Odgrzybianie parownika przez rurkę skroplin w tunelu śr.

MarcinW
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2019, o 11:53
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)

Odgrzybianie parownika przez rurkę skroplin w tunelu śr.

Post autor: MarcinW »

Witam,

Chcę wyeliminować nieprzyjemny zapach następujący po wyłączeniu klimy. Przerabiałem już kiedyś ozon i granat ale nie zdały egzaminu więc postanowiłem wziąć sie bezpośrednio za parownik. Z tego co przeczytałem online to dmuchawa znajduje się między filtrem kabinowym a parownikiem więc nie chcę tamtędy aplikować żadnej chemii, więc zostaje mi wprowadzenie rurki przez odprowadzenie skroplin które, z tego co przeczytałem, znajduje się z boku tunelu po stronie pasażera. Czy ktoś wie lub ma schemat co trzeba rozkręcić żeby można było odchylić tam dywanik i odsłonić rurkę odpływową? Thx.

Pozdrawiam,
Marcin
lwlw
Posty: 212
Rejestracja: 11 sie 2018, o 22:28
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Odgrzybianie parownika przez rurkę skroplin w tunelu śr.

Post autor: lwlw »

Jak dywanik...? Rurka jest wyprowadzona na zewnątrz. Moim zdaniem ciężko przez nią zaaplikować środek dokładnie na parownik, może punktowo by się udało, ale musiałbyś wiedzieć jak głęboko pchać rurkę do aplikacji. Byłoby idealnie mieć jakiegoś szrota żeby zobaczyć jaka długość, budowa, itp. ☺
MarcinW
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2019, o 11:53
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)

Re: Odgrzybianie parownika przez rurkę skroplin w tunelu śr.

Post autor: MarcinW »

[edit] Na schemacie numer rurki do której chcialbym się dobrać to 30 (+/- widoczny na środku obrazu). Natomiast w tym wątku jest pokazane jak to wygląda na żywca, tyle tylko, że w angliku :/ a więc tam jest po stronie kierowcy i od tunelu przez co wygląda na krótką robotę.

Chodzi o coś takiego jak tutaj na filmie:
https://youtu.be/2-K1HWNDd0E?t=49
Inne auto to wiadomo, ale zakładam że rozwiązanie powinno być podobne.
Awatar użytkownika
Benqu
Posty: 36
Rejestracja: 10 lip 2018, o 00:19
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Odgrzybianie parownika przez rurkę skroplin w tunelu śr.

Post autor: Benqu »

parownik dostaniesz od strony filtra kabinowego, wyjmujesz filtr i jak sobie przyswiecisz telefonem i wlaczysz przy tym nagrywanie wideo to zauwazysz parownik, mozna tam zaaplikowac srodek, robilem to ale rezultat sredni, rurka krotka i na bank wszedzie nie udalo mi sie IPA dojsc, przydalby sie wynalazek w stylu kątowej lancy + mikro kamerka zeby dotrzec w kazdy zakamarek, mnie ciekawi czy da sie w miare bezproblemowo zdemontowac schowek i czesc srodkowego tunelu, zeby miec lepszy dostep do parownika

tu masz mniej wiecej o czym mowie ale telefonem jak wsadzisz w obudowe filtra i skierujesz obiektyw w lewo w strone tunelu srodkowego zobaczysz taka srebrna chlodnice/parownik

zamiast tego wurtha normalnie polecam kupic IPE w sprayu, koszt mniejszy a w tej cenie mozna miec 3-4 puchy po 400 ml np https://allegro.pl/oferta/alkohol-izopr ... 6711881990 tyle, ze wlasnie przydalby sie wezyk z katowym spryskiwaczem

btw w aso maja na to swoje sposoby
Odp: FIZYCZNE CZYSZCZENIE PAROWNIKA KLIMATYZACJI W SUPERB II
Postprzez czer 11 lip 2016, o 11:46

w ASO taka usługa kosztuje 200 zł.
U mnie pomogło :)) przez 1.5 roku walczyłem gazami, piankami, ozonami, ultradźwiękami i pomagało na aż tydzień. Po TUNAPie ASO-wskim problem się skończył.

pozdro
Ogonczyk
Posty: 151
Rejestracja: 5 cze 2018, o 19:30
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Maciej

Re: Odgrzybianie parownika przez rurkę skroplin w tunelu śr.

Post autor: Ogonczyk »

Odp: FIZYCZNE CZYSZCZENIE PAROWNIKA KLIMATYZACJI W SUPERB II
Postprzez czer 11 lip 2016, o 11:46 w ASO taka usługa kosztuje 200 zł. U mnie pomogło :)) przez 1.5 roku walczyłem gazami, piankami, ozonami, ultradźwiękami i pomagało na aż tydzień. Po TUNAPie ASO-wskim problem się skończył. pozdro
a ja ostatnio czyściłem klimę w ASO Skody- to czy oni czyszczą parownik standardowo?, czy to extra trzeba ich przycisnąć?
Choć muszę powiedzieć, że Skoda to pierwsze auto bez żadnych problemów z zapachem z klimy- ale robione regularnie w serwisie.
jak ktoś czcigodny odpowie na moje pytanie, to za rok, zamawiam czyszczenie standard i parownika- bo lubię świeże powietrze.
W innych samochodach , które posiadam, niestety czyszczenie parownika to mission impossible- trzeba by było wupruć całą deskę.
MarcinW
Posty: 13
Rejestracja: 26 kwie 2019, o 11:53
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)

Re: Odgrzybianie parownika przez rurkę skroplin w tunelu śr.

Post autor: MarcinW »

W ASO do którego dzwoniłem mieli kilka pakietów dezynfekcji układu klimatyzacji, ale jeśli dobrze pamiętam to ten najtańszy nie obejmował pryskania parownika więc trzeba podpytać jakie są opcje i ile kosztują. Wydaję mi się, że w droższej opcji mają sprzęt który lancą pryska środek pod ciśnieniem na parownik i pewnie polepsza to skuteczność zabiegu.
Swoją drogą to kupiłem endoskop za kilkadziesiąt zł i spróbuję psikać IPE poleconego przez Benqu przez otwór filtra pyłków tak żebym widział gdzie aplikować środek. Taniej wyjdzie niż w ASO, a jeśli się nie uda to endoskop i tak znajdzie zastosowanie a gablotę zaprowadzę do Skody i będę miał spokój.
ODPOWIEDZ