Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 19 pa藕 2018, o 21:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 24 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 20 lip 2018, o 20:55 

Imi臋: Dawid
Do艂膮czy艂(a): 20 lip 2018, o 20:44
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Witam serdecznie,

Panowie jestem od kilku dni posiadaczem skody Superb 2 w kombi. Silnik 1.8 tsi CDAA.
Problem z jakim si臋 borykam to wypadania zap艂on贸w tylko na cylindrze 3 i towarzysz膮cy temu b艂膮d czujnika spalania stukowego zwarcie do plusa.

Sytuacja wygl膮da tak 偶e b艂膮d pojawia艂 si臋 zawsze prze pr臋dko艣ci mniej wi臋cej 120 km/h i po przejechaniu tego samego dystansu. Zapala si臋 check egnine i czasem si臋 wy艂膮cza, a czasem przechodzi w b艂膮d EPC i od艂膮cza cylinder numer 3. Przez co musz臋 wy艂膮czyc i w艂膮czy膰 silnik. Po tym zabiegu wszystko wkracza do normy.

Ja z mojej strony wymieni艂em 艣wiece i za艂o偶y艂em now膮 cewk臋 w艂a艣nie na cylindrze numer 3. Jednak problem pozosta艂. I szcze偶e m贸wi膮c nie mam za bardzo pomys艂贸w co sprawdzi膰.
Mysl臋 nad wymian膮 tego czujnika spalania stukowego, jednak nie wiem za bardzo gdzie on jest i czy jest sen go wymienia膰?

Czy mog臋 prosi膰 was o jakie艣 sugestie co sprawdzi膰 w co uderzy膰?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 21 lip 2018, o 13:06 

Na prawd臋 nikomu nic do g艂owy nie przychodzi?? :)

G贸ra

PostNapisane: 21 lip 2018, o 22:37 

Imi臋: Ralph
Do艂膮czy艂(a): 28 cze 2017, o 21:51
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
B艂膮d p0303 wypadanie zap艂onu na 3 cylindrze mo偶e by膰 spowodowane uszkodzon膮 艣wiec膮,cewk膮 zap艂onow膮 jak r贸wnie偶 uszkodzonym wtryskiwaczem lub jego zasilaniem albo te偶 zwiastowa膰 problemem z uszczelniaczem zaworu.Podpytywa艂em wczoraj mechanika przy okazji wizyty w serwisie.
Generalnie znajd藕 dobrego diagnost臋 bo sam chyba du偶o nie zdzia艂asz.A czujnik spalania stukowego jest bodaj偶e w tylnej cz臋艣ci przykr臋cony bezpo艣rednio do bloku silnika.Jak chcesz sam d艂uba膰 to w poniedzia艂ek dopytam gdzie dok艂adnie jest zamontowany.
Jak co艣 pochrzani艂em to prosz臋 m膮drzejszych koleg贸w o wytkni臋cie b艂臋d贸w.

G贸ra

PostNapisane: 23 lip 2018, o 19:08 

Ralph3x napisa艂(a):
B艂膮d p0303 wypadanie zap艂onu na 3 cylindrze mo偶e by膰 spowodowane uszkodzon膮 艣wiec膮,cewk膮 zap艂onow膮 jak r贸wnie偶 uszkodzonym wtryskiwaczem lub jego zasilaniem albo te偶 zwiastowa膰 problemem z uszczelniaczem zaworu.Podpytywa艂em wczoraj mechanika przy okazji wizyty w serwisie.
Generalnie znajd藕 dobrego diagnost臋 bo sam chyba du偶o nie zdzia艂asz.A czujnik spalania stukowego jest bodaj偶e w tylnej cz臋艣ci przykr臋cony bezpo艣rednio do bloku silnika.Jak chcesz sam d艂uba膰 to w poniedzia艂ek dopytam gdzie dok艂adnie jest zamontowany.
Jak co艣 pochrzani艂em to prosz臋 m膮drzejszych koleg贸w o wytkni臋cie b艂臋d贸w.

Dzi臋ki wielkie. Gdyby艣 m贸g艂 dopyta膰 o czujnik b臋d臋 wdzi臋czny. Walka trwa nadal. Podejrzane jest ci艣nienie paliwa. Dzisiaj poszed艂 filtr paliwa do wymiany i obserwujemy. Kolejne co chce zrobi膰 to zamiana wtryskiwaczy i pomiar ci艣nienia na cylindrach. Jak z tego nic nie wyjdzie to chyba poszukam jakiego艣 dobrego mechanika.

Btw.

Jaki艣 mechanika polecany do tych silnik贸w Katowice/Tychy/Miko艂贸w/Bieru艅/O艣wi臋cim i okolice??

G贸ra

PostNapisane: 24 lip 2018, o 07:10 

Do艂膮czy艂(a): 23 lip 2018, o 16:36
Samoch贸d: Superb II
Mam podobny problem

G贸ra

PostNapisane: 24 lip 2018, o 07:16 

Czosnek napisa艂(a):
Mam podobny problem

Prz obrotach powy偶ej 5 tys zapala si臋 check i muuga potem epc po wy艂膮czeniu silnika b艂臋dy znikaj膮
B艂臋dy po podpieciu do kompa :
P0328 czujnik stukowy
P0303 zap艂on cylindra 3 wypadanie zap艂onu
P130A dezaktywacja zap艂onu
P0304zaplon cylindra 4 wypadanie zap艂onu
P0401 system wentylacji zbiornika

Aaa mam za艂o偶ony gaz ,dzieje si臋 tak na gazie i na benzynie wszystko tankowane na Orlenie

G贸ra

PostNapisane: 25 lip 2018, o 14:44 

Ja odstawi艂em wczoraj samoch贸d do mechanika. Zobaczymy co z tego wyniknie. Jak tam u was sytuacja?? Jakie艣 rozwi膮zania?

G贸ra

PostNapisane: 25 lip 2018, o 15:15 

Ja jade za chwile do znajomego magika, ma pare pomys艂贸w i mowi ze temat mu dobrze znany :) co艣 b臋d臋 wiedzia艂 to dam zna膰 :). Dawid pytanie, czy szarpie czi czasami tak delikatnie jak przyspieszysz zanim wyskocz膮 b艂臋dy ?

G贸ra

PostNapisane: 25 lip 2018, o 16:39 

U mnie diagnoza , do wymiany czujnik stukowy i zaworek odpowietrzaj膮cy zbiornik paliwa, zobaczymy na ile to b臋dzie skuteczne

G贸ra

PostNapisane: 26 lip 2018, o 08:18 

Czosnek napisa艂(a):
Ja jade za chwile do znajomego magika, ma pare pomys艂贸w i mowi ze temat mu dobrze znany :) co艣 b臋d臋 wiedzia艂 to dam zna膰 :). Dawid pytanie, czy szarpie czi czasami tak delikatnie jak przyspieszysz zanim wyskocz膮 b艂臋dy ?

Mo偶e nie szarpie jako tako samochodem ale obroty silnika zaczynaj膮 troch臋 szale膰 i og贸lnie moc spada a za chwil臋 check engine.

Daj zna膰 czy wymiana tych element贸w pomog艂a.

G贸ra

PostNapisane: 27 lip 2018, o 20:01 

Ja nie wiem kiedy to wymieni臋 bo nie ma mnie ju偶 w pl. A twoj mechanik co艣 wymy艣li艂 ?

G贸ra

PostNapisane: 27 lip 2018, o 20:20 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 19:58
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Czosneczek zaworek to wymiana ca艂ego baku.

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

PostNapisane: 29 lip 2018, o 20:39 

Czosnek napisa艂(a):
Ja nie wiem kiedy to wymieni臋 bo nie ma mnie ju偶 w pl. A twoj mechanik co艣 wymy艣li艂 ?

No w艂a艣nie nie, bo pozamieniali cewki powykr臋cali 艣wiecie pomierzyli kompresje skasowali b艂臋dy i spok贸j... Przejecha艂em ju偶 200 km i nic. Ciesz臋 si臋 bardzo 偶e si臋 uspokoi艂o ale martwi mnie to 偶e nie wiem co by艂o przyczyn膮 i kiedy zn贸w to mo偶e wyst膮pi膰. No nic je偶d偶臋 dalej i obserwuj臋. Jak sytuacja si臋 powt贸rzy i znajd臋 rozwi膮zanie dam zna膰 :)

G贸ra

PostNapisane: 30 lip 2018, o 15:31 

Dawid masz ju偶 diagnoz臋 od mechanika? U mnie ju偶 jest :(

G贸ra

PostNapisane: 30 lip 2018, o 17:46 

Niestety nie mam. S艂abo co艣 Ci mechanicy sobie radz膮.
Jednak ja dzisiaj odkry艂em kolejne dziwne zachowanie. Gdy wejd臋 samochodem na obroty +/-1800 obrot贸w to strasznie rzuca silnikiem i obroty faluj膮. Po odpi臋ciu czujnika (domy艣lam si臋 偶e jest od rozrz膮du) silnik chodzi o wiele lepiej a czujniki tylko deliktanie faluj膮.

Czosnek jak diagnoza u Ciebie?

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 24 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: