DRL

braddzan
Posty: 24
Rejestracja: 4 lip 2018, o 20:22
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 217
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Warszawa

Re: DRL

Post autor: braddzan »

A podpowiedz mi jeszcze czy istnieje możliwość zrobienia jakiegoś backupa w odisie ? Boje się ze zrobię prowadzone funkcje i coś pójdzie nie tak i wtedy nie odwróce tego i będzie coś niedziałac. A mój klon vcp tego nie naprawi.
Dudekken
Posty: 93
Rejestracja: 6 kwie 2017, o 21:57
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 305KM/385NM

Re: DRL

Post autor: Dudekken »

Enriquez pytanko... W VAGHelper przy wyborze auta dla rocznika 2012 pozycja z ustawieniami w programie "Superb 2010" czy Superb 2013" do edycji ustawień jako bazę?
Ten program ma jak widzę też możliwość otworzenia sczytanego ustawienia konfiguracji z wcześniej zapisanego pliku wyjętego z auta za pomocą VCP
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: DRL

Post autor: Enriquez »

braddzan pisze:A podpowiedz mi jeszcze czy istnieje możliwość zrobienia jakiegoś backupa w odisie ? Boje się ze zrobię prowadzone funkcje i coś pójdzie nie tak i wtedy nie odwróce tego i będzie coś niedziałac. A mój klon vcp tego nie naprawi.
Jeżeli robisz Odis Service, to nic nie zepsujesz. Backupa się da ale tylko wybrane komórki i tylko Engineering - nie wiem czy jest sens się bawić. To nie jest jeden guzik, tylko trzeba zakresami. Dużo roboty.

Przypomnij mi tylko, co Ty chcesz osiągnąć?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: DRL

Post autor: Enriquez »

Dudekken pisze:Enriquez pytanko... W VAGHelper przy wyborze auta dla rocznika 2012 pozycja z ustawieniami w programie "Superb 2010" czy Superb 2013" do edycji ustawień jako bazę?
Ten program ma jak widzę też możliwość otworzenia sczytanego ustawienia konfiguracji z wcześniej zapisanego pliku wyjętego z auta za pomocą VCP
to zależy co chcesz zrobić ... jak chcesz wróćic DRL w przedlifcie wybierasz 2010, jak chcesz coś w polifcie to 2013. Program po prostu podpowiada jak to wygląda w poszczególnych modelach.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Dudekken
Posty: 93
Rejestracja: 6 kwie 2017, o 21:57
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 305KM/385NM

Re: DRL

Post autor: Dudekken »

Enriquez pisze:
Dudekken pisze:Enriquez pytanko... W VAGHelper przy wyborze auta dla rocznika 2012 pozycja z ustawieniami w programie "Superb 2010" czy Superb 2013" do edycji ustawień jako bazę?
Ten program ma jak widzę też możliwość otworzenia sczytanego ustawienia konfiguracji z wcześniej zapisanego pliku wyjętego z auta za pomocą VCP
to zależy co chcesz zrobić ... jak chcesz wróćic DRL w przedlifcie wybierasz 2010, jak chcesz coś w polifcie to 2013. Program po prostu podpowiada jak to wygląda w poszczególnych modelach.
Puki co nie zdążyłem jeszcze na mieszać w konfiguracji świateł :D Chcę uruchomić tylne lampy dla przednich DRL. Jak ogarnę to zrobię jakiegoś tutoriala :P
A powiedz mi jeszcze... przed wyjęciem pliku czy przed nadpisaniem nowego w bajcie 18 zmieniać jego wartość na inną niż "00" (jest tam długa lista aut do wyboru w tym Superb), dokonać moda, a po zabiegu powrócić do "00" ? Czy kompletnie bez znaczenia?
braddzan
Posty: 24
Rejestracja: 4 lip 2018, o 20:22
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 217
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Warszawa

Re: DRL

Post autor: braddzan »

Enriquez pisze:
braddzan pisze:A podpowiedz mi jeszcze czy istnieje możliwość zrobienia jakiegoś backupa w odisie ? Boje się ze zrobię prowadzone funkcje i coś pójdzie nie tak i wtedy nie odwróce tego i będzie coś niedziałac. A mój klon vcp tego nie naprawi.
Jeżeli robisz Odis Service, to nic nie zepsujesz. Backupa się da ale tylko wybrane komórki i tylko Engineering - nie wiem czy jest sens się bawić. To nie jest jeden guzik, tylko trzeba zakresami. Dużo roboty.

Przypomnij mi tylko, co Ty chcesz osiągnąć?
Ja namieszałem trochę w bajcie 18 (vcds’em) i teraz po włączeniu świateł mijania nie świecą mi się pozycje a powinny się świecić i mijania i pozycyjne. W momencie kiedy wezmę przełącznik św. na same pozycje to się świecą i działają prawidłowo. Drl tez się świecą prawidłowo. Mam model po fl na zwykłej żarówce nie xenon bez led wiec pozycje (i dzienne) oraz św. drogowe są realizowane na jednej żarówce dwuwlóknowej h15. Mówię oczywiście o przodzie bo tył działa bez zarzutu.
Dudekken
Posty: 93
Rejestracja: 6 kwie 2017, o 21:57
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 305KM/385NM

Re: DRL

Post autor: Dudekken »

A więc jeżeli kogoś interesuje temat kodowania bajtu 18 za pomocą VCP i VAGHelper
Chiński VCP ogarnia to bez problemu, VAGHelper upraszcza sprawę do maksimum :)
Link do szczegółów https://www.motor-talk.de/blogs/tbax-va ... 16235.html
Ustawiamy sobie co nasz interesuje w oświetleniu auta przód/tył w VAGHelper, programujemy EEPROM za pomocą pomocnika z VCP i wszystko śmiga bez problemu :)
braddzan
Posty: 24
Rejestracja: 4 lip 2018, o 20:22
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 217
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Warszawa

Re: DRL

Post autor: braddzan »

Faktycznie metoda pokazana przez kolegę @Dudekken działa. Ale dalej za cholerę nie mogę włączyć tych świateł pozycyjnych z przodu razem ze światłami mijania.
Dudekken
Posty: 93
Rejestracja: 6 kwie 2017, o 21:57
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 305KM/385NM

Re: DRL

Post autor: Dudekken »

braddzan pisze:Faktycznie metoda pokazana przez kolegę @Dudekken działa. Ale dalej za cholerę nie mogę włączyć tych świateł pozycyjnych z przodu razem ze światłami mijania.
W VAGHelper masz też gotowy profil dla wersji przed (superb2010) i polift (2013) spróbuj i jednego i drugiego, a jak nie to kombinuj z ustawieniami i testuj :)
braddzan
Posty: 24
Rejestracja: 4 lip 2018, o 20:22
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 217
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Warszawa

Re: DRL

Post autor: braddzan »

będę musiał :) problem w tym że podpowiedzi są pod ledy a ja ich nie mam. jutro wgram coś z innego auta np octavi albo yeti
braddzan
Posty: 24
Rejestracja: 4 lip 2018, o 20:22
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 217
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Warszawa

Re: DRL

Post autor: braddzan »

Niestety po próbach włączenia świateł pozycyjnych razem z mijania poległem. Żadna z podpowiedzi w vaghelper nie dała oczekiwanych rezultatów. mianowicie udało mi się je włączyć ale straciłem przez to ustawienie światła dzienne. I albo mam dzienne albo pozycje z mijania.
Obrazek
i mogę tylko tu coś zmienić żeby widać bylo jakieś zmiany. czyli w momencie kiedy jest ptaszek na (św dzienne) to są światła dzienne ale brakuje mi pozycyjnych razem z mijania (same pozycje świecą jak jest przełącznik swiateł na pozycyjnych)
Obrazek

a jak go odchacze to nie mam świateł do jazdy w dzień ale mam pozycyjne razem z mijania. i teraz gdzie tu coś robię nie tak.

Oczywiście w adersach C26 A44 oraz A7 A8 jak zaznaczę cokolwiek to nie widać w aucie żadnych zmian pomimo że zaznaczam ptaszkami św pozycyjne oraz dzienne
ODPOWIEDZ