Pilot od webasto oraz zachowanie alarmu

BeKa
Posty: 5
Rejestracja: 1 sie 2017, o 12:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Pilot od webasto oraz zachowanie alarmu

Post autor: BeKa »

Witam serdecznie,

idzie zima. Czas uruchomić webasto. Mam pytanie. Od momentu, kiedy przepalił mi się bezpiecznik i auto straciło łączność z webasto nie działa mi sterowanie z pilota. Samo webasto po wymianie bezpiecznika załącza się z schedulera i z przycisku. Więc jest OK. Kliknięcie na przycisk załączający webasto na pilocie powoduje szybkie mruganie diody na pilocie kolorem pomarańczowym przez kilka sekund. Webasto nie załącza się. Normalnie dioda powinna zaświecić się na zielono na chwilę. Bateria jest wymieniona. Paliwo w aucie jest.

Druga sprawa to to, że pracujące webasto załącza mi alarm. Da się to jakoś ogarnąć? Zmniejszyć czułość? Wyłączyć alarm na czas pracy webasto? OK, może lepiej nie wyłączać alarmu :)

Pozdrawiam
Bartek
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Pilot od webasto oraz zachowanie alarmu

Post autor: jarkow »

Wczytywanie parametrów nadajnika Telestart - Thermo Top E i C
1. Włożyć baterię do nadajnika.
2. Wyjąć bezpiecznik w agregacie grzewczym (odłączenie
zasilania odbiornika).
3. Odczekać co najmniej 5 sekund i ponownie założyć bezpiecznik.
4. Po upływie ok 2 sekund, ale w ciągu 6 sekund nacisnąć przycisk OFF na nadajniku
i przytrzymać go przez co najmniej 1 sekundę.
5. Wczytywanie jest zakończone.
andrzej-w1
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2019, o 21:11
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Andrzej

Re: Pilot od webasto oraz zachowanie alarmu

Post autor: andrzej-w1 »

Witam, mam problem z zaprogramowaniem pilota.
Czy może ktoś wie, gdzie znajduje się bezpiecznik od Webasto ? Podejrzewam, ze w każdej marce samochodu może być gdzie indziej. Ja potrzebuję do Skoda Superb II, ale napiszcie jeżeli wiecie jak jest w innych, może będzie to dla mnie jakaś podpowiedź.

pozdrawiam
A
ODPOWIEDZ