1.8 tsi dymi i nierówna praca

bobek84
Posty: 277
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 22:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Kiel

1.8 tsi dymi i nierówna praca

Post autor: bobek84 »

1.8 TSI. Od jakiegoś czasu( od 2 miesiecy ok 2500km) zauważyłem że auto rano dopóki sie nie rozgrzeje mocno kopci a raczej jakby to była para bo aż tylna szyba ( kombi) zachodzi ta parą. I wiem ze to normalne ze auto na zimnym troche puszcza dymek ale u mnie sa cale kłęby, przy przyspieszaniu normalnie mgła. Plynu nie ubywa, oleju ok 1litr na 6000km. Do tego nie wiem czy to ma coś wspolnego, jak odpale silnik i na ssaniu jak pracuje troche silnik jakby zarzucał( nierówna praca, obroty ok 1100obr nie falują, gdy spada po chwili poniżej 1000obr już nie zażuca, ale jak sie rozgrzeje i stoje na swiatlach czasami tak zarzuci. Ma ktoś pomysła ? Jutro spróbuje na komp jechac, moze jakis czujnik,swiece?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: 1.8 tsi dymi i nierówna praca

Post autor: Sebastian_M26 »

Może, a para wodna powstaje w wyniku spalania weglowodorów które masz w zbiorniku z tyłu auta.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 989
Rejestracja: 5 sty 2014, o 21:39
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 228KM 339Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: warszawa

Re: 1.8 tsi dymi i nierówna praca

Post autor: mig »

To trzymanie obrotow 1100 na ssaniu to standard mam to samo od poczatku, para raczej normalne (przestałem na to zwracać uwagę) ciez się ze samochód jeździ a nie problemów szukacz. : D
tfu żadne tam kombi :D
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 1.8 tsi dymi i nierówna praca

Post autor: szms »

mig, Ty na ssaniu to klęczysz a nie trzymasz obroty, nie kręć. :D
Awatar użytkownika
mig
Posty: 989
Rejestracja: 5 sty 2014, o 21:39
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 228KM 339Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: warszawa

Re: 1.8 tsi dymi i nierówna praca

Post autor: mig »

W końcu wbiles się w temat w którym masz największe doswiadczenie . Wychodzisz z formy, posty lecą a twój poziom spada.
tfu żadne tam kombi :D
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 1.8 tsi dymi i nierówna praca

Post autor: szms »

Hehehe, nauczyłem się od Ciebie. Postawiłeś mi wysoko poprzeczkę. ;)
bobek84
Posty: 277
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 22:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Kiel

Re: 1.8 tsi dymi i nierówna praca

Post autor: bobek84 »

mig pisze:To trzymanie obrotow 1100 na ssaniu to standard mam to samo od poczatku, para raczej normalne (przestałem na to zwracać uwagę) ciez się ze samochód jeździ a nie problemów szukacz. : D
Ze trzyma obroty 1100 to normalne ale troche zarzuca ( jakby nie rowno chodzi) ale obroty nie faluja, moze swiece albo kable ,ale przy 70 tys km?
bobek84
Posty: 277
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 22:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Kiel

Re: 1.8 tsi dymi i nierówna praca

Post autor: bobek84 »

Komputer nic nie pokazuje zero blędów
derek
Posty: 31
Rejestracja: 5 wrz 2015, o 14:51
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: to, co fabryka dała.
Imię: Ti
Lokalizacja: Pruszcz

Re: 1.8 tsi dymi i nierówna praca

Post autor: derek »

bobek84 pisze:1.8 TSI. Od jakiegoś czasu( od 2 miesiecy ok 2500km) zauważyłem że auto rano dopóki sie nie rozgrzeje mocno kopci a raczej jakby to była para bo aż tylna szyba ( kombi) zachodzi ta parą. I wiem ze to normalne ze auto na zimnym troche puszcza dymek ale u mnie sa cale kłęby, przy przyspieszaniu normalnie mgła. Plynu nie ubywa, oleju ok 1litr na 6000km. Do tego nie wiem czy to ma coś wspolnego, jak odpale silnik i na ssaniu jak pracuje troche silnik jakby zarzucał( nierówna praca, obroty ok 1100obr nie falują, gdy spada po chwili poniżej 1000obr już nie zażuca, ale jak sie rozgrzeje i stoje na swiatlach czasami tak zarzuci. Ma ktoś pomysła ? Jutro spróbuje na komp jechac, moze jakis czujnik,swiece?
Nie ma się co na zapas martwić, bo ja mam 185tkm i objawy są identyczne jak u Ciebie. Także wszystko jeszcze przed tobą :) Gdy silnik zimny, po uruchomieniu bardziej zarzuca a w momencie schodzenia obrotów silnik zaczyna pracować równo. Po rozgrzaniu na biegu jałowym (np. oczekiwanie na światełko zielone) lekko od czasu do czasu zarzuci silniczkiem. Nie wiem czy wszyscy posiadacze 1.8 TSI to mają. Zauważyłem dodatkowo, że jak jadę dłuższy czas na pewnym ustalonym poziomie obrotów w trasie i chcą przyspieszyć to od czasu do czasu najpierw pojawia się lekkie telepotanie silnikiem ale mówię - to nie jest reguła. Porównałbym to do tego, że silnik jest ospały i jak podnoszę bata to koniki ze słomą jeszcze w pysku nie są gotowe aby ruszyć i zapomnieć o całej sielance. Może ma to jakieś powiązanie z porannymi rozruchami i lekką teleportacją silnika na biegu jałowym.
A białym dymem się nie przejmuję już bo może nie są to kłęby (ciężko mi porównać do twojego opisu słownego) ale widocznie tak się cały proces spalania objawia w tym silniku. Nie ma znaczenia czy jest zimny czy rozgrzany, zawsze dymi jak poj...ny.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2016, o 12:33 przez derek, łącznie zmieniany 1 raz.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 1.8 tsi dymi i nierówna praca

Post autor: szms »

oj, król nafty i azbestu się obudził :D
derek
Posty: 31
Rejestracja: 5 wrz 2015, o 14:51
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: to, co fabryka dała.
Imię: Ti
Lokalizacja: Pruszcz

Re: 1.8 tsi dymi i nierówna praca

Post autor: derek »

Oj tam, to kilka tygodni. To tu to tam i czas zleciał.

A co jakiś zlocik na Matarni mnie ominął :) ?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 1.8 tsi dymi i nierówna praca

Post autor: szms »

Zapisuj się na zlot czerwcowy!

To raz, a dwa... na Octavii ostatnio byłem, było spoko. Także jak coś to też wpadaj. Superby też tam są. :D
derek
Posty: 31
Rejestracja: 5 wrz 2015, o 14:51
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: to, co fabryka dała.
Imię: Ti
Lokalizacja: Pruszcz

Re: 1.8 tsi dymi i nierówna praca

Post autor: derek »

szms pisze:Zapisuj się na zlot czerwcowy!

To raz, a dwa... na Octavii ostatnio byłem, było spoko. Także jak coś to też wpadaj. Superby też tam są. :D
Czerwiec to znak zapytania bo poród żony lekarze zaplanowali właśnie na czerwiec i co mam im powiedzieć żeby przełożyli ?

Co do zlotu Octavii - no patrz, nawet tam superb z ryjem się pcha ! :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: 1.8 tsi dymi i nierówna praca

Post autor: kamracik »

Nie bądź wata, w zeszłym roku przerabiałem to samo i byłem ;)
bobek84
Posty: 277
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 22:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Kiel

Re: 1.8 tsi dymi i nierówna praca

Post autor: bobek84 »

Porównywalem z innym superbem 90tys przelotu i bialy dym wystepowal od nowosci przy niskich temp. A zarzucanie u kolegi nie wystepuje. Mysle moze swiece,kable cewki?
ODPOWIEDZ