Wibracje auta przy przyspieszaniu

Lukaszos

Wibracje auta przy przyspieszaniu

Post autor: Lukaszos »

Witam. Na wstępie dodam że temat dotyczy Octavii I 110km, bo tym aktualnie się poruszam szukając następnego Superba, a na forum OCP nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie więc też nie chciałem się niepotrzebnie logować. Ale do sedna, jak się auto rozgrzeje ( jak jest zimny to mniej to czuć), po ok. 40-50 km, jak przyspieszam czuję jak auto wpada w wibracje, jak oprę nogę o boczek konsoli środkowej to czuję i widzę jak drży ( mam wrażenie jakby całe auto wpadało w wibracje). Co ciekawe zjawisko występuje tylko podczas przyspieszania, ujmując gazu lub jadąc ze stałą prędkością jest wszystko OK. Zawieszenie nie ma luzów, felgi są proste, całe koła wyważone. Auto na 100% bezwypadkowe zbierzność też jak należy. Może ktoś z Was ma jakieś pomysły, lub to przerabiał....... Będę wdzięczny za cenne uwagi i pomysły.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Wibracje auta przy przyspieszaniu

Post autor: Misiektt »

Sprawdź ząbkowanie opon bo to co opisujesz pasuje w 100%
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Wibracje auta przy przyspieszaniu

Post autor: eX »

mam podobnie w pugu zony, ale tam jak sie przyspiesza to czuc malo, jak zwalnia auto na biegu to mocniej, a na luzie to czuc dosyc mocno, ja stawiam w moim przypadku wywalona koncowke drazka, opony sa nowe.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Wibracje auta przy przyspieszaniu

Post autor: jjumbo »

jedź do profesjonalnego zakładu oponiarskiego i spróbuj wyważyć jeszcze raz koła(tylko niech ci te koła najpierw dobrze umyją)
a jeśli to nie pomoże to wyważ u nich koła na dynamicznej wyważarce
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Lukaszos

Re: Wibracje auta przy przyspieszaniu

Post autor: Lukaszos »

Koła ponownie wyważone, wcześniej umyte i nic. Opony nie są wyząbkowane. Postaram się jeszcze zamienić całe koła na stalowe z zimówkami bo są na 100% sprawne i proste. Zobaczę co się będzie wtedy działo. Przeszła mi myśl że to dwumasa pada i powoduje te wibracje, zwłaszcza że pojawiają się dopiero po dobrym rozgrzaniu silnika. Rozmawiałem dziś z diagnostą ze stacji kontroli pojazdów i powiedział mi że na 95% mam uszkodzone przeguby wewnętrzne na półosiach i po rozgrzaniu podczas większej prędkości obrotowej w jakiś sposób wydobywa się z nich smar i powstaje luz który przekłada się na powtawanie wibracji. Oczówalne jest to zwłaszcza przy przyspieszaniu bo wtedy przeguby są w dużym stopniu obciążone. Nadmienie iż nie zauważyem wycieków z okolic przegubów, gumy są szczelne.
Co Wy na tą teorię ??
Lukaszos

Re: Wibracje auta przy przyspieszaniu

Post autor: Lukaszos »

Choroba zdiagnozowana, pacjent wyleczony. Uszkodzony przegub wewnętrzny na krótkiej półosi przy skrzyni biegów. Dokładnie wytarciu ( wyszczerbieniu ) uległy dwie gładzie w których pracują metalowe kulki wynikiem czego stało się powstanie luzu przekładającego się na wibracje. Koszta leczenia to 145 zł nowy przegub, oraz 100 zł wymiana i nowa manszeta.
ODPOWIEDZ