Duży nagły wzrost zużycia paliwa

Jerzy Kowalski
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2011, o 19:56
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jurek
Lokalizacja: Śląsk

Duży nagły wzrost zużycia paliwa

Post autor: Jerzy Kowalski »

Mam problem z 2-letnim Superbem 2.0TDi 170KM. Kilka tygodni temu włączyła się sygnalizacja zapchanego filtra cząstek stałych. Przeprowadziłem czyszczenie zgodnie z instrukcją, lampka zgasła ale autko upomniało się o wizytę w serwisie. ASO wymieniło czujnik temperatury spalin, potem zrobiono przegląd na 60000 przebiegu(przyspieszony o 6 tys) i wszystko byłoby ok gdyby nie spalanie - które od zapalenia kontrolki Filtra cząstek do teraz wynosi 9-10 litrów na 100 - a było między 6 a 7 litrów. Nic innego zauważalnego się nie dzieje,samochód dobrze ciągnie nic się w nim zbędnego nie świeci tylko żre paliwo jak mały smok. Serwis twierdzi, że wszystko jest dobrze i że problem sam zniknie, w co nie bardzo wierzę. Jutro jadę tam znów (ostatni tydzień gwarancji) ale mam obawy czy dadzą rade. Czy ktoś z forumowiczów ma pomysł na to co się dzieje z tym paliwem. Z góry dzięki. JK.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Duży nagły wzrost zużycia paliwa

Post autor: chudy »

Być może filtr cały czas jest dość mocno zapchany i cały czas trwa proces wypalania?
Jerzy Kowalski
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2011, o 19:56
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jurek
Lokalizacja: Śląsk

Re: Duży nagły wzrost zużycia paliwa

Post autor: Jerzy Kowalski »

No tak myślę, bo problem się wtedy zaczął, ale czy serwis jakoś może to sprawdzić - no i problem istnieje już jakieś 1500km jazdy. Aha, no i kontrolka nie świeci.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Duży nagły wzrost zużycia paliwa

Post autor: chudy »

Serwis może chyba sprawdzić wartość procentową zapchania filtra. Tak przynajmniej słyszałem.
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Duży nagły wzrost zużycia paliwa

Post autor: eX »

moze sprawdzic, tak samo moze sprawdzic kazda obeznana osoba posiadajaca kabelek i program.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Jerzy Kowalski
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2011, o 19:56
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jurek
Lokalizacja: Śląsk

Re: Duży nagły wzrost zużycia paliwa

Post autor: Jerzy Kowalski »

Witam wszystkich. W serwisie wreszcie zdiagnozowali, że problem tkwi w czujniku różnicy ciśnień - jest to ponoć jeden z wielu elementów filtra cząstek stałych - oby to było to. I będzie spokój do czasu, aż walnie kolejny czujnik...(a będzie po gwarancji). Pozdrawiam. JK.
ODPOWIEDZ