1.8 Tsi CDAA szarpie na benzynie

Locos
Posty: 1
Rejestracja: 6 sie 2019, o 12:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Damian

1.8 Tsi CDAA szarpie na benzynie

Post autor: Locos »

Witam serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem forum i chciałbym się poradzić odnośnie mojego problemu. Samochód posiadam już 2 lata. Do sedna. zaraz po odpaleniu zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku zaczyna szarpać albo nawet gaśnie. Często brak reakcji na pedał gazu. nieraz bywa tak że przez 20 do 30 sekund trzymam gaz w podłodze obroty falują między półtorej do dwóch tysięcy. Towarzyszy temu stukot pod maską taki jakby zaraz miał mi silnik wypaść z ramy i śmierdzi bardzo nie przepalonym paliwem. Wyskakuje błąd P0171. Jeśli to istotne samochód ma 280 tysięcy przebiegu. Jest wyposażony również w instalację gazową. Na gazie problemów w czasie jazdy nie ma. Permanentny świeci się check. przy okazji rozrządu wymieniłem pompę wysokiego ciśnienia na oryginalną z Boscha. Od razu za szlagiem poszła pompa w Baku oraz sterownik pompy no i standardowo filtr paliwa. Niestety problem występuje dalej. Czy zostały już tylko wtryski czy jeszcze coś po drodze może się dziać ciekawego? Jeśli ktoś się spotkał z takim problemem bardzo prosiłbym o pomoc. Z góry dzięki za odpowiedź.

dodam jeszcze, że gdy samochód jest przełączony na benzynę i w czasie pracy silnika wykasuję błędy to auto natychmiast gaśnie i nie można go odpalić.
ODPOWIEDZ