Nie działający system start/stop

Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Nie działający system start/stop

Post autor: Ralph3x »

Witam.Odkąd kupiłem auto jakieś 3 lata temu zawsze wyłączam system start/stop zaraz po uruchomieniu auta.Taki nawyk w sobie wyrobiłem że wsiadam odpalam a palec sam wędruje do guzika.Kilka dni temu pomyślałem sobie że przypomnę sobie jak to działa.I przysłowiowa dupa.Czy auto zimne czy ciepłe czy jade krótki czy długi dystans system nie zadziałał ani razu.Ma ktoś pomysł dlaczego to nie działa?
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie działający system start/stop

Post autor: jkp002 »

Mam podobnie. Nalatane 55kkm w nieco ponad 2 lata. Różnica jest taka, że jeździłem raczej z włączonym start/stop i bardzo często gasił motor. Aż tak bardzo mi to nie przeszkadzało. Moim zdaniem bez dsg, da się z tym żyć. W automacie problem na "szybkim lewoskręcie" może być wqrviający.
Ostatnio start/stop dużo rzadziej się aktywuje - moja teoria jest taka, że aku zaczyna słabować i dlatego ss nie gasi silnika. Po dwóch latach to trochę szybko, ale znajomy w Pasku wymieniał po niecałych 3 latach mimo, że ss wyłączał zawsze.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Nie działający system start/stop

Post autor: Sebastian_M26 »

O co chodzi, przecież gwarancję wytrzymał. W 2016 vag obniżyło wymagania technologiczne co do aku, więc teraz mogą kupować naprawdę tanio.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
ODPOWIEDZ