PROGRAMOWANIE FOTELA KIEROWCY

smoli
Posty: 34
Rejestracja: 28 lip 2011, o 10:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Gdynia

PROGRAMOWANIE FOTELA KIEROWCY

Post autor: smoli »

Mam Superba II rocznik czerwiec 2009. Nie moge zaprogramować fotela kierowcy. Starałem sie trzymać instrukcji ale nie reaguje. Co ciekawe pamięta stare ustawienia.
Z pozdrowieniami z Gdyni !
Awatar użytkownika
maclan
Posty: 76
Rejestracja: 18 paź 2010, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rumia

Re: PROGRAMOWANIE FOTELA KIEROWCY

Post autor: maclan »

Cześć, też tak miałem, w serwisie z tym byłem i się kłóciłem z nimi, bo mi próbowali wcisnąć że jest ok, jak im zaskoczyło z którymś razem, to im pokazałem że ok nie jest. Z Skody Polska przyszłą odpowiedź że tak to już jest,przeładowanie informacji w systemie, itp shit.

Sam doszedłem do tego co z tym zrobić, mam w nosie tych "specjalistów". Może nie jest to rozwiązanie stałe ale za często tego nie reguluje i mogę z tym żyć.
Fakt nie zapamiętuje siedzenie jak je niewiele podregulujesz, tylko takie trochę albo nic powoduje że nie ma sygnału dźwiekowego i nie zapamięta tylko wraca do poprzedniego polozenia.
Żeby zapamiętało to trzeba je dobrze ruszyć oparcie oraz przód tył, wtedy zapamięta, ja robię tak odjeżdżam sobie trochę ruszam oparcie, zapamiętuje potem wracam do pozycji jak mi jest potrzebna i jeszcze raz zapamiętujesz. Bynajmniej u mnie to działa.
A objaw był taki sam pamięta poprzednie ale nie zapamiętuje nowych, wiec przyciski działają jedyna wada musi być wada oprogramowania.
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: PROGRAMOWANIE FOTELA KIEROWCY

Post autor: eX »

maclan, koledze chodzi o S1.

W ogóle co się nie odzywasz, tak na marginesie pytając?!
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PROGRAMOWANIE FOTELA KIEROWCY

Post autor: Zaj007 »

@eX
eX pisze:maclan, koledze chodzi o S1.
smoli pisze:Mam Superba II rocznik czerwiec 2009.
Czytamy ze zrozumieniem! :P


@smoli
Kolego, może masz za bardzo oparcie pochylone. Ja zauważyłem, że jak podniosę fotel i zacznę odchylać oparcie to właśnie nie zapamiętuje takiego ustawienia. (Podnosząc fotel - chodzi mi o tę tylną część - pochylamy go jednocześnie do przodu, co wymusza większe odchylenie oparcia. Ja opuścimy fotel to z automatu oparcie pochyla się od do tyłu.)
Spróbuj ustawić fotel w zupełnie innej pozycji i zobacz czy zapamiętuje.
Druga rzecz taka, że musisz przycisk "SET" dość mocno wdusić i krótko przytrzymać. Inaczej nie działa.
Obrazek
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: PROGRAMOWANIE FOTELA KIEROWCY

Post autor: chudy »

Pamiętam, że w instrukcji coś czytałem, że pod jakimś kątem ustawienia oparcia nie da się zapamiętać, ponieważ jest to niebezpieczne dla jazdy. Może to o to chodzi?
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: PROGRAMOWANIE FOTELA KIEROWCY

Post autor: eX »

fakt przeczytałem cały post ale zasugerowałem się jak zwykle wpisem w profil.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
smoli
Posty: 34
Rejestracja: 28 lip 2011, o 10:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Gdynia

Re: PROGRAMOWANIE FOTELA KIEROWCY

Post autor: smoli »

Dzieki Koledzy! Jutro postaram sie przetestować wasze rady. O rezultatach zamelduję na forum.....I jeszcze jedno : czy pas ma być zapięty?
Pozdrawiam
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: PROGRAMOWANIE FOTELA KIEROWCY

Post autor: chudy »

Nie pas nie musi być zapięty. Przynajmniej w moim przypadku nie było to wymagane ;)
Marek102
Posty: 17
Rejestracja: 18 paź 2011, o 10:12
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: PROGRAMOWANIE FOTELA KIEROWCY

Post autor: Marek102 »

Witam,
miałem podobną sytuację zapamiętanie ustawień fotela działało raz na jakiś czas. Reset sterownika fotela nie pomagał, ale zwróciłem serwisantowi uwagę, że jak włączę wsteczny bieg i prawe lusterko mam ustawione na R to nie opada, aby można było zobaczyć boczny krawężnik. Po sprawdzeniu sterownika lusterka prawego okazało się, że jest uszkodzony. Po wymianie sterownika lusterka oprócz lusterka zaczeło prawidłowo funkcjonować zapamiętywanie ustawień fotela. Obecnie nawet delikatna zmiana jednego z parametrów ustawień fotela powoduje zpisanie w pamięci.
smoli
Posty: 34
Rejestracja: 28 lip 2011, o 10:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Gdynia

Re: PROGRAMOWANIE FOTELA KIEROWCY

Post autor: smoli »

DZIĘKI KOLEDZY...niestety chyba udam się do serwisu. A wam życzę radosnych Świat i szerokiej drogi w Nowym Roku!
ODPOWIEDZ