Problem z klimatyzacja

lukasz1987
Posty: 6
Rejestracja: 20 maja 2016, o 16:39
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Problem z klimatyzacja

Post autor: lukasz1987 »

Witam mam problem z klimatyzacja.W tamtym roku klima na koniec wakacji słabo chłodziła (tak nagle) wiec podjechałem nabić (gazu bylo ok) ,moim zdaniem nic nie pomogło była jesień wiec odpuściłem temat.Teraz zaczynają się cieple dni wiec wróciłem do tematu podjechałem do innego mechanika który znowu ja nabił stwierdził ze ciśnienia sa ok tylko stwiedzil ze cos sie blokuje z załączeniem bo ruszyła po chwili przy obrotach powyzej 2 tys, jeżdżąc kilka dni klima moim zdaniem chlodzi slabo (moze lepiej daje jak jade powyzej 100) i co najdziwniejsze nie skrapla mi sie woda pod samochodem( w środku tez) a roznica temp. jest . moze cos podpowiecie
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z klimatyzacja

Post autor: Sebastian_M26 »

Prosta sprawa dla myslącego serwisanta, który rozumie jak działa układ klimatyzacji.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
SebeKK
Posty: 23
Rejestracja: 2 maja 2019, o 16:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Aktualnie: 140KM@300Nm
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Poland, Silesia, Gliwice

Re: Problem z klimatyzacja

Post autor: SebeKK »

Działają wentylatory chłodnic przy włączonej klimatyzacji? Lamelki chłodnicy klimatyzacji całe, chłodnica nie zabita brudem i brak przepływu powietrza? Wygląda jakby źle była schładzana chłodnica.
adik9
Posty: 23
Rejestracja: 12 sty 2017, o 00:35
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Adrian

Re: Problem z klimatyzacja

Post autor: adik9 »

Wymień zawór kompresora klimatyzacji. Koszt ok. 350zł i wszystko wróci do normy.Miałem tak samo :)
ODPOWIEDZ