(nie)składające się lusterka zewnętrzne

Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: (nie)składające się lusterka zewnętrzne

Post autor: jkp002 »

Jeśli lusterka składają się tylko przy zamkniętych szybach, to może się rozprogramowała pozycja szyby rozpoznawana jako "zamknięte".
To by tłumaczyło dlaczego po jakimś czasie zaczyna samo działać - zamykając i otwierając szyby "przy okazji" zaprogramowuje się "zamknięte" i już nic nie przeszkadza lusterkom się składać. W poprzednim aucie czasami gubiło się ustawienie zamknięte i z pilota nie domykało poprawnie szyb. Trzeba było zamknąć szybę z przycisku na drzwiach (chyba wystarczyło z panelu w drzwiach kierowcy), przytrzymać na kilka sekund przycisk zamykania po zamknięciu i gotowe. Czasem szpara w oknie może być mała i na pierwszy rzut oka jej nie widać Poszedłbym tym tropem.
bartezzxx
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2013, o 07:39
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Białystok

Re: (nie)składające się lusterka zewnętrzne

Post autor: bartezzxx »

Jakimś cudem w końcu poszły mi lusterka. U mnie zawsze się składały, ale raz akumulator się rozładował i wtedy przestały te lusterka działać, nawet od środka nie mogłem ich ustawić. Dzisiaj poszedłem i zacząłem kombinować na różne sposoby i w końcu poszło i działaja zarówno od środka jak i z pilota mogę zamykać je i otwierać.
Axel2009
Posty: 6
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 20:46
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: (nie)składające się lusterka zewnętrzne

Post autor: Axel2009 »

witaj - u mnie zdarzało się to kilkakrotnie; za każdym razem przednie okna normalnie, tylne albo tylko jedno albo podnoszenie i opuszczanie tylko przy przyciśniętym przycisku w drzwiach kierowcy; kilka razy oknami tylnymi przy załączonym zapłonie góra - dól -góra a ż będą zamykały się i otwierały automatycznie jak przednie ( nacisnąć przycisk w drzwiach kierowcy i puścić - okna automatycznie do góry/ w dół) - w tym momencie lusterka zaczynają pracować normalnie :arrow: :idea:
lesiu811
Posty: 56
Rejestracja: 22 sie 2014, o 08:50
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 215KM/336Nm
Lokalizacja: Silesian

Re: (nie)składające się lusterka zewnętrzne

Post autor: lesiu811 »

piotrgrb pisze:Przez 2 dni miałem identycznie. Działało na pokretle ale nie dzialalo z pilota. Na VCDS czysto. Jak naciskałem otwieranie szyb z pilota to prawy tyl nie dzialal - z przyciskow na drzwiach szyba chodzila. Jak opuscilem szybe przyciskami na drzwiach to nie szlo jej zamknac z pilota.
Bobawilem sie pokretlem (ktorego wczesniej nie uzywalem prawie) i potestowalem - o ile pamietam przy ustawieniu na "L" zaczelo dzialac (tylna szyba i skladanie lusterek)- od tego czasu dziala chyba na kazdym ustawieniu pokretla - jakis blad w sofcie musi byc.
dzisiaj dokładnie to samo mi się przytrafiło :/ sprawdzałem na obu pilotach i to samo. nie składają sie lusterka i nie otwiera tylna prawa szyba. Z przycisków działa wszystko
Axel2009
Posty: 6
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 20:46
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: (nie)składające się lusterka zewnętrzne

Post autor: Axel2009 »

spróbuj pokombinować jak opisałem wyżej - powodzenia - u mnie kilka razy zadziałało
lesiu811
Posty: 56
Rejestracja: 22 sie 2014, o 08:50
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 215KM/336Nm
Lokalizacja: Silesian

Re: (nie)składające się lusterka zewnętrzne

Post autor: lesiu811 »

Axel2009 pisze:spróbuj pokombinować jak opisałem wyżej - powodzenia - u mnie kilka razy zadziałało
pokombinowałem z ustawieniami lusterek. Ustawiłem na L zamknąłem auto i nic, zmieniłem na 0 i dalej nic, dałem na R i nic.
Dałem ponownie na 0 zamknąłem i działa. Otwieranie szyb również. Na chwilę obecną jest wszystko OK.
Awatar użytkownika
czaras
Posty: 36
Rejestracja: 11 sie 2011, o 13:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: (nie)składające się lusterka zewnętrzne

Post autor: czaras »

Panowie, mam info od serwisanta z ASO (dot. S2)

Aby zamykanie lusterek z pilota działało, muszą być spełnione 2 warunki:
- wszystkie okna całkowicie zamknięte
- regulator lusterek w pozycji 'L'

U mnie zadziałało.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: (nie)składające się lusterka zewnętrzne

Post autor: CLO27 »

Seba prawda :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Axel2009
Posty: 6
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 20:46
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: (nie)składające się lusterka zewnętrzne

Post autor: Axel2009 »

s-e-b-e-b pisze:
czaras pisze:Panowie, mam info od serwisanta z ASO (dot. S2)
Aby zamykanie lusterek z pilota działało, muszą być spełnione 2 warunki:
- to goowno prawda
czaras pisze:- wszystkie okna całkowicie zamknięte
- to prawda
czaras pisze:- regulator lusterek w pozycji 'L'
- to goowno prawda - zamyka mi na "P" oraz na "0"
dokładnie - mam auto z pamięcią fotela kierowcy oraz lusterka zwn z prawej - - jest to dowodem, że w ustawieniu P musi się składać z pilota.
Awatar użytkownika
czaras
Posty: 36
Rejestracja: 11 sie 2011, o 13:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: (nie)składające się lusterka zewnętrzne

Post autor: czaras »

s-e-b-e-b pisze: - to goowno prawda - zamyka mi na "P" oraz na "0"
No widzicie, to świadczy o 'jakości i doświadczeniu' osób pracujących w serwisie Skody Krotoski-Cichy w Poznaniu na ul. Unii Lubelskiej ;)
Axel2009
Posty: 6
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 20:46
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: (nie)składające się lusterka zewnętrzne

Post autor: Axel2009 »

zgadzam się w 100 % - w poprzednim Superbie po stłuczce i wymianie lamp przednich zauważyłem, że xenony nie poziomują się po włączeniu; zgłosiłem ten przypadek właśnie w tej znakomitej firmie w Wysogotowie i dowiedziałem się, że "spotkało mnie niewypowiedziane szczęście, ponieważ Skoda wprowadziła w tamtym czasie właśnie zupełnie nową generacje lamp, które nie wymagają poziomowania; zaprzyjaźniony mechanik podłączył auto do kompa i okazało się, że w ustawieniach nie wprowadzili lamp z xenonami tylko zwykłe.
MISZCZOWie
lesiu811
Posty: 56
Rejestracja: 22 sie 2014, o 08:50
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 215KM/336Nm
Lokalizacja: Silesian

Re: (nie)składające się lusterka zewnętrzne

Post autor: lesiu811 »

trzy tygodnie podziałało i znowu się zj***ło.
Awatar użytkownika
jqr
Posty: 206
Rejestracja: 23 sie 2014, o 14:45
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM & 321Nm
Imię: Janusz
Lokalizacja: far far away

Re: (nie)składające się lusterka zewnętrzne

Post autor: jqr »

Najprawdopodobniej szwankuje detekcja ograniczenia siły zamykania szyby, pewnie jednej z tylnych. Można sprawdzić próbując otworzyć okna kluczykiem/pilotem.
Proponuje otworzyć tę szybę i w czasie zamykania ją zablokować ręką, aby zadziałało ograniczenie siły działania podnoszenia szyby. Potem zamykamy szybę normalnie - kalibruje się w ten sposób ponownie punkt szyby zamkniętej.
Awatar użytkownika
Wiaciol
Posty: 33
Rejestracja: 22 sty 2017, o 16:23
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 205 Km
Imię: Krzysiu
Lokalizacja: Świętochłowice (PL) / Plettenberg (DE)

Re: (nie)składające się lusterka zewnętrzne

Post autor: Wiaciol »

Pytanie troszkę inne ale z tej samej beczki.
Samochód mam wyposażony w Kessy, klucz zawsze schowany bo otwieram/zamykam drzwi po przez gest z klamką, czy jest opcja aby lusterka się składały jeśli np. bede dłużej dusił czujnik w klamce?

Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: (nie)składające się lusterka zewnętrzne

Post autor: kamracik »

Niestety nie. Odpowiadając na drugie zadane pytanie, nie ma również możliwości, aby się same składały przy każdym zamknięciu (bez cudowania z elektroniką).
ODPOWIEDZ