Jak zdjąć siedziśko tylnej kanapy w Superb II sedan ?

Awatar użytkownika
BartSup
Posty: 15
Rejestracja: 27 mar 2019, o 21:09
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Bartosz

Jak zdjąć siedziśko tylnej kanapy w Superb II sedan ?

Post autor: BartSup »

Witam. Muszę coś przewieść w swojej Skodzie. Jak zdejmuje się siedzisko tylne z Isofix ?
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jak zdjąć siedziśko tylnej kanapy w Superb II sedan ?

Post autor: paulus60 »

Ostatnio przewozilem z Castoramy osłonięte grubą płytą wiórową drzwi. Siedzenie pasażera przód oparcie maks. leżąco. Wyjąć zagłówek z tylnego oparcia podwójnego i położyć oparcie. Całość nakryj jakąś grubszą folią, żeby nie uszkodzić i wio z towarem do auta. Unikasz demontażu siedziska, które nie ma w SII możliwości dźwignięcia jak np. w Octavii. Wiem, że nie odpowiedziałem na pytanie o demontaż siedziska, ale u mnie ten sposób zadziałał już nieraz przy "gabarytach".

Enriquez swego czasu tak napisał: http://superbclub.pl/viewtopic.php?f=9&t=7131#p231361
Ostatnio zmieniony 31 mar 2019, o 20:02 przez paulus60, łącznie zmieniany 1 raz.
apm16
Posty: 333
Rejestracja: 18 gru 2011, o 15:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 175/310
Imię: Andrzej
Lokalizacja: WWL

Re: Jak zdjąć siedziśko tylnej kanapy w Superb II sedan ?

Post autor: apm16 »

brzeg siedzisko zdecydowanie dociskać w stronę kufra jednocześnie wyszarpać do góry /dwa zaczepu po rogach z przodu i dwa od strony oparcia
ja robię to dociskając kolanem z przodu i w gorę , następnie wyczepiamy z zaczepów pod oparciem
tak przygotowany sedan ma pojemność jak kombi -siedzisko można zostawić w garażu.

W taki sam sposób w S III
ODPOWIEDZ