brak kontrolki Check

ody_21
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2011, o 13:53
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: lubelskie

brak kontrolki Check

Post autor: ody_21 »

Witam
Zakladam ten wątek bo nigdzie na forum nie znalazlem odpowiedzi.

Jestem nowym uzytkownikiem Superba 1,9 130KM AWX,
mam 2 pytania mianowicie brak kontrolki Check przy przekręconym kluczyku
Świecąca żółta żarówka (sprawdzilem wszystkie żarówki i ok- poza podświelaniem tylnej tablicy 1 żaróweczka świeci jakoś slabiej). A jeszcze jedno w aucie mam xenony, po starcie silnika automatycznie się wlączają- to taka opcja jest w standardzie czy ktoś poprostu zamontował jakiś dodatkowy układ, może to jest przyczyna świecącej żóltej lampki
proszę o poradę
Lukaszos

Re: brak kontrolki Check

Post autor: Lukaszos »

Czy xenony masz fabryczne czy założony masz zestaw ???? Czasami słabe jakościowo zestawy powodują że świeci się wspomniana przez Ciebie kontrolka. Przepalona żarówka w podświetleniu tablicy też może być powodem opisanej sytuacji. Co do Check Engine to w moim S I był i zapalał się po przekręceniu zapłonu a po uruchomieniu silnika gasł.
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: brak kontrolki Check

Post autor: Matt »

Z tego co pamiętam, jak miałem przepaloną żarówkę podświetlenia tablicy tokomputer mi nic nie krzyczał
ody_21
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2011, o 13:53
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: lubelskie

Re: brak kontrolki Check

Post autor: ody_21 »

co do lamp to wydaje mi się że nie są orginalne/ fabryczne. Zaś kontrolka 'check" nie zapala się wogóle taj jak by jej nie było na desce rozdzielczej, juto jadę do znajomego mechanika jak coś ustale to napiszę o tym na forum
kocur
Posty: 62
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 16:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: grzesiek
Lokalizacja: bartoszyce/gdańsk

Re: brak kontrolki Check

Post autor: kocur »

i co kolego wiesz już coś na temat tej kontrolki "check"??? ja mam ten sam problem. auto kupiłem we wrześniu tego roku z komisu i nawet nie zwruciłem na to uwagi przy kupnie. myślę że kontrolka się świeciła cały czas bo była jakaś usterka która może być kosztowna i ktoś postanowił zlikwidować/odłączyć ową kontrolkę. wcześniej miałem forda probe i z tego co wiem żeby odłączyć "checka" to było sporo kombinowania ale w superb nie wiem
Czasami na drodze spotyka sie szalenców, pedzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić
ody_21
Posty: 35
Rejestracja: 12 lis 2011, o 13:53
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: lubelskie

Re: brak kontrolki Check

Post autor: ody_21 »

mój mechanik nic nie ustalil- nie ma odpowiedniego oprogramowania (mówi że ma 'chińszczyznę') Narazie szukam oprogramowania i interfejsu OBD. Auto narazie dobrze jeżdzi więc chwilowo dam sobie spokój, ale za ok 2 tyg chcę pojechać do Rzeszowa jest tam dobry człowiek od sterowników samochodowych może on coś mi podpowie. Jak czegoś się dowiem to napiszę na forum.
kocur
Posty: 62
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 16:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: grzesiek
Lokalizacja: bartoszyce/gdańsk

Re: brak kontrolki Check

Post autor: kocur »

ok. więc czekam na info. no chyba że wcześniej sam coś znajdę to dam znać, chociaż myślę że po prostu ktoś odłączył tą kontrolke bo świeciła się cały czas a naprawa była zbyt kosztowna.
Czasami na drodze spotyka sie szalenców, pedzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić
Awatar użytkownika
rot
Posty: 25
Rejestracja: 24 cze 2011, o 13:37
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: warszawa

Re: brak kontrolki Check

Post autor: rot »

ja też dziś zauważyłem, że nie mam kontrolki Check, a auto kupowałem serwisowane z ASO od znajomej z firmy, po podłączeniu komputera żadne błędy nie wyskakują a też jestem ciekawy jak powinno być :]

wg instrukcji powinno się zapalić po zapłonie i po odpaleniu silnika zgasnąć.

dziś zrobię test Vagiem licznika, ale czytałem, że sporo osób wyłącza kontrolkę bo potrafi o byle co się odpalić, np rożnej jakości paliwo itd
polishxpl
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2011, o 18:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 170KM/290NM
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: brak kontrolki Check

Post autor: polishxpl »

Ody_21 daj na PW namiar na tego magika z Rzeszowa
Swoją drogą to ja słyszałem ze wiejscy handlaze robią to w ten sposób- nakłuwają igłą w kilku miejscach wyświetlacz i wstrzykują tam czarny atrament. W ten sposob likwidują niechcianą kontrolke.
dedevil
Posty: 58
Rejestracja: 31 gru 2010, o 16:40
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Włocławek

Re: brak kontrolki Check

Post autor: dedevil »

Ja mam to samo. Kupiłem auto od autoryzowanego dealera skody i vw. Na kompie też nic nie pokazuje więc jeżdże bez tej kontrolki :)
kocur
Posty: 62
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 16:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: grzesiek
Lokalizacja: bartoszyce/gdańsk

Re: brak kontrolki Check

Post autor: kocur »

panowie. mój mechanik kiedyś pracował w serwisie Skody i mówił że jeśli chcę może mnie umówić ze swoim kolegą który jeszcze tam pracuje, i on odpowie mi na to dziwne pytanie. według mnie kontrolka check musi być i koniec. a jeśli jej nie ma to znaczy że ktoś zrobił z nas frajerów. jeśli wyjdzie że mam racje to komuś głowa spadnie :twisted:
Czasami na drodze spotyka sie szalenców, pedzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić
Awatar użytkownika
rot
Posty: 25
Rejestracja: 24 cze 2011, o 13:37
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: warszawa

Re: brak kontrolki Check

Post autor: rot »

w pasatach 3G wyczytałem, że np tej kontroli nie było dopiero 3GB, może i w superbach na początku produkcji też nie było kto wie ja mam z 2003 roku auto, inna rzecz jaką wyczytałem za to o audi a4 to tam podobno kontrolka świec żarowych robiła za ala check engine ale to są tylko wpisy użytkowników i jak to jest to nie wiem, ja niby też mam auto z pewnego źródła, ale być może jakiś handlowiec kazał dezaktywować ją bo w zależności od jakości paliwa może się zapalić a wtedy chyba też silnik w tryb awaryjny przechodzi ale jak ktoś będzie miał konkretne info to z chęcią bym poznał prawdę, przeszukałem net włącznie z zagranicznymi forami i niestety nie znalazłem sposobu na dezaktywację czy aktywację tej kontrolki akurat więc chyba to taka prosta sprawa nie jest ale kto wie... :]
ODPOWIEDZ