Podgrzewanie tylnej szyby + problem z lusterkiem

marekx
Posty: 30
Rejestracja: 9 paź 2011, o 22:55
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Polska

Podgrzewanie tylnej szyby + problem z lusterkiem

Post autor: marekx »

Witam, mamy przyjemność z nabycia superb :)

Na chwilę obecną potrzebuje waszej pomocy z podgrzewaniem tylnej szyby, włącznik nie podświetla się i dodatkowo nie działa podgrzewanie tylnej szyby czy to może być wina przewodów, a może coś się odłączyło, gdzie szukać przewodów?

Drugi problem jaki dosyć dziwny, podczas jazdy powyżej 120km drga mi lusterko kierowcy dokładnie nie oprawa tylko same lustro, można to jakoś rozebrać? (sterowanie elektryczne działa, jest tylko niewielki luz który przy szybkiej jeździe powoduje drgania)


Podczas wygaszania silników deasla wciskacie sprzęgło w momencie gaszenia czy też nie? Ponieważ tutaj przy dwumasie spotykam różne zdania na ten temat.
kocur
Posty: 62
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 16:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: grzesiek
Lokalizacja: bartoszyce/gdańsk

Re: Podgrzewanie tylnej szyby + problem z lusterkiem

Post autor: kocur »

jeśli chodzi o tylną szybę to zacznij od sprawdzenia bezpiecznika a jeśli chodzi o drżące lusterko to mam takie pytanie: czy czuć wibracje na całym aucie czy samo lusterko?
Czasami na drodze spotyka sie szalenców, pedzą na złamanie karku, wbrew rozsądkowi... naprawde.. czasami aż ciężko ich wyprzedzić
kam2136
Posty: 44
Rejestracja: 2 maja 2011, o 15:20
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Iława

Re: Podgrzewanie tylnej szyby + problem z lusterkiem

Post autor: kam2136 »

z lusterkiem mialem podony problem.Poprostu ci sie odkleilo,ja to robilem na trasie ;d kup zwykla kropelke odrwij lustro i przyklej.U mnie trzyma ;)
marekx
Posty: 30
Rejestracja: 9 paź 2011, o 22:55
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Polska

Re: Podgrzewanie tylnej szyby + problem z lusterkiem

Post autor: marekx »

Jak wyżej opisałem trzęsie się tylko lustro, reszta trzyma się i nie ma wibracji.
Dzięki za info sprawdzę bezpieczniki

kam, podważyłeś czymś aby to odkleić czy jak, nic się nie uszkodzi jeżeli jest podgrzewane itp?
kam2136
Posty: 44
Rejestracja: 2 maja 2011, o 15:20
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Iława

Re: Podgrzewanie tylnej szyby + problem z lusterkiem

Post autor: kam2136 »

Ja poprostu do delikkatnie odciagnalem palcami i samo puscilo ;) A jesli sie boisz to sproboj lekko podwazyc i polej tam kropelki;d
marekx
Posty: 30
Rejestracja: 9 paź 2011, o 22:55
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Polska

Re: Podgrzewanie tylnej szyby + problem z lusterkiem

Post autor: marekx »

Wielkie dzięki kolego za pomoc.


Jakieś pomysły, sugestie jeżeli chodzi o podgrzewanie tylnej szyby? Bezpiecznik sprawny, włącznik się nie oświetla i nie działa podgrzewanie tylnej szyby.
ODPOWIEDZ