Przerwa na wiazka elektryczna w drzwiach

Robertkudelka
Posty: 18
Rejestracja: 2 sty 2019, o 10:18
Samochód: Superb II
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Aktualnie: 120
Imię: Robert

Przerwa na wiazka elektryczna w drzwiach

Post autor: Robertkudelka »

Witam otóż problem pewnie znany wielu użytkownikom.

Z powodu częstego otwieranie i zamykanie przełamały się kable w drzwiach Kierowcy. Dokładnie w tej gumowej osłonie dostęp tam jest bardzo utrudniona jest bardzo mało miejsca dodatkowo kable są dość ciasno tam osadzone więc lutowanie niewiele daje stąd postanowiłem zamówić wiazke. Znalazłem oryginał na OLX wszystko pięknie niby to przyszło okazało się że niedokońca niektóre kostki są inne a poza tym niektóre kable były w ogóle przecięte.

Myślę czy nie wykorzystać kostki maksymalnie wyciągnąć kable i połączyć je Costco elektryczną w środku już w drzwiach pod tapicerka tak by było bezpieczniej bo nie załamywał by się tam gdzie właśnie się przerywają

Ewentualnie mam takie pytanie bo mam taką wioskę ale z drzwi prawych i nie do końca jestem pewny czy to podejdzie chociażby dlatego że w boczku drzwi w prawych drzwiach jest tylko jeden Podnośnik szyby a w drzwiach kierowcy jest tego więcej. Może ktoś walczył z tym problemem i coś podpowie mądrego
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Przerwa na wiazka elektryczna w drzwiach

Post autor: Enriquez »

Spróbuj odbudować starą wiązkę, wymieniając przewody na nowe. Przewody powinny być typu FLRY, do dostania na allegro - są to przewody samochodowe z grubszą izolacją.
Do tego w ASO, albo w sklepie typu wekton.pl kup same piny do zaciskania (kosztują grosze, no może max 1 zł.) Unikniesz w ten sposób lutowania - potrzebna będzie zaciskarka i odrobina wprawy.
Lutowanie pinów odradzam ze względu na możliwość ponownego złamania.

W ten sposób odbudujesz całą wiązkę - odpowiednio układając ją w literę "Z" w harmonijce zredukujesz ryzyko połamania.

Tyle teorii, akurat tej wiązki nigdy nie musiałem naprawiać, ale good luck.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Dudekken
Posty: 93
Rejestracja: 6 kwie 2017, o 21:57
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 305KM/385NM

Re: Przerwa na wiazka elektryczna w drzwiach

Post autor: Dudekken »

U siebie demontowałem boczek z drzwi, rozpiąłem wszystkie złącza wiązki i wypchnąłem ją w stronę słupka dzięki czemu masz o wiele więcej miejsca i materiału na wierzchu do działania :)
marszal
Posty: 154
Rejestracja: 22 kwie 2016, o 13:33
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: wlkp

Re: Przerwa na wiazka elektryczna w drzwiach

Post autor: marszal »

mnie też to dotknęło i poskręcałem druciarsko, zaizolowałem i działa
Chcę to jednak zrobić porządnie więc zamawiam taki zestaw naprawczy:
https://allegro.pl/oferta/skoda-superb- ... 8282794800
i jest na tyle długi, że zarobię go sobie w drzwiach
--
marszał
ODPOWIEDZ