 85
Rejestracja: 1 sty 2012, o 16:33
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Londyn, Warszawa

Re: bardzo poważny problem z odpalaniem :(

Post autor: pgasper »

Cześć,
Ja bym ci powiedział że czujnik temeratury płynu chłodzącego to nie to. Ja bym postawił tu może krok w strone rozrządu. Kto to robił i jak. sprawdz jak jest ustawiony, czy blokady wchodzą na swoje miejsca, bo może byc tak, że kto kto to robil bez blokad nie poluzowal kola pasowego walka rozrządu i pasek nie napiął się tak jak powinien. wałek rozrządu mogł sie obrócic o ząb lub pół a w zwiazku z tym pompki tez są nie tak.
sprobuj tez zmienic czas grzania swiec na jakies 2 sekundy, moze 2,5 sek.
pozdr
Awatar użytkownika
pgasper
Posty: 85
Rejestracja: 1 sty 2012, o 16:33
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Londyn, Warszawa

Re: bardzo poważny problem z odpalaniem :(

Post autor: pgasper »

pgasper pisze:Cześć,
Ja bym ci powiedział że czujnik temeratury płynu chłodzącego to nie to. Ja bym postawił tu może krok w strone rozrządu. Kto to robił i jak. sprawdz jak jest ustawiony, czy blokady wchodzą na swoje miejsca, bo może byc tak, że kto kto to robil bez blokad nie poluzowal kola pasowego walka rozrządu i pasek nie napiął się tak jak powinien. wałek rozrządu mogł sie obrócic o ząb lub pół po wyjęciu blokady, a w zwiazku z tym pompki tez są nie tak.
sprobuj tez zmienic czas grzania swiec na jakies 2 sekundy, moze 2,5 sek.
pozdr
manianabikerboy
Posty: 16
Rejestracja: 29 gru 2011, o 18:04
Samochód: Superb I
Silnik: Inny
Aktualnie: 77kw 105ps BSV
Imię: Grześ
Lokalizacja: Kielce

Re: bardzo poważny problem z odpalaniem :(

Post autor: manianabikerboy »

właśnie , rozrząd sprawdzałem na blokady czy pasują i jest ok , i dalej myślę co tu z tym fantem zrobić bo to chyba mała rzecz a taka robotę robi , bo zadzwoniłem do jednego z lepszych magików w mieście opowiedziałem co i jak to ponoć jest standart w tych silnikach i da się to zrobić tylko nikt nie chce zdradzić rąbka tajemnicy
Awatar użytkownika
pgasper
Posty: 85
Rejestracja: 1 sty 2012, o 16:33
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Londyn, Warszawa

Re: bardzo poważny problem z odpalaniem :(

Post autor: pgasper »

zacznij od podstaw. jak masz VAG COMa to zanim odpalisz sprawdz temperature silnika (płynu chłodzącego) w module silnika a nie w Instruments. jak jest w miare realna tzn podobna do temperatury otoczenia (na zimnym silniku) to zwieksz dawke rozruchową i/lub zwiększ czas grzania świec żarowych.
jak nie masz dostepu do VAGA to troche komplikuje sprawe. śrubokrętem nic nie wskurasz...
pozdr
manianabikerboy
Posty: 16
Rejestracja: 29 gru 2011, o 18:04
Samochód: Superb I
Silnik: Inny
Aktualnie: 77kw 105ps BSV
Imię: Grześ
Lokalizacja: Kielce

Re: bardzo poważny problem z odpalaniem :(

Post autor: manianabikerboy »

czujnik wymieniony i to jednak nie to :( , myślę nad zmiana programu w komputerze mojej skodziany bo to też w skodzie występuję iż trzeba ale nie wiem tego do końca , chyba będę musiał zaprowadzić auto do jakiegoś magika
Awatar użytkownika
pgasper
Posty: 85
Rejestracja: 1 sty 2012, o 16:33
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Londyn, Warszawa

Re: bardzo poważny problem z odpalaniem :(

Post autor: pgasper »

a podkręcenie dawki startowej paliwa i czasu grzania swiec?
zamin zainwestujesz kilka stow na mapy sprawdz podstawy... no i wtedy daj znac
pozdrawiam,
Paweł
mariusz408
Posty: 11
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:18
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 AYM (155KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Polska Łódź

Re: bardzo poważny problem z odpalaniem :(

Post autor: mariusz408 »

może paliwo się cofa zawór zwrotny
manianabikerboy
Posty: 16
Rejestracja: 29 gru 2011, o 18:04
Samochód: Superb I
Silnik: Inny
Aktualnie: 77kw 105ps BSV
Imię: Grześ
Lokalizacja: Kielce

Re: bardzo poważny problem z odpalaniem :(

Post autor: manianabikerboy »

z paliwem wszystko ok , a dawka startowa jest w miarę dobra , będzie zwiększona nie dużo , a mapę i tak mu zmienię na 140ps ale zastanawiam się jeszcze nad pompką paliwa niskiego ciśnienia co daje paliwo z filtra na pompowtryski hmmmm na pewno kiedyś dojdę z moim autkiem ładu morze :) znaczy się mam nadzieję
manianabikerboy
Posty: 16
Rejestracja: 29 gru 2011, o 18:04
Samochód: Superb I
Silnik: Inny
Aktualnie: 77kw 105ps BSV
Imię: Grześ
Lokalizacja: Kielce

Re: bardzo poważny problem z odpalaniem :(

Post autor: manianabikerboy »

zamykam temat panowie , wina tkwi w uszczelniaczach pompotryskiwaczy i paliwo ucieka do oleju w silniku jakimś cudem co może powodować zatarcie silnika . Także dziękuję wszystkim za przeczytanie i udzielone odpowiedzi pozdrawiam
ODPOWIEDZ