Potrzebuje pomocy w diagnozie

Trev0N
Posty: 1
Rejestracja: 2 lip 2019, o 17:55
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Potrzebuje pomocy w diagnozie

Post autor: Trev0N »

Jako, że jest to mój pierwszy post, pragnę wszystkich powitać.
Jestem szczęśliwym jak do tej pory posiadaczem Skodzinki Superb II, 2.0 TDI 170KM.
Aczkolwiek mam z nią aktualnie problem, mój problem to migająca kontrolka świec żarowych, VCDS pokazuje problem z
ciśnienie w kolektorze ssącym (G31) sygnał za wysoki, oraz czujnik temperatury powietrza zasysanego (G42) i tutaj również sygnał za wysoki.
Podjąłem decyzje o wymianie tego czujnika, pierwsze odpalenie po wymianie dodatkowo zaświecił się check engine, wykasowanie błędów i próba, która zakończyła się niepowodzeniem.
Dalej mrygają świece żarowe (auto przechodzi w tryb awaryjny), dodatkowo do tego czasami pojawia sie kontrolka check engine co przed wymianą czujnika na nowy się nie włączała.
Pogrzebałem troche po kablach niby wszystko jest w porządku i po pogrzebaniu w tych kablach przez cały dzień jeździła normalnie, przed chwilą zapaliła się sama kontrolka check engine, bez przechodzenia w tryb awaryjny, później znowu doszły migająca kontrolka od świec żarowych i auto przeszło w tryb awaryjny. Błędy te same co na początku postu.
I teraz pytanie o co jej może chodzić, myślicie że konieczna jest wymiana wiązki? Przynajmniej nowych kabli do tego czujnika czy może to być jakaś inna przyczyna?
lwlw
Posty: 213
Rejestracja: 11 sie 2018, o 22:28
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Potrzebuje pomocy w diagnozie

Post autor: lwlw »

Myślę, że musisz szukać dalej w tych kablach.
ODPOWIEDZ