Wymiana sprzęgła kompresora klimatyzacji

Awatar użytkownika
mike_cz
Posty: 31
Rejestracja: 20 lis 2017, o 07:46
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Wymiana sprzęgła kompresora klimatyzacji

Post autor: mike_cz »

Czołem,
akurat w największy upał nagle zrobiło się gorąco w samochodzie i słychać było jakieś stuki pod maską.
Sądziłem że na coś najechałem, ale za chwilę znalazłem za samochodem gumowy krążek ok 10cm średnicy.
Podjechałem do norauto, sprawdzili szczelność i nabili klimę ale kompresor nadal nie rusza. Gość zasugerował uszkodzenie sprzęgła i raczej ma rację bo w palcach odpadają od niego elementy i brakuje tej okraglej pokrywki gumowej.
Gdzie w Wwie polecacie to zrobić i nie ukrywam że zależy mi na czasie (najlepiej jutro) ze względu na wyjazd?
Mike
Awatar użytkownika
mike_cz
Posty: 31
Rejestracja: 20 lis 2017, o 07:46
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana sprzęgła kompresora klimatyzacji

Post autor: mike_cz »

Sprawa się wyjaśniła.
Rozpadło się sprzęgło/bezpiecznik kompresora. Panowie w serwisie klimatyzacji (ChłodniceRosłoniec, btw na ulicy Chłodnej :D ) wymienili sprzęgło, sprawdzili że kompresor jest ok i działa.

Niestety stanowczo odradzam wizytę w norauto - panowie nie zauważyli zospadającego się w palcach sprzęgła jak również faktu, że beakowało prawie połowy tego elemntu.

temat do zamknięcia.

m.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Wymiana sprzęgła kompresora klimatyzacji

Post autor: Sebastian_M26 »

W norauto się kupuje zapachy, a w najbardziej skompikowanym przypadku opony. To tak jakby iść do fryzjera z bolącym zębem i mieć pretensje że nie pomógł. Tak ja również nie polecam fryzjera do leczenia zębów. Temat można zamknąć.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
ODPOWIEDZ