Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 25 kwi 2019, o 18:44

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 6 kwi 2019, o 19:08 

Imi臋: Maciej
Do艂膮czy艂(a): 5 cze 2018, o 19:30
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: moc jest!
S艂uchajta,
sko艅czy艂a mi sie gwarancja i chcia艂bym wymieni膰 olej w mojej kurze. Ostatnio lali mi w serwisie Skody Castrol Long life III 5W30.
Mam ok. 10.000 km na tym oleju i jest jeszcze inny pow贸d, aby zmieni膰. Ale "ad rem" jak mawiali Rzymianie. Mam dalej zamiar robi膰 przegl膮dy okresowe w Skodzie.
Niemniej chcia艂bym wymieni膰 olej taniej w serwisie nieautoryzowanym, bo mam zwyczaj zmienia膰 co 10.000km ( tak mam ;-). W Skodzie powiedzieli, 偶e jeszcze nie czas, bo ten olej jest w systemie zmiennych okres贸w (czy jak tam).
Pytanie:
- czy potrzebuje korka spustowego Skody?
(w "moim" nieautoryzowanym serwisie maj膮 tony jakich艣 tam uszczelek i daj膮 i by艂o OK, ale to nie by艂a Skoda, nigdy si臋 tym nie przejmowa艂em).
- je艣li tak jest lepiej z tym nowym korkiem za ka偶dym razem (nie znam si臋), to czy mam zakupi膰 korek w serwisie Skody, czy wystarczy cokolwiek pasujace do specyfikacji kupione w internecie?
Nigdy dot膮d nie mia艂em takich problem贸w, ale mam jeszcze kilka wa偶nych element贸w w aucie na gwarancji- po wymaniach i nie chcia艂bym nic sknoci膰. A w tej Skodzie borykam si臋 z problemami jakich nie mia艂em przedtem.
I ostatnie pytanko: czy trzeba zmieni膰 "co艣" z poziomu komputera na "sta艂e okresy wymiany oleju"?
Przecie偶 chyba "tam" niema czujnik贸w jako艣ci oleju?!. No moje oko po 8.000km olej na bagnecie do d...y za przeproszeniem, ale ja to dr jestem i na mechanice si臋 nie znam.
Aha, Kurka jak w opisie 2015. 2.0 TSI, DSG.
Nie zabijcie mnie tak od razu 艣miechem...
P.S. mi to wygl膮da tak: nie ma znaczenia, jak m贸j serwisant m贸wi, 偶e zmieni olej i da podk艂adk臋 "jak膮艣" tam, to tak jest i koniec filozofii.
Chyba, 偶e o czym艣 nie wiem. Gdzie艣 w necie "sta艂o" 偶e s膮 jakie艣 uk艂ady mierz膮ce jako艣c oleju itp.?????

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 10 kwi 2019, o 19:57 

Imi臋: Maciej
Do艂膮czy艂(a): 5 cze 2018, o 19:30
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: moc jest!
zamykam temat, jak Admin chce to niech zrzuci...gdzie艣 tam do Mordoru..

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: