esp fault

krzych64
Posty: 25
Rejestracja: 15 cze 2013, o 18:52
Samochód: Superb II
Silnik: Inny
Imię: Jan
Lokalizacja: włoszczowa

esp fault

Post autor: krzych64 »

Witam
Skoda Superb 2 rok 2009 1.8 tsi. Na wyświetlaczu maxi-dot mam zapis esp fault, samochód nie odpala, prąd jest, rozrusznik ani drgnie, skrzynia dsg2 zablokowana na P, przepalony bezpiecznik F5 w skrzynce bezpieczników w komorze silnika (sterownik automatycznej skrzyni biegów DQ250) po wymianie na nowy pali go. Czy ktoś miał cos podobnego prosze o pomoc.
piotrus_pan

Re: esp fault

Post autor: piotrus_pan »

a komputer na to mówi...?
krzych64
Posty: 25
Rejestracja: 15 cze 2013, o 18:52
Samochód: Superb II
Silnik: Inny
Imię: Jan
Lokalizacja: włoszczowa

Re: esp fault

Post autor: krzych64 »

nie wiem co na to komputer bo nie diagnozowany jeszcze. Magik z serwisu skoda wsiadł do samochodu kluczykiem przekręcił, rozblokował skrzynie biegów i stwierdził po 1 minucie że skrzynia biegów padła a konkretnie mechatronika do wymiany, koszt 7-8 tys. Do bezpiecznika spalonego sam doszedłem po nie raczył sprawdzić tylko poinformował mnie że zaraz może laweta podjechać i zabiorą na serwis i że w 8 tys powinien się zmiescić koszt naprawy nie zgodziłem się bo jakoś to wydaje mi się że próbuja mnie naciągnąć na koszty. Samochód mam zadbany przebieg niewielki bo tylko 62 tys. mam go od nowości dlatego szukam pomocy i porady.
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: esp fault

Post autor: jjumbo »

krzych
do kiedy miałeś gwarancję?
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: esp fault

Post autor: jjumbo »

a to może pomoże obniżyć koszty
http://allegro.pl/mechatron-sterownik-s ... 93385.html
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
krzych64
Posty: 25
Rejestracja: 15 cze 2013, o 18:52
Samochód: Superb II
Silnik: Inny
Imię: Jan
Lokalizacja: włoszczowa

Re: esp fault

Post autor: krzych64 »

gwarancja była do 09.2011
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: esp fault

Post autor: Zaj007 »

Ejejejej Kolego! Ty masz 1.8TSI i DQ250!? Nie halo, bo od początku 7-biegowe wchodziły.

Druga rzecz: co na tej mechanice padło? Do pułki tego nie wiesz nie decyduj się na wymianę. Nawet na używkę. Jakie są błędy? Być może uda się ją naprawić za dziesiątą cześć tych pieniędzy. Wygląda na to, że jakiś zimny lut puścił. Chyba nie muszę pisać, że ASO tego nie zrobi i trzeba szukać niezależnego, specjalistycznego warsztatu. Nawet nie trzeba jechać tylko zapakować układ, wysłać oni naprawią o ile się da i odeślą.
Obrazek
krzych64
Posty: 25
Rejestracja: 15 cze 2013, o 18:52
Samochód: Superb II
Silnik: Inny
Imię: Jan
Lokalizacja: włoszczowa

Re: esp fault

Post autor: krzych64 »

przepalajacy sie bezpiecznik jest w skrzynce bezpieczników poz. F5 i dotyczy sterownika automatycznej skrzyni biegów DQ250 czyli skrzyni dsg 6-bieg. ja mam skrzynię 7-bieg. czyli 0AM jej bezpiecznik to F2 ten jest dobry. nie wiem tylko po co jest ten który sie przepala dotyczący skrzyni 6-bieg o symbolu DQ250. Już zaczynam podejrzewac że celowo mi jakąś awaria zaprogramowali samochód w kwietniu był na przeglądzie
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: esp fault

Post autor: Enriquez »

Ten bezpiecznik F5 idzie wprost do sterownika mechatroniki skrzyni. Ja zacząłbym od odłączenia wtyczki sterownika skrzyni i wykluczył jakieś uszkodzenie przewodów po drodze.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
piotrus_pan

Re: esp fault

Post autor: piotrus_pan »

Ja bym podłączył pod komputer. Jeśli jest błąd ESp to może być walnięty czujnik prędkości koła i on w jakiś sposób jest połączony ze skrzynią. Gdzieś czytałem, że po wymianie czujnika, a raczej całej piasty skrzynia ożywa.

Ale ten bezpiecznik może wieścić co innego. :(
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: esp fault

Post autor: Zaj007 »

Podstawa to diagnostyka. Bez tego ani rusz. :-)
Obrazek
krzych64
Posty: 25
Rejestracja: 15 cze 2013, o 18:52
Samochód: Superb II
Silnik: Inny
Imię: Jan
Lokalizacja: włoszczowa

Re: esp fault

Post autor: krzych64 »

dam znać jak sprawa się zakończy mam nadzieje że wyrobie finansowo. Jeśli miałby ktoś jakies sugestie to skorzystam
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: esp fault

Post autor: dato »

Skorzystaj z sugestii Maćka. Komputer - demontaż - kurier do dobrego zakładu.
krzych64
Posty: 25
Rejestracja: 15 cze 2013, o 18:52
Samochód: Superb II
Silnik: Inny
Imię: Jan
Lokalizacja: włoszczowa

Re: esp fault

Post autor: krzych64 »

jednak mechatronik. jako że jest to wersja z suchym sprzęgłem nikt nie chce się podjąć naprawy znalazłem tylko człowieka w Cieplewie (pomorskie) co wymienia takie sterowniki koszt 2 tys. ktoś go zna może pobieżnie przeglądając internet widzę ze ma dobre opinie
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: esp fault

Post autor: Zaj007 »

No niestety uroki DQ200 :-\


Aha, oczywiście wiesz, że to, co kol. jjumbo wrzucił jest Ci do niczego nie potrzebne? Nawet na to nie patrz. :lol:
Obrazek
ODPOWIEDZ