[SII FL] Światła drogowe nie zmieniają na mijania

Awatar użytkownika
Igan
Posty: 126
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 21:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Zielona Góra

[SII FL] Światła drogowe nie zmieniają na mijania

Post autor: Igan »

Cześć.
Jakiś czas temu wydawało mi się, że po zmianie ze świateł drogowych (długich) na mijania (krótkie) nadal świecą (lub przynajmniej częściowo) światła drogowe. Dzisiaj potwierdziłem to na 100%.

Ciekawe jest to, że po przejeździe po jakichś nierównościach np. przejazd kolejowy, światła przeskakują tak jak powinny na mijania.

Wnioskuję, że jakiś mechanizm się zawiesza...

Reflektory mam ksenonowe, pytanie czy jest coś co z tym fantem mogę spróbować zrobić samodzielnie, czy zanosi się na poważniejszy problem?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady
haesbe
Posty: 125
Rejestracja: 3 wrz 2018, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Gdańsk (Południe)

Re: [SII FL] Światła drogowe nie zmieniają na mijania

Post autor: haesbe »

Igan pisze:Cześć.
Jakiś czas temu wydawało mi się, że po zmianie ze świateł drogowych (długich) na mijania (krótkie) nadal świecą (lub przynajmniej częściowo) światła drogowe. Dzisiaj potwierdziłem to na 100%.

Ciekawe jest to, że po przejeździe po jakichś nierównościach np. przejazd kolejowy, światła przeskakują tak jak powinny na mijania.

Wnioskuję, że jakiś mechanizm się zawiesza...

Reflektory mam ksenonowe, pytanie czy jest coś co z tym fantem mogę spróbować zrobić samodzielnie, czy zanosi się na poważniejszy problem?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady
To przełączanie to zwykła "zapadka".
Jak odkręcisz lampy, wyciągnięta zarnik i odbłynśnik to powinieneś zobaczyć przed soczewką taka zapadkę. Krótkie jest zamknięta, długie jest otwarta(podniesiona).

Może da się to zreanimowac, ale problem leży po stronie "czystości" świateł. Chirurgiczna robota

https://youtu.be/Fj8Rpivmlek

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Igan
Posty: 126
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 21:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [SII FL] Światła drogowe nie zmieniają na mijania

Post autor: Igan »

Dzięki za filmik - dobrze wiedzieć jak to działa.
ODPOWIEDZ