Brudzenie się silnika

MASA
Posty: 27
Rejestracja: 9 lip 2010, o 13:02
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Moskwa

Brudzenie się silnika

Post autor: MASA »

Witam,
Czy w waszych Superbach II też macie problem z chlapaniem na silnik przez szczelinę pod maską (nad światłami i pod chromem z logo). Otóż po jeździe zimą przy mokrej pogodzie za innymi samochodami zaobserwowałem, że cały silnik i przestrzeń za nim pokryte jsą solą. Po wnikliwej obserwacji zauważyłem, że pod maską brak jest uszczelki, a jedynie garb na końcu plastiku, który przystosowany jest do jej założenia (wyżłobienie i zatrzaski).

Czy ktoś zaobserwował podobny problem?

Pozdrawiam

MASA
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brudzenie się silnika

Post autor: Tomek »

O ile dobrze zrozumiałem, to chodzi o ten rant co na zdjęciu. Tam nie ma uszczelki.
Obrazek
S3 L&K
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Brudzenie się silnika

Post autor: ja456 »

Czyli jest następny punkt, w którym Skoda oszczędza na swoim flagowym modelu. W S1 jest uszczelka, ale na pocieszenie dodam, że przez grill i tak wpada tyle syfu, że po zimie silnik jest cały od soli.
MASA
Posty: 27
Rejestracja: 9 lip 2010, o 13:02
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Moskwa

Re: Brudzenie się silnika

Post autor: MASA »

Witam,
Chodzi dokładnie o ten rant, który jest przystosowany do założenia uszczelki, ale jednak producent się na to nie zdecydował. Może pasuje tu uszczelka od SUPERBA 1?
W nowym Superbie sól przez grill trafia jedynie na chłodnicę, a na około są osłony, które jednak chronią przed nią silnik. Główny problem to szczelina pod maską.

pozdrawiam

MASA
ODPOWIEDZ