Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 24 kwi 2019, o 15:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 4 lut 2019, o 15:30 

Do艂膮czy艂(a): 30 gru 2017, o 11:56
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 204KM
Przy ostatnich mrozach (ok. -10) zauwa偶y艂em, 偶e tempera wody ros艂a do 90st. dop贸ki jecha艂em. Na postoju zacz臋艂o spada膰 do 75szt. i znowu podnosi膰 jak ruszy艂em dalej. Teraz gdy mroz贸w nie ma, nie mam te偶 tych skok贸w temp.
Dodam, 偶e na jesie艅 wymienia艂em termostat (ten felerny na skrzyni). Wymiana na Behr Mahle razem z obudow膮 (nie sam termik)
Kto艣 mia艂 podobnie? Czy偶by znowu ten termostat?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 4 lut 2019, o 15:56 

Do艂膮czy艂(a): 26 wrz 2018, o 22:27
Norma.
Ja nawet jak wolniej jad臋 to nie trzyma 90.

G贸ra

PostNapisane: 4 lut 2019, o 20:35 

Imi臋: Waldek
Do艂膮czy艂(a): 8 lis 2018, o 10:25
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
U mnie przy mrozach na postoju te偶 troch臋 spada, termostat r贸wnie偶 wymienia艂em.

G贸ra

PostNapisane: 5 lut 2019, o 09:35 

no w艂a艣nie troch臋 mnie to dziwi i wygl膮da jak padni臋ty termostat, niewa偶ne czy stary czy niedawno zak艂adany.
Mia艂em kilka aut z grupy VAG i w 偶adnym tak nie by艂o.

G贸ra

PostNapisane: 5 lut 2019, o 09:51 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 30 cze 2018, o 18:37
U mnie rowniez na mrozach temp cieczy spadala, nawet podczas jazdy przy niewielkim obciazeniu np z gorki i jak podkrecilem ogrzwanie. Spalanie ropy w zimie rowniez wzroslo, mysle, ze to przez kiepskie dogrzanie. Dodam jeszcze, ze podczas jazdy np. na tempomacie 120km/h temp oleju nie przekraczala 85 stopni. Ogolnie w zimie temp oleju oscyluje miedzy 75 a 85.

G贸ra

PostNapisane: 5 lut 2019, o 10:09 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
normalka w dieslach vw.

G贸ra

PostNapisane: 5 lut 2019, o 10:39 

Imi臋: Konrad
Do艂膮czy艂(a): 31 gru 2018, o 14:39
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
A jak jest na zewn膮trz oko艂o 6 stopni to te偶 tak macie, 偶e dobije wam do 90, a jak zwolnicie to minimalnie mo偶e spa艣膰 do 85 przyk艂adowo. W ciep艂e dni nie ma to miejsca. Jak si臋 mu wci艣nie to znowu dobije do 90.

G贸ra

PostNapisane: 5 lut 2019, o 10:47 

Do艂膮czy艂(a): 26 wrz 2018, o 22:27
kozooh_allegro napisa艂(a):
A jak jest na zewn膮trz oko艂o 6 stopni to te偶 tak macie, 偶e dobije wam do 90, a jak zwolnicie to minimalnie mo偶e spa艣膰 do 85 przyk艂adowo. W ciep艂e dni nie ma to miejsca. Jak si臋 mu wci艣nie to znowu dobije do 90.

Te偶 tak mam.
Jad膮c powoli rozumiem trzymanie obrot贸w na poziomie 1500-2000.

G贸ra

PostNapisane: 5 lut 2019, o 13:47 

Imi臋: Stasio
Do艂膮czy艂(a): 15 cze 2018, o 22:49
marioti napisa艂(a):
Dodam, 偶e na jesie艅 wymienia艂em termostat (ten felerny na skrzyni). Wymiana na Behr Mahle razem z obudow膮 (nie sam termik)
Kto艣 mia艂 podobnie? Czy偶by znowu ten termostat?

kurde, ju偶 tyle si臋 naczyta艂em 偶e masakra, a dalej nie wiem co z tym zrobi膰, niby jest to normalne, ale ta wskaz贸wka mi lata raz w g贸r臋 raz w d贸艂, siostra ma takie same autko, inny silnik 170, i nie ma czego艣 takiego, a u mnie jest i jak to wyt艂umaczy膰?

w automatach te偶 mieli ten problem ale tam pada艂 jak m贸wisz felerny termostat DSG, zwany regulatorem temp :shock: , ale ja mam manuala i ju偶 mojego przypadku to nie dotyczy :evil: a problem te偶 jest i mnie on dra偶ni.

Kto艣 w automacie mia艂 ten problem i gadali 偶e to normalka, 偶e tak ma by膰 ale nie podda艂 si臋 i walczy艂, szuka艂 i wymieni艂 w艂a艣nie ten termostat i m贸wi 偶e petarda, z艂apie 90 i nie drgnie, stoi sztywno :D i problem rozwi膮zany i nikt nie powie 偶e to normalka, ale 偶e w manualu tego termostatu nie ma to nie wiem co to mo偶e by膰.

Ewentualnie co艣 z dogrzewaczem? (nie myli膰 z webasto), posiadamy co艣 takiego? bo ten kolo posiada dogrzewacz, nie webasto, i jak odpali auto to za chwile leci ciep艂o z kratki a u mnie tak nie jest.
Wi臋c je艣li co艣 takiego si臋 posiada to mo偶e co艣 z nim jest nie tak?

G贸ra

PostNapisane: 5 lut 2019, o 15:25 

Masz ten sam silnik co ja, u mnie tez to wystepuje. Czytalem kiedys na forum audi i tam rowniez 2.0 tdi cr tak ma. Rozmawialem z mechanikiem i powiedzial, ze tak moze byc. W tym cffb jak wyglada u Ciebie sprawa z temp oleju? Sprawdzasz czasami podczas jazdy ?

G贸ra

PostNapisane: 5 lut 2019, o 22:24 

Imi臋: Konrad
Do艂膮czy艂(a): 31 gru 2018, o 14:39
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Ja posiadam nowego Sharana 7N i my艣l臋, 偶e jak na postoju leci ciepe艂ko (posiada dogrzewacz) i na odleg艂o艣ci 10km 艂apie regularnie temperatury w przedziale 80-90 stopni zale偶nie od stopnia jazdy (ruszam zaraz po odpaleniu bez zb臋dnego chodzenia silnika) to nie ma, co rusza膰 termostat贸w. Wiadomo mo偶e spa艣膰 z 90 stopni wskaz贸wka jednak zaraz jak zaczniemy jecha膰 to znowu dobije do 90 stopni. Przyk艂adowo dzisiaj jak wr贸ci艂em z pracy na dystansie 10km z艂apa艂o mi praktycznie 85 stopni wiec rozgrza艂 si臋 niemal idealnie (du偶o mu nie brakowa艂o). Co prawda w Sharanie mojego brata jak ju偶 dobije do 90 stopni to trzyma jednak elektronik z du偶ym do艣wiadczeniem poinformowa艂 mnie, 偶e zale偶ne jest to r贸wnie偶 od czujnika temperatury (jak jest bardziej czu艂y mo偶e takie co艣 wyst臋powa膰). Rozgrza膰 tak膮 bud臋 w jak w Sharanie to na trasie 10km praktycznie (pe艂ne rozgrzanie i ciepe艂ko z kratek) idealny wynik. Dajcie zna膰 czy si臋 myl臋 w swoich rozwa偶aniach czy mo偶e kto艣 mnie poprawi, 偶e to normalne zachowania i nie ma co rusza膰.

G贸ra

PostNapisane: 6 lut 2019, o 13:24 

Imi臋: Stasio
Do艂膮czy艂(a): 15 cze 2018, o 22:49
into napisa艂(a):
W tym cffb jak wyglada u Ciebie sprawa z temp oleju? Sprawdzasz czasami podczas jazdy ?

czasami spojrz臋 ale rzadko, mo偶e teraz wi臋cej uwagi na ni膮 zwr贸c臋, wiadomo 偶e 80 to on szybko nie osi膮gnie,
Tak si臋 zastanawiam 偶e mo偶e jest co艣 z tym dogrzewaczem, mo偶e Ci co maj膮 go to szybko 艂apie 90 i trzyma a Ci co nie maj膮 ta temp tak skacze. Taki wolny wniosek bo naprawd臋 ci臋偶ka sprawa, bo niby tak ma by膰 ale wtedy czemu jedni tak maj膮 a inni nie? powinno by膰 u wszystkich ident patent

G贸ra

PostNapisane: 6 lut 2019, o 17:00 

niestety,
u mnie jest pe艂ne ogrzewanie postojowe, kt贸re oczywi艣cie spe艂nia rol臋 dogrzewacza silnika.
A temp. skacze.

Np. wczoraj pokazywa艂o -2,5st. W trasie ciecz pe艂ne 90st. a olej 85-88st. 7min post贸j z w艂膮czonym silnikiem i temp. 70st, a olej 65st.

Szczerze powiem, jak mia艂em touarega, to po trasie na -2st. jak przyszed艂em do auta po 1,5h, i odpali艂em, to temp. cieczy by艂a 65st.

G贸ra

PostNapisane: 6 lut 2019, o 19:02 

Marioti na jakim oleju jezdzisz?

G贸ra

PostNapisane: 6 lut 2019, o 19:50 

Na dniach b臋d臋 wymienia艂, jak dojdzie do 10ty艣. ale poprzednio zala艂em Valvoline SynPower XL-III C3 5W30. Z tego co wiem to taki 艣redniak w艣r贸d olei.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: