Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 23 lip 2019, o 19:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 8 kwi 2019, o 09:12 

Imi臋: Kuba
Do艂膮czy艂(a): 8 kwi 2019, o 08:45
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Witam wszystkich forumowicz贸w. Moj superb z 2008r. z silnikiem 1.8 tsi 160km BZB ma obecnie 132 tys km. Z tego co wiem o historii auta nikt wcze艣niej nie wymienia艂 w nim rozrzadu. Zag艂臋bi艂em sie ostatnio w ten temat na ro偶nych forach, gdzie wielu osobom zniszczy艂o silnik na wskutek rozci膮gni臋tego 艂a艅cucha. Mam w tym roku sporo d艂u偶szych wyjazd贸w w okresie wakacyjnym i nie chcia艂bym wraca膰 na lawecie. Chce zapyta膰 czy istnieje jaka艣 mo偶liwo艣膰 sprawdzenia stanu tego rozrz膮du? Jak to by艂o u was? przy jakim przebiegu go wymienili艣cie? a mo偶e kto艣 z wi臋kszym przebiegiem u偶ytkowuje bez wymiany? B臋d臋 wdzi臋czny za jak膮kolwiek informacje. Pozdrawiam

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 8 kwi 2019, o 20:01 

Imi臋: Maro
Do艂膮czy艂(a): 18 sty 2019, o 14:13
Samoch贸d: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Ju偶 go nie odpalaj膮... zawie藕 na lawecie na wymian臋 rozrz膮du :-p
To pi臋t膮 achillesowa tych motor贸w.

Wys艂ane z mojego Redmi 5 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 9 kwi 2019, o 08:33 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Kubas_1990 napisa艂(a):
Witam wszystkich forumowicz贸w. Moj superb z 2008r. z silnikiem 1.8 tsi 160km BZB ma obecnie 132 tys km. Z tego co wiem o historii auta nikt wcze艣niej nie wymienia艂 w nim rozrzadu. Zag艂臋bi艂em sie ostatnio w ten temat na ro偶nych forach, gdzie wielu osobom zniszczy艂o silnik na wskutek rozci膮gni臋tego 艂a艅cucha. Mam w tym roku sporo d艂u偶szych wyjazd贸w w okresie wakacyjnym i nie chcia艂bym wraca膰 na lawecie. Chce zapyta膰 czy istnieje jaka艣 mo偶liwo艣膰 sprawdzenia stanu tego rozrz膮du? Jak to by艂o u was? przy jakim przebiegu go wymienili艣cie? a mo偶e kto艣 z wi臋kszym przebiegiem u偶ytkowuje bez wymiany? B臋d臋 wdzi臋czny za jak膮kolwiek informacje. Pozdrawiam

W 1,8TSI CDAB 2012 zrobi艂em ponad 200kkm i nadal je藕dzi u kolegi bez wymiany. By艂o na forum o sprawdzeniu kondycji 艂a艅cucha przez VCDS. poszukaj i sprawd藕, b臋dziesz wiedzia艂 czy musisz wymieni膰 czy spokojnie je藕dzi膰 dalej.

G贸ra

PostNapisane: 9 kwi 2019, o 11:03 

Ok tylko ze od ktoregos roku te napinacze( bo one byly wadliwe) zostaly poprawione. Calkiem mozliwe ze od 2012. Dziekuje za informacje o vcds. Poszukam na forum chyba ze podeslesz linka to bym mial szybciej :p pozdrawiam

G贸ra

PostNapisane: 9 kwi 2019, o 17:05 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
http://superbclub.pl/viewtopic.php?f=8&t=5523&start=195

G贸ra

PostNapisane: 10 kwi 2019, o 10:07 

Do艂膮czy艂(a): 24 lip 2015, o 23:34
Ja mam dok艂adnie ten sam silnik i superba z tego samego roku. Samoch贸d mia艂em od nowo艣ci i u mnie rozrz膮d wymieni艂em niedawno przy 230 tys. km przebiegu. Wymieni艂em w zasadzie bardziej asekuracyjnie bo objaw贸w 偶adnych nie by艂o, jednak przy wymianie okaza艂o si臋, 偶e 艂a艅cuch by艂 rozci膮gni臋ty chocia偶 nie do takiego stopnia, 偶eby mia艂o si臋 co艣 lada moment sta膰, aczkolwiek nie wiem ile bym jeszcze poje藕dzi艂 na starym rozrz膮dzie. Przy tym przebiegu nie warto by艂o ryzykowa膰. Tak wi臋c o ile Tw贸j przebieg jest autentyczny i nic nie by艂o grzebane wcze艣niej przy rozrz膮dzie to moim zdaniem zaczynasz si臋 przedwcze艣nie martwi膰.

G贸ra

PostNapisane: 11 kwi 2019, o 10:20 

Dzieki za odpowiedz max190. Nie ukrywam ze troche mi ulzylo, ale dla swietego spokoju postaram sie jakos na dniach sprawdzic przez VCDS dam znac o wynikach pozdrawiam

G贸ra

PostNapisane: 13 kwi 2019, o 09:39 

Witam jestem juz po sprawdzeniu rozrzadu przez VCDS. w okienku phase position bank 1 intake pokazuje mi warto艣膰 0.00* . Teraz tylko ciekawe czy zrobi艂em co艣 藕le? czy taki wynik jest mo偶liwy?

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: