[S2] Skoda Auto zaleca dostosować ciśnienie w oponach 18"

ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

[S2] Skoda Auto zaleca dostosować ciśnienie w oponach 18"

Post autor: ja456 »

Skoda Auto wydała zalecenie dostosowania ciśnienia w oponach do 2,7 bara z przodu i 3,2 bara z tyłu (z tego co zrozumiałem chodzi o kombi 2.0TDI na 18 calowych felgach).

Wszystko jest po czesku (łącznie z filmem co się może stać): http://auto.idnes.cz/superb-combi-v-los ... tomoto_fdv" onclick="window.open(this.href);return false;
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: [S2] Skoda Auto zaleca dostosować ciśnienie w oponach 18"

Post autor: chudy »

Coś mi się zdaje, że ona jest przeciążona o 103kg. Taki przynajmniej jest komentarz do tego filmu: http://www.youtube.com/watch?v=I1b_NpykYv0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] Skoda Auto zaleca dostosować ciśnienie w oponach 18"

Post autor: Nematode »

Hmm to jakie to ciśnienie powinno być w końcu, bo ja już głupieję trochę. Na tabliczce przy wlewie mam podane 2,2 bara przy nie obciążonym aucie. Przy obciążonym aucie mam podane 2,7 bara z przodu i 3,0 z tyłu. 90% przebiegu robię nie obciążonym autem więc powinienem mieć 2,2 bara. Miałem jakiś czas 2,7 bo mi tak wulkanizator napompował jednak zmniejszyłem na 2,2 żeby było tak jak na tabliczce czyli z zaleceniami producenta. Komfort się zwiększył i to dość sporo jednak mam wrażenie, że auto trochę więcej pali szczególnie powyżej 120 km/h.

Edycja: Zapytałem SAP w tej sprawie wysyłając linka pod którym rzekomo Skoda rekomenduje podniesienie ciśnienia. SAP odpowiedział mi, że jestem zobligowany do stosowania ciśnienia, które mam na klapce od wlewu paliwa i żebym takie stosował.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
ODPOWIEDZ