Strzał i trzeszczenie przy gwałtownym przyspieszaniu

bodex6
Posty: 6
Rejestracja: 15 cze 2019, o 10:25
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170
Imię: Artur

Strzał i trzeszczenie przy gwałtownym przyspieszaniu

Post autor: bodex6 »

Auto to superb 2, 2.0tdi, 4x4, dsg, silnik cfgb.
Gdy wcisnę pedały gazu w podłogę auto startuje i po chwili słychać huk i trzeszczenie (jak przy zapowietrzonej pompie).
vcds nie pokazuje żadnych błędów. Mam wrażenie jakby otwierał się jakiś upust i odciazal przeniesienie momentu/napędu. Auto ma przejechanie 70 kkm - więc powinno być sprawne. olej w skrzyni i w haldexie wymieniony. wszelkie możliwe adaptacje przez vcds zrobiłem.
Jeżeli ktoś miał podobny problem to proszę o podpowiedz - już nie wiem gdzie szukać pomocy. Póki co mechanicy mówią jeździj- ale wolę działać prewencyjnie.
Dodam, że nie są to przeguby- doskonale wiem jak je zdiagnozowac.
Podejrzewam haldex, albo jakąś pompę (abs, esp)- ale za mało wiem, aby znaleźć to samemu. Proszę pomóżcie.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Strzał i trzeszczenie przy gwałtownym przyspieszaniu

Post autor: rezon »

A próbowałeś wyłączyć ASR?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
bodex6
Posty: 6
Rejestracja: 15 cze 2019, o 10:25
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170
Imię: Artur

Re: Strzał i trzeszczenie przy gwałtownym przyspieszaniu

Post autor: bodex6 »

Na wyłączonym to samo - raczej obstawiam Haldex.
na wtorek jestem umówiony w ASO. Niech sami znajdują- w końcu wymieniali miesiąc temu olej - może coś skopali.
bodex6
Posty: 6
Rejestracja: 15 cze 2019, o 10:25
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170
Imię: Artur

Re: Strzał i trzeszczenie przy gwałtownym przyspieszaniu

Post autor: bodex6 »

Jak zwykle panowie z serwisu skody w moim mieście zadziałali błyskawicznie. Diagnoza - poduszka silnika. Cena - jutro się dowiem, sprawdzę też czy to na pewno to i dam znać. W życiu bym się nie domyslił, że to ona. Objawy nie pasowały do typowego uszkodzenia poduszki silnika - życie potrafi zaskoczyć :)
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Strzał i trzeszczenie przy gwałtownym przyspieszaniu

Post autor: into »

Poduszek jest kilka. Dwie po bokach i lapa na dole ktora trzymaja dwie inne. Powiedzieli chociaz ktora?
Te, ktore trzymaja lape wymienialem u siebie i placilem w aso 150zl za sztuke. Wymienialem rowniez ta od strony akumulatora i placilem za nia 350zl. Myslalem zeby jeszcze ta lape wymienic bo na niej jest jakas guma ale mechanik powiedzial, ze jest ok, cena to ok 260zl. Najdrozsza jest ta od strony rozrzadu ponad 600zl. Podaje ceny do auta z manualem, przy dsg ceny moga byc wyzsze ;)
I'm the man on the silver mountain
ODPOWIEDZ