Światła do jazdy dziennej brak kabla

zaxmi
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2019, o 20:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Światła do jazdy dziennej brak kabla

Post autor: zaxmi »

Witam mam takie pytanie. Czy jest ktoś w stanie mi podać gdzie kupię wiązkę kabli do halogenu z dwiema żarówkami (halogen + dzienne). Poprzedni właściciel wyciął kabel lub zmienił kabel bo w komputerze jest możliwość ustawienia do jazdy dziennej światła plus mam lampy przeciwmgielne z dwiema miejscami na żarówki od przeciw i dziennych .
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Światła do jazdy dziennej brak kabla

Post autor: Enriquez »

Niekoniecznie wyciął. Mogło ich fabrycznie nie być. A lampy są wymienione.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Światła do jazdy dziennej brak kabla

Post autor: marioti »

nie widzę takiej wiązki w Etka, nie ma też takich ofert na alle... wydaje się zatem, że wiązka halogen/drl, jest częścią czegoś większego i raczej tego nie wymienisz. Jedynym rozwiązaniem jest chyba ogarnięty elektryk, który pociągnie ci kabelki od bordnetz-a
zaxmi
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2019, o 20:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Światła do jazdy dziennej brak kabla

Post autor: zaxmi »

Zbytnio mi nie przeszkadza że jeżdżę na xenonach ale myślałem że to było w tym samochodzie od nowości patrząc na prawie pełne wyposażenie.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Światła do jazdy dziennej brak kabla

Post autor: Sebastian_M26 »

Do rozbitego przodu po prostu łatwiej znaleźć na złomie lampy z dwoma żarówkami.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Światła do jazdy dziennej brak kabla

Post autor: marioti »

Kable do dziennych są dość krótkie i wychodzą ze wspólnej wiązki dochodzącej do lampy halogen/dzienne, więc wyjmij lampę i spr. czy na kablu nie widać przypadkiem jakiegoś uzupełniania izolacji, itp. Lampę wyciąga się banalnie prosto. Zdejmujesz zaślepkę na środkowym dolnym grilu, wkładasz rękę i podważasz mocowanie, lampa wychodzi cała.

Sebastian_M26 możliwe, że ktoś znalazł takie lampy razem ze zderzakiem, ale wg mnie wcale to nie takie proste. Ja szukałem lamp dobre pół roku, po czym jedną kupiłem w pl. a drugą zamówiłem w de. bo 90% tego co jest w ofertach to stary szrot. Poza tym dość mało jest zderzaków razem z lampami, bo handlarz wie, że za lampy może wycisnąć jeszcze po stówce.
ODPOWIEDZ