Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 21 pa藕 2018, o 10:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 17 sie 2011, o 21:33 

Do艂膮czy艂(a): 17 sie 2011, o 21:25
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Witam!

Jestem u偶ytkownikiem Superba Combi 2.0 tdi 170 km DSG Platinum
Od d艂u偶szego czasu borykam si臋 z problemem: podczas jazy po nier贸wno艣ciach (kostka brukowa, dziurawa droga), przy ma艂ych pr臋dko艣ciach s艂ycha膰 metaliczne brz臋czenie, grzechotanie, dzwonienie z okolic silnika (mo偶e skrzyni dsg)
U mnie r贸wnie偶 jak u koleg贸w z forum podczas wciskania peda艂u gazu i puszczania go pojawia si臋 dziwne g艂uche stukni臋cie w skrzyni dsg.
Od jakiego艣 czasu zg艂aszam te dwie usterki serwisowi, ale odpowied藕 jest dziwna :ten typ tak ma - w aucie za 150 tys. z艂!!??
Auto jest na gwarancji i mam wra偶enie, 偶e serwis chce mnie zby膰, aby tylko nie naprawia膰 tych usterek na gwarancji.
Czy znacie mo偶ne przyczyn臋 tych dziwnych d藕wi臋k贸w?
W pi膮tek jestem um贸wiony z kierownikiem serwisu i chcia艂bym by膰 przygotowany merytorycznie (widzia艂em kiedy艣 Raport TVN turbo - opisana by艂o podobna przypad艂o艣膰 golfa - i w ko艅cu skrzynie wymienili)

Z g贸ry dzi臋kuje za wasze opinie i pomoc.

Pozdrawiam

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 18 sie 2011, o 09:04 

Do艂膮czy艂(a): 18 lis 2010, o 15:21
Samoch贸d: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 150/250 Golf Variant
Jak b臋dziesz w serwisie powiedz, aby sprawdzili czy dobrze s膮 dokr臋cone os艂ony skrzyni/silnika i czy czasem nie obluzowa艂 si臋 jaki艣 kabel (wyskoczy艂 z uchwytu etc.), to mo偶e, cho膰 oczywi艣cie nie musi generowa膰 taki d藕wi臋k.

Ja ostatnio b臋d膮c w serwisie szuka艂em powodu g艂o艣nego stukania/strzelania wr臋cz w trakcie bardziej dynamicznego ruszania, b膮d藕 nag艂ej zmiany kierunku jazdy, ewentualnie wjechania nawet na ma艂ej pr臋dko艣ci w dziury, na kraw臋偶nik itp. Co si臋 okaza艂o? Mechanik po sprawdzeniu przy mnie dos艂ownie wszystkiego ju偶 jako ostatnie sprawdzenie w艂o偶y艂 klucz w 艣ruby belki (!!) i wykona艂 DWA PE艁NE dokr臋cenia (ruch kluczem na tyle, na ile pozwala艂y elementy podwozia) - je藕dzi艂em z prawdopodobnie fabrycznie niedokr臋cona belk膮. Efekty strza艂贸w i stukania usta艂y.

Ja jak na razie efektu g艂uchego stukni臋cia nie mam w swojej skrzyni, a przebieg 92 000, wi臋c mam nadziej臋, 偶e nie b臋d臋 mie膰 tego efektu - autko ju偶 po gwarancji.

G贸ra

PostNapisane: 18 sie 2011, o 09:10 

Do艂膮czy艂(a): 21 pa藕 2010, o 10:42
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Witaj,

Na pocz膮tek polecam temat: viewtopic.php?f=8&t=358 odno艣nie stuk贸w przy dodaniu i odpuszczeniu gazu.

Pierwszego z opisywanych objaw贸w u siebie nie zaobserwowa艂em. U mnie w bardzo specyficznych warunkach zabrz臋czy czasem spod maski przy ruszaniu, gdy dodam ma艂o gazu i jest za du偶e obci膮偶enie dla silnika.

Pozdrawiam i 偶ycz臋 powodzenia :)

G贸ra

PostNapisane: 18 sie 2011, o 21:17 

Imi臋: marcin
Do艂膮czy艂(a): 17 cze 2010, o 06:55
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
tez brzeczenie masz caly czas czy tylko jak cieply silnik ?

G贸ra

PostNapisane: 19 sie 2011, o 10:07 

Do艂膮czy艂(a): 17 sie 2011, o 21:25
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Witam!

Jestem ju偶 po wizycie w serwisie. Oczywi艣cie na pierwszy rzut otrzyma艂em has艂o TTTM :(
P贸藕niej odbyli艣my jazd臋 pr贸bn膮 na rozgrzanym silniku z kierownikiem serwisu, kt贸ry stwierdzi艂, 偶e
spr贸buje spraw臋 przepchn膮膰 u importera, ale nawet po wymianie skrzyni stuki i brz臋czenie mo偶e nadal wyst臋powa膰, czyli zn贸w TTTM.
Strasznie mnie to zdziwi艂o i podirytowa艂o. Je偶eli wiedzia艂bym od samego pocz膮tku, 偶e tak "jaja" b臋d膮 z t膮 "super nowoczesn膮" skrzyni膮, to chyba zdecydowa艂bym si臋 na manuala, albo auto z innego koncernu ni偶 VW.
Wracaj膮c do wizyty w serwisie - kierownik serwisu pr贸bowa艂 nadal mnie przekona膰 do swojej teorii, 偶e to normalne i zaproponowa艂 jazd臋 nowym Audi a3 ze skrzyni膮 DSG7.
Podczas jazdy skrupulatnie wychwytywa艂 momenty w kt贸rych skrzynia audi mia艂a pono膰 zachowywa膰 si臋 identycznie jak mojego Superba, ale ja us艂ysza艂em tylko jedno delikatne "tykni臋cie".
Jednak szybko "wymi臋k艂", po przejechaniu si臋 moim autem, gdzie ma si臋 wra偶enie jakby "dziki pawian bambusowym ko艂kiem po obudowie naparza艂".
Resume mojego spotkania - zg艂osimy importerowi i zobaczymy co si臋 b臋dzie dzia艂o.
Wszystkie te odg艂osy (stuki i brz臋czenie) pojawiaj膮 si臋 na rozgrzanym silniku.
U kolegi w bli藕niaczym aucie (przeb. 75 tys., a m贸j 65 tys) nic takiego nie zauwa偶y艂em.
Natomiast mia艂em okazj臋 przejechania si臋 "paskiem" 2.0 tdi 140 km DSG 6 (przebieg 210 tys) i te stuki te偶 tam wyst臋puj膮.
Czekam na odpowied藕 importera i b臋d臋 Was informowa艂 na bie偶膮ca.

PS: By艂bym zapomnial. Na niemieckim forum znalaz艂em podobne przypadki do mojego i rozwi膮za艅 by艂o kilka:
a) wymiana skrzyni
b) wymiana przegub贸w i p贸艂osi
c) wymiana jakiego艣 "艂o偶yska 艣linika" orygina艂 "Motorlager".

Pozdrawiam

G贸ra

PostNapisane: 19 sie 2011, o 16:29 
Wydaje mi si臋 偶e co艣- jaka艣 os艂ona jest niedokr臋cona i dzwoni. Ojciec ma Paska B6 170km z DSG przebieg 113000km i 偶adnych problem贸w ze skrzyni膮, za wyj膮tkiem wysokich koszt贸w obs艂ugi. A tak na marginesie gdyby mi powiedzia艂 Pan z serwisu 偶e auto za 150000 z艂 tak ma to bym wyszed艂 z siebie, stan膮艂 obok i tak szanownego Pana zaorbitowa艂 偶e wprowadzi艂 go w stan niewa偶ko艣ci. Czyste 偶arty :evil:

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: