Wymiana prowadnicy szyby

elektris
Posty: 27
Rejestracja: 14 lut 2011, o 09:40
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Karol

Wymiana prowadnicy szyby

Post autor: elektris »

Witam, muszę wymienić prowadnicę szyby w superbie I z 2005r prawa strona przód, mam problem z odkręceniem blachy za którą jest prowadnica, odkręciłem wszystkie śróby i blacha nie chce odejść. Może ktoś wie jak to zrobić bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam
kolan
Posty: 6
Rejestracja: 15 paź 2010, o 11:23
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)

Re: Wymiana prowadnicy szyby

Post autor: kolan »

Na tej blasze są dwie gumowe zaślepki.Musisz je zdjąć . Pod nimi są śruby mocujące szybę do prowadnicy, odkręcasz je przytrzymując szybę- najlepiej żeby ktoś Ci pomógł i wtedy spokojnie możesz zdjąć blachę.
Pawel_ch
Posty: 24
Rejestracja: 9 lis 2010, o 07:16
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Wymiana prowadnicy szyby

Post autor: Pawel_ch »

Przerabiałem to niedawno, u mnie linka się urwała i kupiłem całą blachę z prowadnicami i linką o wiele łatwiejsza wymiana choć łatwo nie było. Tak jak pisze kolan musisz zdjąć gumy i opuścić szybę żeby w tych otworach widzieć śruby podtrzymujące szybe, najlepiej mieć jakiegoś "trzymacza" szyby pod ręką. U mnie ciężko było usunąć zatrzaski plastikowe podtrzymujące zamek żeby ich nie uszkodzić a sztuką jest je spowrotem włożyć ja odpuściłem i nie mocowałem zamka do blachy bo mnie to przerosło i nic złego się nie dzieje.
Batman73
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2012, o 18:41
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 130KM
Imię: Sławek
Lokalizacja: Kamionka

Re: Wymiana prowadnicy szyby

Post autor: Batman73 »

Witam .Może mi ktoś pomóc jak się dostać do szyby w drzwiach od kierowcy bo coś się urwało i nie mogę otworzyć szyby elektrycznie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
DonVip
Posty: 57
Rejestracja: 16 lut 2012, o 20:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)
Imię: Kuba
Lokalizacja: GA

Re: Wymiana prowadnicy szyby

Post autor: DonVip »

tak jak pisza koledzy wyzej a tapicerke sciagasz - masz na dole dwie srubki potem jak masz panel sterowania szyb musisz sciagnac i beda kolejne srubki uchwyt ktory lapiesz reka jak zamykasz drzwi od srodka musisz sciagnac ten plastik potem panel zejdzie wszystko jest na zatrzaski tapicerka tez potem sroby od blachy te otwory szyba do gory podwazyc blache bo pewnie bedzie przyklejona i te plastiki od zamka najlepiej wyjac srodki (bedzie ciezko) bo potem jest problem wlozyc spowrotem (mi sie udalo :D:D)
Pawel_ch ile Cie to kosztowalo bo prowizorycznie zrobilem zeby dzialalo ale i tak w niedalekiej przyszlosci bedzie mnie czekac wymiana
ODPOWIEDZ