kontrolka od ciśnienia oleju w silniku 1,8 tsi

rafik11
Posty: 39
Rejestracja: 15 lip 2011, o 15:25
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: lublin

kontrolka od ciśnienia oleju w silniku 1,8 tsi

Post autor: rafik11 »

jestem z kącika octavi i pojawił się problem w moim 1,8 tsi. Przeszukałem wsze forum i nie znalazłem takiego wątku-może inaczej znalazłem ale nie do tego silnika-ostatnio podczas manewrowania na parkingu(skręcałem kierownica na max w lewo i w prawo) zapaliła mi się kontrolka od ciśnienia oleju i na maxi-docie pojawił się komunikat -ciśnienie oleju mozna jechać z max prędkością obrotową silnika do 4000 obr/min. Z kącika octavi zasugerowno że u was ktoś sygnalizował podobny problem. Oczywiście po pojawieniu się tego komunikatu zatrzymałem się wyłączyłem silnik sprawdziłem stan oleju,olej był w połowie miarki czyli ok. , po uruchomieniu silnika komunikat zniknął i jak do tej pory więcej się nie pojawił. Pytanie czy ktoś w silniku 1,8 tsi CDAA miał podobny problem? Dodam ze mam silnik z nowym napinaczem rozrządu więc nie powinno przynajmniej z tym byc problemu.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: kontrolka od ciśnienia oleju w silniku 1,8 tsi

Post autor: Sebastian_M26 »

A ile jest km. od ostatniej wymiany, jaki olej jest wlany i jak jest jeżdżony (długie trasy, kr. odcinki itp itd.)
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
rafik11
Posty: 39
Rejestracja: 15 lip 2011, o 15:25
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: lublin

Re: kontrolka od ciśnienia oleju w silniku 1,8 tsi

Post autor: rafik11 »

od ostatniej wymiany jest ok 11kkm, a to olej LM top tec4200 odpowiadający specyfikacji vw 504,00/507,00 jazda głównie po mieście i to raczej na odcinkach nie przekraczających 10km.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: kontrolka od ciśnienia oleju w silniku 1,8 tsi

Post autor: Sebastian_M26 »

Wymień olej na nowy, bo ten co masz musi być już mocno rozcieńczony benzyną, co przy słabej pompie oleju w CDAA, może powodować spadki ciśnienia co zdrowe dla silnika na pewno nie jest.
Jeśli chcesz pozostać przy LM to może spróbuj syntetyka:SYNTHOIL LONGTIME 0 W-30
bo ten co używasz to jest syntezowany minerał.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
rafik11
Posty: 39
Rejestracja: 15 lip 2011, o 15:25
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: lublin

Re: kontrolka od ciśnienia oleju w silniku 1,8 tsi

Post autor: rafik11 »

dzięki, fakt że przed tą wymianą oleju zastanawiałem się nad olejem jaki wybrać zamiast castrola, wybrałem LM. Co do częstotliwości wymiany oleju to przeszedłem na QG2 i wymieniam co 15kkm, natomiast brałem jeszcze pod uwagę oleje MOTUL
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: kontrolka od ciśnienia oleju w silniku 1,8 tsi

Post autor: Arci9 »

coś słabo kolega szukał...

viewtopic.php?f=8&t=815&hilit=max+4000" onclick="window.open(this.href);return false;
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
rafik11
Posty: 39
Rejestracja: 15 lip 2011, o 15:25
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: lublin

Re: kontrolka od ciśnienia oleju w silniku 1,8 tsi

Post autor: rafik11 »

ok., faktycznie słabo szukałem ale kurcze nie wpadłem na to aby napisać w wyszukiwarce treść komunikatu po angielski -moja wina:(.
ODPOWIEDZ