Problem z temperaturą silnika

Klonik0
Posty: 9
Rejestracja: 3 sty 2018, o 10:08
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Dominik

Problem z temperaturą silnika

Post autor: Klonik0 »

Witam
Temat trochę banalny ale już zgłupiałem.
Auto to Superb 2.0 tdi 170km, manual 2010.
Zauważyłem że spada temperatura silnika, na ogół przy zjeździe z górki lub kilku minutowy postoju cały czas spada, nieraz trwa to minute, nieraz pół oraz jazda po autostradzie z 130km/h dochodziła do 70°c letka górka lub jazda na wyższych obrotach i powrót do 90°c. Pierwsza myśl termostat. Że auto jest jeszcze na gwarancji w skodzie, wymienili termostat, całość z obudową, auto odebrałem i nie zauważyłem żeby temperatura spadała ale na drugi dzień ubyło płynu (źle skręcili jak składali). Auto znów trafiło do skody, wyciek naprawiony ale po dwóch dniach znów temperatura spada, trochę wolniej ucieka i szybciej się nagrzewa.
Pytania są trzy:
Czy możliwe żeby nowy termostat okazał się zepsuty ?
Jeśli to nie termostat to co może być przyczyną ?
Czy mymieniony termostat podlega reklamacji (dodam że stwarzali duże problemy żeby go wymienić)

Z góry dziękuję za wszelką pomoc
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Problem z temperaturą silnika

Post autor: rezon »

oczywiście, że nowy termostat też może być wadliwy i jak najbardziej podlega reklamacji. Na postoju raczej nie powinna spadać nawet przy uszkodzonym termostacie. obstawiam raczej układ pomiarowy - spadek napięcia prawdopodobnie powoduje obniżenie wskazań.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Klonik0
Posty: 9
Rejestracja: 3 sty 2018, o 10:08
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Dominik

Re: Problem z temperaturą silnika

Post autor: Klonik0 »

Termostat który wyciągnęli był w pozycji otwartej, tzn nie dochodził do końca. Możliwe że czujnik temperatury też dostał po dupie i dlatego spada ?
ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Problem z temperaturą silnika

Post autor: ktryk »

Temperatura może spadać w sytuacji kiedy jedziesz po mieście ,lub trasa ,ale bardzo delikatnie na wysokim biegu i niskich obrotach . Kiedy włączysz ogrzewanie przy temperaturach jakie teraz mamy ,może spadać . Silnik nie jest wstanie wytworzyć tyle ciepła ile zabiera ogrzewanie . Dopiera jak dostanie obrotów ,lub obciążenia to powinna wrócić na 90 C. Jest to jedyna sytuacja kiedy temp. może spadać w czasie jazdy .Jeśli ogrzewanie masz na OFF całkowicie ,to jak już złapie temp to nie ma prawa spaść podczas pracy silnika .Bez względu na warunki jazdy .
Klonik0
Posty: 9
Rejestracja: 3 sty 2018, o 10:08
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Dominik

Re: Problem z temperaturą silnika

Post autor: Klonik0 »

Rozumiem ale problem nawet przy 12°c się pojawia, czy ktoś ma może podobne objawy?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Cichy3150
Posty: 125
Rejestracja: 13 mar 2013, o 07:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Przemo
Lokalizacja: Siedlce

Re: Problem z temperaturą silnika

Post autor: Cichy3150 »

Mam takia sama skode jak Ty. Temperatura nie spada trzyma sie, w trasie moze spasc jak kolega pisal wyzej ale to normalne jedzielem porzy + 40 C i bedzie przy - 30 C wiec to normalne ( dlatego na zime montuje dolna osłone) wymien czujnik i pomarudz z termostatem w skodzie:)
Skoda Felicja 1.3 LXI, - BYŁO:)

Skoda Superb I 1.9 TDI 130 KM -Oddałem żonie:)

Skoda Superb II 2.0 TDI 170 KM 4x4 - JEST:P
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z temperaturą silnika

Post autor: jan6a »

Czy nie masz przypadkiem skrzyni DSG ?
Bo jak masze objawy skaczącej temperatury a nowy termostat masz na silniku to może być walnięty termostat DSG.
https://allegro.pl/oferta/nowy-oryginal ... 6714247955
Klonik0
Posty: 9
Rejestracja: 3 sty 2018, o 10:08
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Dominik

Re: Problem z temperaturą silnika

Post autor: Klonik0 »

Właśnie o dsg czytałem dużo i wiem o tym ale w przypadku manualna nie mogłem nic znaleść. Moja jest w manualu niestety

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ