zakup skody suberb

Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: zakup skody suberb

Post autor: JacekRS »

maureliusz pisze:BTW koło nowego Sącza jest firma co żyje z wymiany TSI... skupuje wszystko od lokalnych handlarzy... wiem, bo jak chciałem lokalnie znaleźć silnik szwagrowi to mi powiedzieli, że hurtem skupują od nich.

Gdybym mieszkał bliżej SĄCZA to bym się TSI w ogóle nie przejmował :-P

To chyba ta firma:
http://wymianasilnika24.pl/

A tutaj trochę info na temat problemów TSI... fajne fotki silnika w środku :-)
http://naprawsilnik.pl/pl/strona/wady-i ... tsi-i-tfsi

PS. Silnik godny polecenia TSI to nowy 1.5 / 150KM - ta jednostka jest znacznie lepsza od 1.8TSI bez problemu olejowego, łańcucha rozrządu, serownika zmiennej fazy rozrządu... itd... - ALE TERAZ POSYPIE SIĘ GRAD... :-D :-D

Tyle w temacie. Jakby autor chciał coś wiedzieć to zapraszam na PRIV.

Takich pierdolet dawno nie czytałem... zrobiłem w 3 lata TDI (CUPA) 120kkm, przy 70kkm jebnęła pompa wody... koszt wymiany tyle co wymiana rozrządu. Od 30kkm silnik żarł olej... wymiana oleju co 12-15kkm, wytłumacz mi geniuszu dlaczego silnik zaczął żreć olej i przy takim przebiegu pompa wody się dosłownie rozleciała?

teraz użytkuję TSI - 47kkm nastukane, z czego ponad 40kkm na setupie +400PS ... oleju nie bierze... silnik w super kondycji.

Jest tu duzo więcej rzeźników, którzy te "awaryjne TSI" grzebią i piłują jak wściekli i jakoś awarie się nie zdarzają.

Podstawowa zasada "jak dbasz tak masz, a fuckup zawsze może się trafić" - przez takich mądrusiów "francuzy" też mają u pseudoekspertów takie opinie a nie inne, ale co ja tam wiem... :lol:
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: zakup skody suberb

Post autor: rezon »

CLO27 pisze: jedyną zaletą diesla (w coraz mniejszym stopniu- ceny paliw) jest to że mniej pali, teraz te różnice też się zacierają...
Gdzie Ci się zacierają te różnice? Zaraz jadę tankować. Bo od kiedy zmieniłem benzynę na kaszlaka to ON jest droższy o 30-40gr na litrze. Ja rozumiem chwilowo - bo wybory, bo Irak, bo... Ale żeby tak pół roku ;) to już jest złośliwość. Skąd te Zarządy O... L... wiedziały, że kupuję diesla i czego się na mnie uwzięły, że muszę zawsze tankować droższe paliwo :D
Zaletą diesla dla mnie jest przede wszystkim większy zasięg - oczywiście związany z zużyciem paliwa, ale bardziej przeszkadzała mi konieczność częstszego tankowania niż koszty. Jak ktoś jeździ z pełnym obciążeniem lub przyczepą to mniej odczuwa obciążenie niż benzyna - jednak niutków jest znacznie więcej. Diesel do ok. 10km pali teraz więcej niż benzyna. Dopiero później zaczyna łapać temperaturę i zużycie spada
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: zakup skody suberb

Post autor: maureliusz »

JacekRS pisze: Takich pierdolet dawno nie czytałem... zrobiłem w 3 lata TDI (CUPA) 120kkm, przy 70kkm jebnęła pompa wody... koszt wymiany tyle co wymiana rozrządu. Od 30kkm silnik żarł olej... wymiana oleju co 12-15kkm, wytłumacz mi geniuszu dlaczego silnik zaczął żreć olej i przy takim przebiegu pompa wody się dosłownie rozleciała?

teraz użytkuję TSI - 47kkm nastukane, z czego ponad 40kkm na setupie +400PS ... oleju nie bierze... silnik w super kondycji.

Jest tu duzo więcej rzeźników, którzy te "awaryjne TSI" grzebią i piłują jak wściekli i jakoś awarie się nie zdarzają.

Podstawowa zasada "jak dbasz tak masz, a fuckup zawsze może się trafić" - przez takich mądrusiów "francuzy" też mają u pseudoekspertów takie opinie a nie inne, ale co ja tam wiem... :lol:
Przede wszystkim co tak agresywnie? Każdy ma prawo do własnego zdania... chyba, że nocą sejm coś przegłosował o czym nie wiem ;-)

I to jest prawda na 100% "jak się dba to się ma" --> niestety wcześniej czy później będzie brał, ale oczywiście dzięki temu opóźniasz proces.
Daj znać jak będziesz miał 150km :-) wówczas pogadamy.

A czy pierdoły czy nie... ja znam ludzi co mają inne doświadczenia i o auta dbali/serwisowali.

PS. Jak oglądałem 1.8 TSI włożyłem paluchy w końcówkę wydechu... to na tym skończyło się moje oglądanie. Auto 100% serwisowane / przejechane 140k km.
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: zakup skody suberb

Post autor: JacekRS »

maureliusz pisze:Auto 100% serwisowane / przejechane 140k km.

I teraz zainteresuj się tym stwierdzeniem głębiej.

Poczytaj co ASO serwuje do silnika "z beczki", interwały wymiany co 30kkm, wymiana filtra powietrza co 60kkm... takie serwisowanie zabije każdy silnik TDI/TSI.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: zakup skody suberb

Post autor: rezon »

maureliusz pisze: ....I to jest prawda na 100% "jak się dba to się ma" --> niestety wcześniej czy później będzie brał, ale oczywiście dzięki temu opóźniasz proces.
Daj znać jak będziesz miał 150km :-) wówczas pogadamy.

A czy pierdoły czy nie... ja znam ludzi co mają inne doświadczenia i o auta dbali/serwisowali.

PS. Jak oglądałem 1.8 TSI włożyłem paluchy w końcówkę wydechu... to na tym skończyło się moje oglądanie. Auto 100% serwisowane / przejechane 140k km.
To może ja dam znać - 205kkm w trybach LL czyli co 24-30kkm na oleju samozło czyli 504/507 to wystarczający przebieg, żeby gadać? Przez cały przebieg dolałem 1,5l oleju między wymianami. Filtr powietrza wymieniany co 60kkm. olej w haldexie co 90kkm. Jakoś się nie psuł (nie licząc kessy i dachu) i nie chlał oleju. Turbina, pompa wody, łańcuch, napinacz - wszystko było ok. Silnik czysty w środku. Tyle, że ja pomimo zapisów instrukcji docieram samochody, a olej przywożę do ASO swój.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
acidmk
Posty: 288
Rejestracja: 18 mar 2017, o 19:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał

Re: zakup skody suberb

Post autor: acidmk »

Panowie, każdy chwali swoje...lub to co od szfagra żony usłyszał ;)

Ja mam 2.0 tsi i nalatane 286 000 plus. Oczywiście że ma prawo zacząć lekko brać już olej (do 800 ml od wymiany do wymiany) ale...nic po za tym :D
Olej jak koledzy piszą, zmieniany co 10.000 wraz z kompletem filtrów. Do tej pory zmieniony rozrząd oraz regularnie zmieniany olej w skrzyni.

Nie mam uwag co do kultury pracy, mocy czy innych kluczowych parametrów (spalanie mogło by być mniejsze :P) To tyle.
Pozdrawiam, acidmk
-----------------------
Moja Laura - La bella Sycylia w sieci
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: zakup skody suberb

Post autor: maureliusz »

Krzysiu, ale Ty masz/miałeś tego poprawionego bażanta :-). W nich jest duuużo lepiej, a jak tak dbałeś... to wiadomo.
Ale trzeba pamiętać, że często ludzie teraz robią 30kkm rocznie... to się robią trzy wizyty w serwisie w roku :-/, ale widomo coś za coś!
Ja dlatego kupiłem swojego, że właśnie olej był zmieniamy co 30k km w ASO a co 15k km poza ASO :-))

Ja się nie chcę kłócić. Każdy wybiera co woli i musi według swojego typu wybrać. Na forum każdy ma prawo napisać swoją opinię.

Żeby było jasne... moje kolejne auto to będzie SIII ... 4x4 ... TSI :-D Myślę, że VW już ogarnie się do tego czasu...
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: zakup skody suberb

Post autor: whity »

maureliusz pisze:Krzysiu, ale Ty masz/miałeś tego poprawionego bażanta :-). W nich jest duuużo lepiej, a jak tak dbałeś... to wiadomo.
Ale trzeba pamiętać, że często ludzie teraz robią 30kkm rocznie... to się robią trzy wizyty w serwisie w roku :-/, ale widomo coś za coś!
Ja dlatego kupiłem swojego, że właśnie olej był zmieniamy co 30k km w ASO a co 15k km poza ASO :-))

Ja się nie chcę kłócić. Każdy wybiera co woli i musi według swojego typu wybrać. Na forum każdy ma prawo napisać swoją opinię.

Żeby było jasne... moje kolejne auto to będzie SIII ... 4x4 ... TSI :-D Myślę, że VW już ogarnie się do tego czasu...
Biadolicie... najlepszy to 3.0tdi quattro :)

Btw: wymieniają mi pojutrze pompę oleju na gwarancji, przy przebiegi 38.000km :D
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: zakup skody suberb

Post autor: marioti »

no co ty, nie ma to jak 5,0 V10 :shock:
Jeździłem 3-lata (ok. 38-tyś). Olej po 10-tyś, przy wymianie, miał tylko nieco zmieniony kolor. Żadnych napraw przy silniku. Co innego reszta elektroniki, jak np pi...lone kessy :D
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: zakup skody suberb

Post autor: CLO27 »

Chyba nie dociera, cdab nie jest poprawioną wersją cdaa, a ten debil z serwisu który tak twierdzi, powinien sprzedawać pietruszkę na straganie a nie pracować w aso :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
alien1817
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2019, o 20:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: zakup skody suberb

Post autor: alien1817 »

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... BCe01.html

Panowie, gdyby ktoś był zainteresowany proszę pisać lub dzwonić. Myślę, że nie będziecie mieli się do czego przyczepić :)
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: zakup skody suberb

Post autor: maureliusz »

hmm... no może tak ociupinkę do ceny bym mógł :-D
Ale wiadomo...wentylowane fotele muszą kosztować :-P
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
alien1817
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2019, o 20:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: zakup skody suberb

Post autor: alien1817 »

Cena jest do negocjacji. Jak dzwoni Janusz i mówi masz Pan 40 i biorę to nie mamy o czym rozmawiać, ale wszystko w granicach rozsądku dopuszczam.

A fotele są już klimatyzowane ;)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: zakup skody suberb

Post autor: leszekmw »

no przy tych ostatnich ofertach kolegów z forum to tutaj ta cena jest jak najbardziej rozsądna przy dsg , laurencie i 4x4 .
jakbyś jeszcze był pierwszym właścicielem z polskiego z salonu a auto było bezwypadkowe to było by już gites prawie wszystko.
ale sądzę że jak trafisz na amatora brązu to szybko puścisz.
Awatar użytkownika
alien1817
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2019, o 20:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: zakup skody suberb

Post autor: alien1817 »

Niestety jestem 1 ale w Polsce. Auto miało w Niemczech jednego właściciela, przedstawiciela w firmie z której zamawiałem rolki do taśmociągów. Potwierdzałem historię w salonie i u gościa, który zajmował się flotą dla firmy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ