rozładowany akumulator

bunio66
Posty: 53
Rejestracja: 12 lis 2010, o 15:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Świnoujście

rozładowany akumulator

Post autor: bunio66 »

Witam,
za dwa tygodnie mój superb kończy rok. Cieszyłem się, że do tej pory nic się nie działo. Mam zrobione dokładnie 60 tyś km :roll: 3 tyś km temu miałem przegląd, i... przy sobocie uznałem, że opuszczę szyby by nie nagrzewać mocno wnętrza. Wyłączyłem alarm wewnątrz, pilotem opuściłem szyby i poszedłem do domu. Przed wieczorem chciałem zamknąć szyby.... no właśnie chciałem :evil: naciskam pilota i nic, wsiadam do auta, przekręcam kluczyk... cisza. Rozładowany akumulator :?: Odpaliłem na kablach i na wyświetlaczu komunikat: ESP ERROR i zaświecona kontrolka, do tego kontrolka wspomagania :oops: po ruszeniu kontrolki gasną. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu auta kontrolki zapalają się :cry: Czemu akumulator się rozładował? :?
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: rozładowany akumulator

Post autor: eX »

dawaj na gwarancje mi tez sie rozladowal mniej wiecej po roku moze poltorej pojechalem, mowili w aso, ze trzeba naladowac aku. zlecilem zeby zrobili to samo, po czym pojezdzilem pol dnia i sprawdzilem miernikiem, stwierdzilem ze aku nie trzyma, pojechalem zrobili test swoim super komputerem, ktory wskazal nie doladowany aku. znow zlecilem ladowanie, sytuacja powtorzyla sie. przy 3cim razie powiedzialem ze skoro jest gwarancja to chyba aku nadaje sie do wymiany, po dluzszych przepychankach wymienili na nowy. i tez nie wiadomo jak sie rozladowal aku.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
bunio66
Posty: 53
Rejestracja: 12 lis 2010, o 15:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Świnoujście

Re: rozładowany akumulator

Post autor: bunio66 »

Wielkie dzięki,
podjadę do serwisu, nie wiem czy jutro dam radę, ale po wizycie na pewno się odezwę.
Pozdrawiam
bunio66
Posty: 53
Rejestracja: 12 lis 2010, o 15:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Świnoujście

Re: rozładowany akumulator

Post autor: bunio66 »

Jeżdżę dwa dni i wszystko jest w porządku, akumulator trzyma. Po zastanowieniu, myślę, że znam powód rozładowania. Auto ostatnio stało parę dni, jeździłem innym. Było bardzo ciepło, żona często otwierała klapę bagażnika by go przewietrzyć, klapa jest otwierana elektrycznie, po otwarciu włączają się wszystkie lampki wokół foteli, myślę, że to w końcu wyczerpało akumulator. Swoją drogą myślę, że to niedoróbka. Po kilku włączeniach elektrycznej klapy, powinno się podnosić klapę ręcznie. Tak miałem w poprzednim aucie, Peugeocie 807, Tam były przesuwne drzwi elektryczne i po kilku użyciach komputer uniemożliwiał otwarcie elektrycznie. Trzeba było odpalić samochód. Dzięki temu po pięciu latach eksploatacji i 200 tyś. km. sprzedałem auto z fabrycznym akumulatorem, dodam, że samochód nigdy nie stał w garażu.
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: rozładowany akumulator

Post autor: eX »

fakt takie zabezpieczenie w francuskich autach jest dobry podobnie mam w zony 307. w grupie vag brakuje takowego. dobrze ze znany jest powod rozladowania.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
ODPOWIEDZ