Silnik, Moc, Temperatura ponizej chyba 8 stopni.

artur1272
Posty: 27
Rejestracja: 27 lis 2011, o 12:31
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Bochum

Silnik, Moc, Temperatura ponizej chyba 8 stopni.

Post autor: artur1272 »

Witam :)

Otoz mam dziwny problem z Moja superba podczas odpalania jej na zimno.

Co takiego sie dzieje ?

Dzisiaj jak wstalem chcialem wracac do domu bo bylem u siostry i szwagierka na kielichu. W nocy bylo dosc chlodno tak jakos kolo 6 stopni.

Tak wiec po sytym sniadanku z rana pozegnalem sie z rodzinka. I poszedlem do autka, wkladam kluczyk do stacyjki przekrecam silnik odpala. Do tej pory wszystko ok :)
Wlaczam bieg wsteczny puszczam powoli sprzeglo i zgasl se mysle hmm... moze jeszcze kac. Odpalam jeszcze raz, bieg wsteczny powoli sprzeglo i znowu hmmm.... zaczelem sie niepokoic co to moze byc ? Jeszcze raz (jestem uparty :P) tym razem jak dalem bieg wsteczny to przy puszczaniu sprzegla dodalem troche gazu no i sie udalo :) Pomyslalem sobie ze to pewnie moja wina. Podjechalem lekko do tylu, hamulec, sprzeglo i jedynka puszczem sprzeglo dodaje gazu a on jedzie tak jak ja ide no i zgasl. Odpalam jeszcze raz tym razem na biegu, puszczam powoli sprzeglo daje mu gazu a on jedzie do przodu tak jakby mu sie niechcialo, no to gaz do podlogi nic zero reakcji, zjechalem na bok dalem na luz i zaczelem bawic sie troche gazem, obroty niechcialy skoczyc wyzej jak 2000 tys. jak puszczalem gaz to spadal ponizej 800 obrotow. Tak sie troche pobawilem, jakos tak ze dwie minuty no i potem bylo normalnie jak zawsze.

Moze byc to spowodowane tym ze jest zimno na zewnatrz i trzeba poczekac jak sie rozgrzeje ?

Niewiem co sie dzieje, jestem nowym uzytkownikiem superba i jestem bardzo z niej zadowolony, mam ja od wakacji ale teraz sie troszke zamartwiam dodam ze ma ona 280 tys. przejechane, gaz jest zalozony od okolo 240 tys. przejechalem nia sam okolo 25 tys. i dotej pory sie nic niedzialo.
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Silnik, Moc, Temperatura ponizej chyba 8 stopni.

Post autor: eX »

moze byc przepustnica do czyszczenia i adaptacji, mialem podobnie. czesto auto nie reagowalo w ogole na pedal gazu
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
artur1272
Posty: 27
Rejestracja: 27 lis 2011, o 12:31
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Bochum

Re: Silnik, Moc, Temperatura ponizej chyba 8 stopni.

Post autor: artur1272 »

Mozna to samemu wymienic ?? I co to ma za funkcje domyslam sie ze cos se tam przepuszcza :P Niemam pojecia o autach i to wlasnie mnie martwi :D Tak wiec chcialbym raz w zyciu sobie w aucie sam cos naprawic :D
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Silnik, Moc, Temperatura ponizej chyba 8 stopni.

Post autor: eX »

Można, ja zostawiłem mechanikowi ten problem.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
artur1272
Posty: 27
Rejestracja: 27 lis 2011, o 12:31
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Bochum

Re: Silnik, Moc, Temperatura ponizej chyba 8 stopni.

Post autor: artur1272 »

A co sie moze stac jak tego nie naprawie moze sie cos pogorszyc ??
artur1272
Posty: 27
Rejestracja: 27 lis 2011, o 12:31
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Bochum

Re: Silnik, Moc, Temperatura ponizej chyba 8 stopni.

Post autor: artur1272 »

artur1272 pisze:A co sie moze stac jak tego nie naprawie moze sie cos pogorszyc ??
Juz sie domyslam :D

http://www.skodaczesci.pl/porady/skoda/Felicia/34" onclick="window.open(this.href);return false;

Kiedys nieodpali wogole :P Sam tego nie wyczyszcze musze do Hama jechac :P

Bylem w warsztacie i powiedzieli mi ze jakby to bylo uszkodzone co pisales to by obroty wariowaly i powiedzieli mi ze to czunik temperatury o taki:

http://pompapaliwa.pl/files/czujnik-tem ... [1][1].jpg

Dobra wymienilem to co mechanik chcial. Faktyczniej czujnik byl strasznie osadzony czyms tam ze moznabylo srubokretem zdrapywac :P Poczekam i zobacze czy problem sie rozwiaze :)
ODPOWIEDZ