Samoczynnie otwierające się tylna szyba

prien
Posty: 10
Rejestracja: 30 sty 2018, o 10:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Gdynia

Samoczynnie otwierające się tylna szyba

Post autor: prien »

Hej,

czy ktoś z Szanownych Forumowiczów spotkał się z problemem samoczynnie otwierającej się szyby podczas jazdy?

Zauważyłem to dość niedawno, kiedy oblokowałem współpasażerom możliwość otwierania szyb (ostatnio jakoś cieplej, chcieli wiaterku z dworu a nie z kratki :) ). Przy nierównościach drogi, podczas jazdy, lewa tylna szyba otwiera się całkowicie samoczynnie. Jako nierówność drogi rozumiem zwykłe łaczenie asfaltu, a nie dziury po ateroidach. Zablokowanie przyciskiem otwierania szyb, owoduje że szyba samoczynnie się nie otwiera, dlatego też nie wychwyciłem tego wcześniej.
Czy może to być związane z samą elektroniką (komputer nie wskazuje - i nie wskaże takiego błędu ;p)? Czy raczej coś się obluzowało, i przełącza otwieranie się szyby?

PS. Sprawdziłem to także bez pasażerów, aby wyeliminować wpływ chochlika :)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Samoczynnie otwierające się tylna szyba

Post autor: leszekmw »

miałem identyczną sytuacje w octavii :D .
ale ja jak podłlączałem podświetlenie klamek to robiłem to szybko /potem miałem poprawić ;) / na pająka z prądu z przycisku od szyby więc może gdzieś sie coś zwierało .
jeździłem z zablokowanym otwieraniem do wypadku i oddania wozu do ubezpieczalni..nie zdążyłem poprawić.. :)
za to dopiero kilka dni temu zobaczyłem że mam podświetlane klamki w audi.. :roll: , taka sierota jestem..aż się dziwiłem że takie premium mam chujowe że nawet tego nie dali.. ,nie tak jak w superbie.. :D
po prostu ja zazwyczaj jeżdżę na lekko podświetlonej desce rozdzielczej a wtedy klamki świeca bardzo słabo w nocy .
kilka dni temu poszedłem troszką odpocząć w środku imprezy do audi bo jedna koleżanka nawaliła sie deczko i trajkotała przez 2 godziny bez przerwy ..ciemna noc ,,włączam przycisk , patrze a tu klamki sie świeco.. :lol:
ODPOWIEDZ