Przenikające się kontrolki po zmroku

devidet
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2018, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)

Przenikające się kontrolki po zmroku

Post autor: devidet »

Cześć

Wybaczcie, jeżeli temat jest gdzieś w archiwum, szukałem - nie znalazłem.

Problem polega na tym, że po włączeniu świateł po zmroku świeci się w połowie kontrolka ciśnienia w oponach. Jeżeli otworzę maskę to delikatnie podświetlona jest kontrolka klapy bagażnika. Jak włączę światła drogowe to świeci się lewy kierunkowskaz. Czy ktoś z was miał może podobną przypadłość?

https://ibb.co/eXedio

Z góry dzięki za pomoc.

EDIT: dodam, że od czasu pojawienia się problemu jest również problem ze start - stopem, zdecydowanie rzadziej się załącza, komputer nie pokazuje żadnych błędów.

Piotrek
Ostatnio zmieniony 25 lip 2018, o 21:43 przez devidet, łącznie zmieniany 1 raz.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Przenikające się kontrolki po zmroku

Post autor: Sebastian_M26 »

Absolut nie tak nie powinno być
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
devidet
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2018, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)

Re: Przenikające się kontrolki po zmroku

Post autor: devidet »

Dodatkowo zauważyłem kolejne korelacje.

Przy zapaleniu świateł mijania, światło przebija na lewy kierunkowskaz i kontrolkę ciśnienia opon,

przy włączeniu przeciwmgielnych znika podświetlenie lewego kierunkowskazu.

tempomat przebija na prawy kierunkowskaz i kontrolkę ciśnienia.

otwarte drzwi na kontrolkę ciśnienia i kontrolkę akumulator, maska natomiast podświetla czujnik otwarcia klapy bagażnika.

Gdzie szukać zwarcia?
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1021
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Przenikające się kontrolki po zmroku

Post autor: JanuszSz »

Sprawdź może połączenie minusowego słupka akumulatora z nadwoziem.
Obrazek
ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Przenikające się kontrolki po zmroku

Post autor: ktryk »

Może ktoś rozbierał zegar i tarcza nie jest idealnie na swoim miejscu ,lub nie dolega idealnie do plastiku. Po prostu się odkleiła.
devidet
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2018, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)

Re: Przenikające się kontrolki po zmroku

Post autor: devidet »

Auto kupiłem od pierwszego właściciela - firmy, w której pracuje. Do końca serwisowane w ASO Skody. Ostatni serwis 3k km, nikt na to nie zwrócił uwagi bo auto w serwisie stało w dzień.

Sprawdziłem akumulator, mase, wszystkie żarówki.

Samochód przed zakupem stał z pół roku, czekał na amortyzacje. Przed zakupem miał serwis w ASO, z elektrycznych rzeczy wymienili dwie żarówki i podświetlenie tablicy.

Sprawdzę czy zegar i tarcza są dobrze zamontowane.

Na tą chwile jest taka teoria, że ponieważ auto stało gdzieś jakieś zwierze lub woda się dostała i na jakimś kabelku jest zwarcie. Trzeba sprawdzać całą instalacje.

Piotrek
devidet
Posty: 4
Rejestracja: 25 lip 2018, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)

Re: Przenikające się kontrolki po zmroku

Post autor: devidet »

Panowie, macie może namiar na jakiegoś dobrego elektryka w Trójmieście i okolicach i pomoże mi rozpykać problem?

Objawy:

Przebijają kontroli w zegarach, ale przebija kontrolka ciśnienia w oponach- nie ma czujnika ciśnienia (wersja active), przebija lekko na lewy kierunkowskaz, to wszystko jest związane z systemem start stop, czasem start stop w ogóle nie działa (pojawia się komunikat "brak możliwości aktywacji systemu start -stop" ).

Dodatkowo jest jeszcze problem z domykaniem/otwieraniem szyb z kluczyka - jak działa start stop to wszystko jest ok, jak start stop się nie aktywuje, to szyby albo zamykają/otwierają się po przekątnej, albo tylko z przodu, a ostatnio o dziwo, otwierały się tylko trzy, oprócz prawej tylnej.

Oprócz tego podświetla się kontrolka ciśnienia w oponach po zapaleniu jakiekolwiek kontroli na desce (światla, pasy, ręczny) . Jedyna kontrolka która nie powoduje podświetlenia tej od ciśnienia w oponach, to ta od otwartego bagażnika.

Lampki w stacyjce nie mogą przebijać, bo są diodami (podobno).

Komputer nie pokazuje żadnych błędów.

W historii był błąd od rozrusznika - ale po skasowaniu już się nie pojawił.

Sprawdzone do tej pory - instalacje w podszybiu, okolice akumulatora, masy, instalacja elektryczna w okolicach modułu komfortu, wszystkie żarówki w aucie, odłączane lampy, drzwi, ładowanie alternatora - nic się nie zmienia.

Może ktoś z was forumowiczów ma pomysł, diagnoza jest taka, że gdzieś mały kabelek jest przerwany i jest zwarcie co powoduje ww. objawy, tylko gdzie tego przerwanego kabelka szukać? Może w ciemno walić w moduł komfortu i wymieniać, ale wtedy skąd ten problem ze start-stopem i przebijaniem kontrolek?

Auto nie było kombinowane, do tej pory serwisowane wyłącznie w skodzie, ale ich cena za diagnostykę, 160 zł/h, sprawa, że na tą chwilę do nich nie jadę.

Dzięki za pomoc,
Piotrek
ODPOWIEDZ