Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 23 lip 2019, o 18:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 29 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 6 kwi 2019, o 19:36 

Imi臋: Maciej
Do艂膮czy艂(a): 5 cze 2018, o 19:30
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: moc jest!
a ja troch臋 inaczej. Mam 111.000km. 2.0 TSI. I mnie jest nieco za twardo- chodzi o komfort. G艂贸wny problem zawieszenia tego auta to kiepska amortyzacja przy przeje偶d偶aniu poprzecznych prog贸w- m贸wi膮c to mam na my艣li drobne poprzeczne fa艂dy asfaltu, nierowno艣ci itp (nie progi).
Og贸lnie nie jest komfortowo, ale te poprzeczne "zmiany" s膮 najgorsze, buda trzeszczy, kr臋gos艂up boli.
My艣la艂em o zmianie amortyzator贸w, ale w serwisei powiedzieli, 偶e za wcze艣nie, 偶e dobre. mam wra偶enie, 偶e przy moim silniku i DSG zawieszenie jest du偶o sztywniejsze, ni偶 w na przyk艂ad 1.8 bez DSG.
I jeszcze raz powiem, 偶eby uci膮膰 dyskusje- wiem jak si臋 auto prowadzi, mog臋 je藕dzi膰 do 160-180 i nie wi臋cej, zale偶y mi na komforcie.
Teraz. Z tego co powiedzia艂 mi m贸j znajomy- te amory oryginale s膮 "dwufazowe?",a takie after market jedno-fazowe- czyli gorsze.
Trzy pytania:
1. czy faktycznie te fabryczne s膮 du偶o lepsze?
2. czy przy tym przebiegu warto zmieni膰 amory- a mo偶e te same fabryczne b臋d膮 "twardsze"???? tego bym nie chcia艂...
3.Dla "SoftCor贸w": jak sprawdzi膰 i ew. zmieni膰 na "bardziej mi臋kkie"-koszt w sumie nie ma znaczenia...Kto to ogarnia- go艣cie w serwisie Skody nie za bardzo. Powiedzieli mi, 偶ebym sprawdzi艂 kt贸ry model Skody "je藕dzi mi臋kko" i sprawdzi艂 w tym modelu numery amor贸w. Hej, robota g艂upiego..

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 7 kwi 2019, o 12:22 

Imi臋: Maro
Do艂膮czy艂(a): 18 sty 2019, o 14:13
Samoch贸d: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
:-) Co to znaczy amortyzator dwu-fazowy - okropnie jestem ciekaw. Prosz臋 zapytaj, bo to jaka艣 nowa, nieznana mi technologia.

Ad1. Tak s膮 lepsze, bo s膮 takie jak maj膮 by膰. Kto艣 po艣wi臋ci艂 kup臋 kasy i sztab ludzi, 偶e bo ustawi膰 na torze.

Ad2. Nie rozumiem pytania. Jak s膮 zu偶yte to warto zmieni膰.

Ad3. Musia艂by艣 wrzuci膰 na maszyn臋, kt贸r膮 maj膮 tylko producenci amork贸w albo powa偶ne firmy zajmuj膮cy si臋 tuningiem profesjonalnie.

Moja propozycja:
1. Sprawd藕 co masz teraz. Masz auto od nowo艣ci? Mo偶e kto艣 ju偶 w艂o偶y艂 tam jakie艣 pi臋knie KYB. Oryginalnie robi艂 Sachs
2. Kup sobie orygina艂 do wersji: elegance - mam i wed艂ug mnie one s膮 kompromisowo dobrane/zestrojone, ale bardziej w kierunku komfortu - to co chcesz
3. Mo偶esz te偶 kupi膰 SACHS (powtarzam SACHS) w艂a艣nie do wersji Elegance z aftermarketu... ale nie dam sobie na pniaczek, 偶e kto艣 nie wpad艂 na pomys艂 "u艣rednienia" na aftermarket i b臋dzie jednak twardziej ni偶 w oryginale.

G贸ra

PostNapisane: 9 kwi 2019, o 08:38 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Ogonczyk napisa艂(a):
a ja troch臋 inaczej. Mam 111.000km. 2.0 TSI. I mnie jest nieco za twardo- chodzi o komfort. ....
Jak dla mnie to Superb to babciny fotel bujany ;) i zmienia艂em amorki, 偶eby go utwardzi膰 :) . Raczej w膮tpi臋, 偶eby艣 znalaz艂 co艣, co b臋dzie bardziej komfortowe. Naj艂atwiej aby zwi臋kszy膰 komfort to zmieni膰 ko艂a na mniejsze o 1-2 cale i tym samym grubsze opony. Jakie masz obecnie?

G贸ra

PostNapisane: 10 kwi 2019, o 19:52 

To nie jest babciny fotel... jak na przyk艂ad I30. Oczywi艣cie nie je藕dzi jak focus:-) ale wed艂ug mnie dobry kompromis. Jest komfort ale jak potrzeba mo偶na pocisn膮膰 nawet po zakr臋tach od course pami臋taj膮c... 偶e to limusine ;-)

Wys艂ane z mojego Redmi 5 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 10 kwi 2019, o 20:05 

nie chce mi sie ju偶 bi膰 piany z tym "mi臋kki", 'bujany" "twardy'. To powiem tak. Powinien by膰 "mi臋kki na dziurach' czyli wybiera膰 je komfortowo, a na zakretach sprytny i twardy. Ale niestety, w tym samochodzie jest tak:
- nie wybiera dziur, za艂ama艅 komfortowo, i jeszcze przy tym zbytnio "buja'
- u mnie na 17-kach profil 45 (225/45 17) ca艂kiem ca艂kiem- nie mam nic do zarzucenia je艣li chodzi o prowadzenie przy tej mocy. Jest naprawd臋 bardzo dobrze- idalnie.
Natomiast komfort jest zbyt niski. Niech ju偶 zbytnio buja, ale 偶eby cho膰 by艂 komfortowy.
Jak nie mog臋 mie膰 i bardzo dobrego komfortu i bardzo dobrego prowadzenia, wybieram na przyk艂ad krok w kierunku komfortu, z pogorszeniem akceptowalnym prowadzenia- o czym pami臋tam je偶d偶膮c. ... kwestia wyboru...
Na 16k-kach (dopuszczalne 205/55 16) niewielka poprawa komfortu, z istotnym pogorszeniem w艂asno艣ci jezdnych.
Dlatego pyta艂em o amory. Najprawdopodobniej w mojej wersji ze wzgl臋du na silnik i ASG s膮 sztywniejsze. Tylko nikt nie potrafi mi powiedzie膰, jakie inne mog膮 by膰. Zaw臋偶am temat do fabrycznych amortyzator贸w- a tych jest co najmniej kilkana艣cie wersji.
Je藕dzi艂em SII z 1.8 tam by艂o inaczej je艣li chodzi o komfort- bardzo dobrze.
Dodam ,偶e ostatnio zmieni艂em te "sanki"? na aluminiowe (drobne drgania- min臋艂y)- troch臋 poprawy je艣li chodzi o komfort, ale to bardzo zwiewne odczucie jest...
Ale ju偶 w sumie je偶d偶臋, fajne auto.. jak by sie da艂o poprawi膰 komfort by艂oby fajnie...
Najch臋tniej bym w艂o偶y艂 DCC hehe...

G贸ra

PostNapisane: 10 kwi 2019, o 20:37 

Cytuj:
Ad2. Nie rozumiem pytania. Jak s膮 zu偶yte to warto zmieni膰.

A gdzie sporawdzi膰 w KRK? Bo z tego co wiem, to ka偶dy co艣 tam sprawdza i b臋d膮 OK. Ale to zale偶y od gumy, ci艣nienia itp.
Wg mnie s膮 OK, ale naprawd臋 co to znaczy?
W moim innym aucie, mam 220.000km i niby ci膮gle s膮 dobre na pomiarach- hej- jak dobre po takim przebiegu...tu juz czuj臋, 偶e s膮 do wymiany.. ale w pomiarach ci膮gle niby OK....

G贸ra

PostNapisane: 11 kwi 2019, o 05:47 

...pogubi艂em si臋.
Piszesz, 偶e jest za twardo, ale z drugiej strony czujesz, 偶e s膮 do wymiany ???

Amorki to nie wino... nie staj膮 si臋 lepsze/twardsze z czasem. Raczej w drugim kierunku idzie...

PS.
- na stacji sprawdzisz "orientacyjnie" kondycje. Powiem tak jak na stacji jest NOK to znaczy, 偶e ju偶 jest kaplica. Ale jak na stacji jest OK, to nie zawsze oznacza, 偶e w ca艂ym zakresie parametry ju偶 te same.
- do tego dochodzi: wycieki, ha艂as/stukanie - to te偶 mo偶na sprawdzi膰

G贸ra

PostNapisane: 19 kwi 2019, o 12:32 

Imi臋: Igor
Do艂膮czy艂(a): 11 sie 2014, o 10:37
Samoch贸d: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Ogonczyk napisa艂(a):
mam 220.000km i niby ci膮gle s膮 dobre na pomiarach- hej- jak dobre po takim przebiegu...tu juz czuj臋, 偶e s膮 do wymiany.. ale w pomiarach ci膮gle niby OK....

Kolego pomiary mo偶esz w buty wsadzi膰, kiedy艣 mia艂em 85% a kumpel m贸wi 偶e za s艂abo trzymaj膮 - wymieni艂em i nie to samo auto, od razu poczu艂em r贸偶nic臋 in plus.
Wymie艅 amorki i nie marud藕 偶e tu za twardo a tam buja - amortyzator ogranicza podskakiwanie pojazdu wi臋c to co opisujesz to ewidentnie amorki do wymiany.

G贸ra

PostNapisane: 19 kwi 2019, o 20:15 

Uwaga! Rezon nie czytaj nie zrozumiesz)

Ale kolega napisa艂 偶e twardo...a nie 偶e buja :-)

Zgadza si臋 za amortyzator ma za zadanie szybko wygasi膰 drganie zawieszenia w zale偶no艣ci od pr臋dko艣ci ko艂a (pionowej nie liniowej ;-))
Ale generalnie na stacji idzie sprawdzi膰 amorkim Je偶eli wszystko maj膮 sprawne to raczej w drug膮 stron臋... m贸wi膮 aby wyrzuci膰 dobre. Dziwne 偶e opisujesz sytuacj臋 odwrotn膮...

G贸ra

PostNapisane: 19 kwi 2019, o 22:15 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Jaka g艂臋bia wiedzy, no po prostu chapeau bas - du偶o musia艂e艣 si臋 naszuka膰? A co艣 poradzi艂e艣 koledze, czy tylko nabijasz licznik?

G贸ra

PostNapisane: 20 kwi 2019, o 12:49 

(Uwaga! Rezon nie czytaj nie zrozumiesz)

igorw - jeszcze pytanie na co zmieni艂e艣? Orygina艂 na orygina艂 / lub SACHS?
Bo jak zmieni艂e艣 orygina艂 na zamiennik to w 99% b臋dzie bardziej twardo / co niekt贸rzy odbieraj膮 na implus - bardziej sportowo :-D
Niestety mo偶e by膰 mniej komfortowo, bo jak ju偶 by艂o pisane aftermarkety rzadz膮 si臋 innymi prawami... i sposobem doboru kod贸w (ka偶da wersja silnikowa + nadwozie ma indywidualnie dobierane kody przez producenta).
A 偶e Superb miekki jest, to pewnie 80% ludzik贸w b臋dzie zadowolonych.

Ogonczyk
- nie napisa艂e艣 co masz teraz. Pofatyguj si臋 pod auto i zobacz kto jest na naklejce - SACHS czy kto艣 inny
- precyzyjnie nikt Ci nie mierzy na stacji - trzeba 艣ci膮gn膮膰 amorek i go zamontowa膰 na maszynie i zmierzy膰 si艂a vs pr臋dko艣膰. Do tego trzeba by mie膰 producenta rysunki z krzywymi dla innych i sobie por贸wna膰... chyba, 偶e znasz kogo艣 kto pracuje w SACHS :-)
- ja na Twym miejscu jak pisa艂em wrzuci艂bym od wersji elegance - ju偶 nic nie b臋dziesz mia艂 bardziej mi臋kkiego.

jak chcesz mog臋 da膰 Ci sprawdzi膰 w Etce moje i wys艂a膰 na priv.
masa mojego auta to 1579kg - zobacz ile Ty masz. Fajnie jakby by艂o podobnie.
dodatkowo na wszelki wypadek dobrze by by艂o zabra膰 przed zakupem do ASO jeden prz贸d i ty艂 i por贸wna膰 skoki... ale nie spodziewam si臋 r贸偶nic. Z tego co pisali go greenline by艂a ni偶sza.

G贸ra

PostNapisane: 20 kwi 2019, o 21:24 

Do艂膮czy艂(a): 26 wrz 2018, o 22:27
Samoch贸d: Superb II combi
To nie jest tak 偶e wszystkie wersje elegance maj膮 takie same zawieszenia.
Nie wiem dok艂adnie ile by艂o do wyboru w tamtych latach ale pewnie ze 3 rodzaje.
Jakie ma si臋 zawieszenie mo偶na sprawdzi膰 rozkodowuj膮c wyposa偶enie po VINie.

G贸ra

PostNapisane: 30 kwi 2019, o 10:14 

Imi臋: Igor
Do艂膮czy艂(a): 11 sie 2014, o 10:37
Samoch贸d: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
maureliusz napisa艂(a):
dobrze by by艂o zabra膰 przed zakupem do ASO jeden prz贸d i ty艂 i por贸wna膰 skoki

Ty tak serio? To nie F1, gwarantuj臋 ci, 偶e nie poznasz organoleptycznie czy to nowy Sachs czy KYB. Twarde, sportowe to Koni lub Bitsteiny. Mnie pokona艂a ekonomia bo B6 kosztowa艂 tyle co komplet KYB.

G贸ra

PostNapisane: 30 kwi 2019, o 12:39 

Organoleptycznie nie...ale du...rozpozna. Raz 偶e jazda autem mnie poprostu jara, a dwa klika lat ... z amorkami pracowa艂em.
Tak, ja to czuj臋 i pewnie 40% userow r贸wnie偶.

A temat skoku to co innego. Chodzi o to aby zawory si臋 nie spotka艂y:-))

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 29 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: