domykanie szyb przez czujnik deszczu

rafkus
Posty: 103
Rejestracja: 28 lip 2010, o 21:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Rafal
Lokalizacja: Anglia

domykanie szyb przez czujnik deszczu

Post autor: rafkus »

Witam!!! panowie czy mozna za pomoca vcds-a wlaczyc domykanie szyb jak zaczyna padac deszcz (rain sensor)??jakie jeszcze opcje mozna uruchomic poprzez vcds-a??bawilem sie kanalem 46(modul komfortu) i udalo mi sie znalesc:
1.ryglowanie zamkow po przekroczeniu 15km/h
2.odryglowanie zamkow po wyjeciu kluczyka
3.sygnal dzwiekowy przy otw.,zamyk. auta
4.ilosc otwieranych drzwi przy pojedynczym nacisnieciu przycisku pilota
Jezeli macie jeszcze jakies opcje to prosze o sugestie.pozdrowionka dla Superbowiczow.
patrykk
Posty: 63
Rejestracja: 15 maja 2011, o 10:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 165KM / 385Nm
Imię: Patryk
Lokalizacja: Kraków / Zamość

Re: domykanie szyb przez czujnik deszczu

Post autor: patrykk »

Ja mam z kolei pytanie czy da się ustawić vagiem zamykanie szyb po zamknięciu auta :?: Dodam, że mam domykanie szyb z kluczyka po przytrzymaniu.
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: domykanie szyb przez czujnik deszczu

Post autor: ja456 »

Da się to zrobić bez VAGa. Teraz dokładnie nie pamiętam jak to zrobić, ale kiedyś na forum wrzuciłem instrukcje obsługi to tam wszystko jest opisane.
Awatar użytkownika
TFil
Posty: 148
Rejestracja: 21 maja 2011, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: domykanie szyb przez czujnik deszczu

Post autor: TFil »

No właśnie jak masz fabryczny alarm skody, to niestety nie da się ustawić tak, żeby szyby się automatycznie zamykały po zamknięciu pilotem :(
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: domykanie szyb przez czujnik deszczu

Post autor: przem00 »

No właśnie jak masz fabryczny alarm skody, to niestety nie da się ustawić tak, żeby szyby się automatycznie zamykały po zamknięciu pilotem
Przytrzymaj dluzej przycisk zamkniecia.
Domkna sie okna i zloza lusterka :)
Ja mam z kolei pytanie czy da się ustawić vagiem zamykanie szyb po zamknięciu auta :?: Dodam, że mam domykanie szyb z kluczyka po przytrzymaniu.
Wygodniej byloby co prawda aby robilo sie to samo ale to raczej nie osiagalne :)
W VAG ja tego nie znalazłem :)
Awatar użytkownika
TFil
Posty: 148
Rejestracja: 21 maja 2011, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: domykanie szyb przez czujnik deszczu

Post autor: TFil »

Że trzeba przytrzymać, to wiem. natomiast zdecydowanie brakuje wygodniejszej opcji, żeby szyby zamykały się po prostu po zamknięciu auta pilotem.
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: domykanie szyb przez czujnik deszczu

Post autor: Matt »

A ja mam składane lusterka, ale nie moge ich złożyć pilotem. Moge tylko otwierać/zamykać szyby. To jest gdzieś tak ustawione czy usterka mechaniczna?
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: domykanie szyb przez czujnik deszczu

Post autor: przem00 »

Hmm nie wiem w superb II jest tak ze jak masz otwarte okna to najpierw przytrzymujesz przycisk zamkniecia i domykaja sie okna, pozniej drugi raz naciska i trzymasz i skladaja sie lusterka :)
Przetrenuj ten patent :)
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: domykanie szyb przez czujnik deszczu

Post autor: ja456 »

W S1 nie ma możliwości składania lusterek przy zamknięciu pilotem, można tylko przełącznikiem z wewnątrz.
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: domykanie szyb przez czujnik deszczu

Post autor: Matt »

eh, dzięki. Trochę lipa, ale to znaczy, ze z moim autem wszystko ok ;D
patrykk
Posty: 63
Rejestracja: 15 maja 2011, o 10:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 165KM / 385Nm
Imię: Patryk
Lokalizacja: Kraków / Zamość

Re: domykanie szyb przez czujnik deszczu

Post autor: patrykk »

TFil pisze:No właśnie jak masz fabryczny alarm skody, to niestety nie da się ustawić tak, żeby szyby się automatycznie zamykały po zamknięciu pilotem :(
Tak też myślałem, że wynika to z fabrycznego alarmu a nie z modułu komfortu. Na razie nie jest mi to potrzebne kiedy jest zimno ale w lecie trzeba będzie się temu bliżej przyjrzeć.
Awatar użytkownika
TFil
Posty: 148
Rejestracja: 21 maja 2011, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: domykanie szyb przez czujnik deszczu

Post autor: TFil »

patrykk pisze:
TFil pisze:No właśnie jak masz fabryczny alarm skody, to niestety nie da się ustawić tak, żeby szyby się automatycznie zamykały po zamknięciu pilotem :(
Tak też myślałem, że wynika to z fabrycznego alarmu a nie z modułu komfortu. Na razie nie jest mi to potrzebne kiedy jest zimno ale w lecie trzeba będzie się temu bliżej przyjrzeć.
Poprzednio miałem Octavię Ambiente z dokładanym w salonie niefabrycznym alarmem, gdzie szyby się domykały zawsze same po zamknięciu auta kluczykiem, a wspólnik miał Octavię Elegance z fabrycznym alarmem, gdzie tego po prostu nie było i musiał przytrzymać przycisk w pilocie, żeby zamknąć szyby.

Trudno powiedzieć, dlaczego alarm Skody tak ma - kierownik salonu twierdził, że to ze względów bezpieczeństwa, żeby świadomie domykać, ale to raczej takie dorabianie teorii...
rafkus
Posty: 103
Rejestracja: 28 lip 2010, o 21:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Rafal
Lokalizacja: Anglia

Re: domykanie szyb przez czujnik deszczu

Post autor: rafkus »

ale temat byl chyba inny.Moze piszcie wlasne watki a nie podpinajcie sie z calkiem innymi!!!
Awatar użytkownika
rot
Posty: 25
Rejestracja: 24 cze 2011, o 13:37
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: warszawa

Re: domykanie szyb przez czujnik deszczu

Post autor: rot »

a właśnie skoro temat poruszony i tak tu inny to powrócę, u siebie ostatnio zaprogramowałem ryglowanie drzwi po przekroczeniu tam chyba 15km/h odryglowanie po wyjęciu kluczyka i otwieranie i zamykanie drzwi z kluczyka (otwieranie bardzo przydatne w lato jak auto na słońcu stało) ale też poszukiwałem jakiejś instrukcji czy można zaprogramować automatyczne zamykanie szyb po odpaleniu alarmu i nie znalazłem, za to moja siostra ma fabię z 2003 roku z fabrycznym alarmem i tam coś takiego jest po załączeniu alarmu domykają się szyby po paru sekundach.
custom86
Posty: 23
Rejestracja: 30 mar 2011, o 19:21
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 AYM (155KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: domykanie szyb przez czujnik deszczu

Post autor: custom86 »

Witam, w s1 niestety nie da się zaprogramować domykania szyb z pilota (tylko z kluczyka działa) ale na allegro jest moduł do tego za 40 zł - nie wiem jeszcze czy działa ale twierdzą, że tak, będę testował niedługo to potwierdzę...
ODPOWIEDZ