Metaliczne stuki przy porannym odpalaniu

zbiniuk
Posty: 22
Rejestracja: 10 paź 2011, o 19:47
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Zibi
Lokalizacja: Trójmiasto

Metaliczne stuki przy porannym odpalaniu

Post autor: zbiniuk »

Witam Kolegów. Urodził mi się dziwny problem związany z metalicznymi stukami przy porannym odpalaniu. Zjawisko wystąpiło dopiero 2 razy. Zawsze stawiam auto w podziemnym garażu (nie działo się nic) ale na chwilę obecną jestem poza miejscem zamieszkania, temperatura rano oscyluje koło 0*C i przy samym odpalaniu wczoraj stuknął 3 razy dziś natomiast raz. Słychać to tak jakbym młotkiem bił w kowadło. Zapala od razu dosłownie po 1-2 s., noie męczy się i nied dławi. Wyłączam go i jeszcze raz kręcę...efekt znika. Martwić się czy nie :(
ino_ino2008
Posty: 8
Rejestracja: 12 mar 2011, o 12:08
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Emil
Lokalizacja: Anglia

Re: Metaliczne stuki przy porannym odpalaniu

Post autor: ino_ino2008 »

No witam, ja tez mam ten problem i jakos dziwnie nikt mi nie odpisal! Mam dobrego mechanika i powiedzial mi ze to szklanki-zawory hydrauliczne. Mi stukalo okolo tygodnia i jezdzilem spokojnie ale wynikla sytuacja na drodze ze musialem depnac i po tym przestalo. Niedawno z innej strony mi co jakis czas puklo ale deplem pare razy i spokuj. To moze tez byc stukanie o zawor. W tych silnikach slaby punkt to rozrzad z tymi szklankami. Jezdzilem w anglii po warsztatach i nic nie wiedzieli, a jeden od vw powiedzial ze problem w walkach rozrzadu albo szklanki. To wiem to najslabszy punkt.
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Metaliczne stuki przy porannym odpalaniu

Post autor: eX »

Tak tylko Ty kolego masz 2.5TDi, w 1.9 wałki i rozrząd nie są tu problemem. A stukanie to najprawdopodobniej szklanki stukają.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
ODPOWIEDZ