Superb 2 - Awaria wycieraczek przód

eski
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2017, o 23:17
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 204
Lokalizacja: Kraków

Superb 2 - Awaria wycieraczek przód

Post autor: eski »

Witam serdecznie ! Przeszukałem strony i nie znalazłem mojego tematu jeśli przeoczyłem to przepraszam i proszę go tam wrzucić. W czym jest jest problem mianowicie od roku czasu mam problem z wycieraczkami przód .Żeby nie zabrzmiało dziwnie staram się nie jeździć w dni deszczowe tym autem dlatego tak długo to trwa. Problem tkwi ,że wycieraczki pracują elegancko na płynie ze spryskiwaczy ale jeśli pada jest tragedia( chodzi o twardość wody) wycieraczki strasznie przeskakują nawet o 3-4 cm i do tego są głośnie ,że nie da się jeździć Co już zrobiłem wymieniłem każdego rodzaju wycieraczki ( nowe)chyba ze 4 kpl , 2 razy były wyciągane pióra z całym mechanizmem czyszczone robione wszystko a efekt jaki jest taki jest . Najgorsze to ,że wszyscy rozkładają ręce . Jeśli miałeś taki lub podobny problem podziel się proszę. Dziękuję
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: Superb 2 - Awaria wycieraczek przód

Post autor: untaztood »

Na początku napisz jakich firm wycieraczki wypróbowałeś.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Superb 2 - Awaria wycieraczek przód

Post autor: marioti »

miałem taki problem dwukrotnie. Pierwszy jak wymieniłem szybę czołową uszkodzoną przez kamyczek. (dzięki panu z tira który nie miał założonych gum przy błotnikach). Fabryczny syf na szybie lub po prostu nie podniszczone zębem czasu szkło, powodowało taki właśnie efekt, że wycieraczki skakały, ale jak psiknąłem płynem, to jego właściwości myjące spowodowały, że było ok. przez kilkanaście ruchów wycieraczki. Próbowałem wielu środków czyszczących itp. Ostatecznie przetarłem pastą lekkościerną (tempo. w tubce), potem jeszcze kilka myć i później spokój.
Aż do drugiego razu, gdy umyłem auto na myjni ręcznej i skorzystałem z wosku na gorąco.
Sytuacja analogiczna, skokowe prowadzenie piór, poszło Tempo. i mycie jakmś środkiem na bazie amoniaku, do szyb właśnie.
eski
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2017, o 23:17
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 204
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb 2 - Awaria wycieraczek przód

Post autor: eski »

Jeśli chodzi o wycieraczki to były 2* Bosch , Valeo i dwa razy tańsze a także różne inne ,które na moment zamieniali mechanicy .
eski
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2017, o 23:17
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 204
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb 2 - Awaria wycieraczek przód

Post autor: eski »

marioti pisze:miałem taki problem dwukrotnie. Pierwszy jak wymieniłem szybę czołową uszkodzoną przez kamyczek. (dzięki panu z tira który nie miał założonych gum przy błotnikach). Fabryczny syf na szybie lub po prostu nie podniszczone zębem czasu szkło, powodowało taki właśnie efekt, że wycieraczki skakały, ale jak psiknąłem płynem, to jego właściwości myjące spowodowały, że było ok. przez kilkanaście ruchów wycieraczki. Próbowałem wielu środków czyszczących itp. Ostatecznie przetarłem pastą lekkościerną (tempo. w tubce), potem jeszcze kilka myć i później spokój.
Aż do drugiego razu, gdy umyłem auto na myjni ręcznej i skorzystałem z wosku na gorąco.
Sytuacja analogiczna, skokowe prowadzenie piór, poszło Tempo. i mycie jakmś środkiem na bazie amoniaku, do szyb właśnie.
Może to też będzie jakiś szczegół ja też wymieniałem przednią szybę .Stara nie stwarzała problemów tylko była bardzo zjechana i miała tzw wgniotki (jazda autostradowa) i nie bardzo było przez nią widać (wiadomo o co kaman).I tak kojarzę fakty ,że od tamtego czasu chyba jest problem ,który narastał.
eski
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2017, o 23:17
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 204
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb 2 - Awaria wycieraczek przód

Post autor: eski »

untaztood pisze:Na początku napisz jakich firm wycieraczki wypróbowałeś.
Jeśli chodzi o wycieraczki to były 2* Bosch , Valeo i dwa razy tańsze a także różne inne ,które na moment zamieniali mechanicy .
fabek
Administrator
Posty: 1232
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Superb 2 - Awaria wycieraczek przód

Post autor: fabek »

Problem niby banalny, chociaż nie taki oczywisty. Całkiem możliwe, że masz trochę "wypiaskowaną" szybę, która stawia opór wycieraczce.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Superb 2 - Awaria wycieraczek przód

Post autor: marioti »

jak masz ori wycieraczki to kup same gumki i sprawdź, link
ale wg mnie to nie o to chodzi. guma stawia opór bo szkło ma za duże tarcie. można byłoby pokusić się o jakąś polerkę tlenkiem ceru.
Pamiętam, też że jeszcze na ori szybie użyłem "wycieraczki w płynie" z Autoland-u i dość efekt skakania wycieraczki utrzymywał się aż ten płyn nie zmył się całkowicie.

A tak na marginesie, na jaką szybę wymieniłeś, tzn. producent.

a może masz coś takiego link do filmu

a tutaj spr. opis pod filmikiem - ta sama przyczyna co na pierwszym filmie film 2

a tutaj opisują twój problem, na który lekarstwem jest pierwszy filmik link
eski
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2017, o 23:17
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 204
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb 2 - Awaria wycieraczek przód

Post autor: eski »

marioti pisze:jak masz ori wycieraczki to kup same gumki i sprawdź, link
ale wg mnie to nie o to chodzi. guma stawia opór bo szkło ma za duże tarcie. można byłoby pokusić się o jakąś polerkę tlenkiem ceru.
Pamiętam, też że jeszcze na ori szybie użyłem "wycieraczki w płynie" z Autoland-u i dość efekt skakania wycieraczki utrzymywał się aż ten płyn nie zmył się całkowicie.

A tak na marginesie, na jaką szybę wymieniłeś, tzn. producent.

a może masz coś takiego link do filmu

a tutaj spr. opis pod filmikiem - ta sama przyczyna co na pierwszym filmie film 2

a tutaj opisują twój problem, na który lekarstwem jest pierwszy filmik link
Bardzo bardzo dziękuję za info. Odniosę się do wycieraczek jakich użyłem jak pisałem wyżej mianowicie nie miałem Valeo tylko pudełko po Valeo ale to już nie ważne ( nawet tu oszukują). Właśnie takie dzisiaj zakupiłem i jest o wiele lepiej. Jak kolego piszesz i podałeś mi linki obejrzałem i zrobię ten trik z wykrzywieniem pióra. Bo faktycznie jak ściągali szybę a klient nie widzi mogli troszkę potraktować siłowo i wiadomo jak jest . Jutro tak zrobię i będę czekał na efekty . Serdecznie dziękuję i pozdrawiam
eski
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2017, o 23:17
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 204
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb 2 - Awaria wycieraczek przód

Post autor: eski »

fabek pisze:Problem niby banalny, chociaż nie taki oczywisty. Całkiem możliwe, że masz trochę "wypiaskowaną" szybę, która stawia opór wycieraczce.
Bardzo Ci dziękuję sprawdzę to .Pozdrawiam
eski
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2017, o 23:17
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 204
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb 2 - Awaria wycieraczek przód

Post autor: eski »

eski pisze:
marioti pisze:jak masz ori wycieraczki to kup same gumki i sprawdź, link
ale wg mnie to nie o to chodzi. guma stawia opór bo szkło ma za duże tarcie. można byłoby pokusić się o jakąś polerkę tlenkiem ceru.
Pamiętam, też że jeszcze na ori szybie użyłem "wycieraczki w płynie" z Autoland-u i dość efekt skakania wycieraczki utrzymywał się aż ten płyn nie zmył się całkowicie.

A tak na marginesie, na jaką szybę wymieniłeś, tzn. producent.

a może masz coś takiego link do filmu

a tutaj spr. opis pod filmikiem - ta sama przyczyna co na pierwszym filmie film 2

a tutaj opisują twój problem, na który lekarstwem jest pierwszy filmik link
Bardzo bardzo dziękuję za info. Odniosę się do wycieraczek jakich użyłem jak pisałem wyżej mianowicie nie miałem Valeo tylko pudełko po Valeo ale to już nie ważne ( nawet tu oszukują). Właśnie takie dzisiaj zakupiłem i jest o wiele lepiej. Jak kolego piszesz i podałeś mi linki obejrzałem i zrobię ten trik z wykrzywieniem pióra. Bo faktycznie jak ściągali szybę a klient nie widzi mogli troszkę potraktować siłowo i wiadomo jak jest . Jutro tak zrobię i będę czekał na efekty . Serdecznie dziękuję i pozdrawiam[/quote
ps. Nigdy tego nie robiłem ale może się uda( wrzucić na YouTube ) i pokarzę jak działały wycieraczki na Boschu jak przeskakiwały
eski
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2017, o 23:17
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 204
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb 2 - Awaria wycieraczek przód

Post autor: eski »

eski pisze:
fabek pisze:Problem niby banalny, chociaż nie taki oczywisty. Całkiem możliwe, że masz trochę "wypiaskowaną" szybę, która stawia opór wycieraczce.
Bardzo Ci dziękuję sprawdzę to .Pozdrawiam
Szyba sprawdzona jest ok. Znalazłem przyczynę -nowe wycieraczki wymienione na Valeo ,lekko przekrzywione pióro i jest już lepiej .Jeszcze muszę sprawdzić sprężynę pióra. Pozdr
eski
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2017, o 23:17
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 204
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb 2 - Awaria wycieraczek przód

Post autor: eski »

Bardzo dziękuję Wszystkim za pomoc. Wymieniłem wycieraczki na Valeo troszkę podkręciłem pióro i jest no prawie git. Niby banał ale zawsze musi być ten pierwszy raz i kto by pomyślał. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ